Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Crucea spiritului

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#19
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Da, mi-ai mai servit odată acel argument. Încă o dată îți repet, eu nu mă raportez la nici o religie.

#20
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Trinitatea in crestinism nu exista. Exista biserici care sustin ca exista. Scriptura spune ca este un Singur Dumnezeu.

Quote

1. guru adevărat trăiește într-un loc spiritual
2. se duce să cerșească el însuși ... de mâncare și nu acceptă bani.
3. când nu mai este lumină ... se culcă.
Dar te injura si te face nesimtit, este?  :lol: :lol:   Ca tine cand te tot intreb de vaca-mu :lol: :lol:
Eu zic ca e doar o fatada ipocrita.

Edited by zexelica, 03 November 2016 - 08:59.


#21
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016

 SOCRATE_MMXII, on 03 noiembrie 2016 - 07:09, said:

Da, mi-ai mai servit odată acel argument. Încă o dată îți repet, eu nu mă raportez la nici o religie.

Ba da te raportezi la religia crestina.

#22
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 Testosteron, on 03 noiembrie 2016 - 09:12, said:

Ba da te raportezi la religia crestina.

Și cum dovedești aceasta?

#23
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016
N-am nevoie sa-ti dovedesc eu tie. De la mine se vede clar treaba asta. Nu mai departe indicatiile pe care mi le dadeai sa citesc evangheliile ca sa-l inteleg pe Isus etc

#24
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Testosteron, on 03 noiembrie 2016 - 09:20, said:

N-am nevoie sa-ti dovedesc eu tie. De la mine se vede clar treaba asta. Nu mai departe indicatiile pe care mi le dadeai sa citesc evangheliile ca sa-l inteleg pe Isus etc

Hahaha.....cum sa-l intelegi pe Isus? NU POTI, scrie chiar in Biblie. Numai bisericile o ard ca depinde de tine.
Scriptura o citesti ca sa intri sub AUZIREA Cuvantului ca, eventual daca esti ales, sa fii mantuit.

17. Astfel, credinta vine in urma auzirii; iar auzirea vine prin Cuvantul lui Hristos.

Nelutzu' cand era el baiat de baiat in burta ma ma-sa nu l-a inteles deloc pe Isus, nu stia nici franceza nici engleza si a primit Duhul in urma AUZIRII.

Caci va fi mare inaintea Domnului. Nu va bea nici vin, nici bautura ametitoare si se va umple de Duhul Sfant inca din pantecele maicii sale. (Luc.1:15)

Edited by zexelica, 03 November 2016 - 09:33.


#25
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016

 zexelica, on 03 noiembrie 2016 - 09:23, said:

Hahaha.....cum sa-l intelegi pe Isus? NU POTI, scrie chiar in Biblie. Numai bisericile o ard ca depinde de tine.
Scriptura o citesti ca sa intri sub AUZIREA Cuvantului ca, eventual daca esti ales, sa fii mantuit.

17. Astfel, credinta vine in urma auzirii; iar auzirea vine prin Cuvantul lui Hristos.

Nelutzu' cand era el baiat de baiat in burta ma ma-sa nu l-a inteles deloc pe Isus, nu stia nici franceza nici engleza si a primit Duhul in urma AUZIRII.

Cum a auzit Elisabeta urarea Mariei, i-a saltat pruncul in pantece, si Elisabeta s-a umplut de Duhul Sfant. (Luc.1:41)
Eu nu-mi doresc sa fiu nici ales, nici mantuit. Ma descurc eu cu viata asta asa cum este n-am nevoie de favoruri din partea nimanui. Cat despre Isus nici macar nu-mi doresc sa inteleg ce zice el ca deja am inteles destul.

#26
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Testosteron, on 03 noiembrie 2016 - 09:32, said:

Eu nu-mi doresc sa fiu nici ales, nici mantuit. Ma descurc eu cu viata asta asa cum este n-am nevoie de favoruri din partea nimanui. Cat despre Isus nici macar nu-mi doresc sa inteleg ce zice el ca deja am inteles destul.

Eh, atunci macar sa stii de ce sa te feresti, stimabile :lol: :lol: Adica sa nu citesti Biblia ca, cine stie, poate te arzi :lol: :lol: Oricum, daca e sa fie nu e dupa tine. Stii ca esti pe tobogan doar daca te apuci sa mergi la biserica. Acolo e beleaua. In rest, fata de mine cum eram esti pe o cale buna rau de tot :lol: :lol: Eu eram mai jmecher ca tine :lol:

#27
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 Testosteron, on 03 noiembrie 2016 - 09:20, said:

N-am nevoie sa-ti dovedesc eu tie. De la mine se vede clar treaba asta. Nu mai departe indicatiile pe care mi le dadeai sa citesc evangheliile ca sa-l inteleg pe Isus etc
Nu se vede bine, te asigur.
Tovarășe, Evangheliile canonice și apocrife sunt documente în care este menționată viața lui Iisus. Vrei să te trimit să citești „FHM”?

#28
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 SOCRATE_MMXII, on 03 noiembrie 2016 - 09:45, said:

Nu se vede bine, te asigur.
Tovarășe, Evangheliile canonice și apocrife sunt documente în care este menționată viața lui Iisus. Vrei să te trimit să citești „FHM”?

Hmm.....recomand revista GRACIEMAG, LUTAS sau TATAME. Te ajuta macar prim autobuz :lol:

#29
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 Testosteron, on 03 noiembrie 2016 - 09:32, said:

Cat despre Isus nici macar nu-mi doresc sa inteleg ce zice el ca deja am inteles destul.
Cum poți înțelege destul, din moment ce nu înțelegi ceea ce spune?

 zexelica, on 03 noiembrie 2016 - 09:48, said:

Hmm.....recomand revista GRACIEMAG, LUTAS sau TATAME. Te ajuta macar prim autobuz Posted Image
Tipul e hilar, vrea să afle, dar de fapt acum nu mai vrea să afle despre Iisus, că știe dar nu știe și se miră că-l trimit să citească Evangheliile.

#30
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

 Testosteron, on 03 noiembrie 2016 - 09:32, said:

Eu nu-mi doresc sa fiu nici ales, nici mantuit. Ma descurc eu cu viata asta asa cum este n-am nevoie de favoruri din partea nimanui. Cat despre Isus nici macar nu-mi doresc sa inteleg ce zice el ca deja am inteles destul.

Nimeni nu-si doreste, nici aia care ajung sa fie mantuiti. Iar discutand de alegere, cata vreme Dz. e cel care alege, ce conteaza ce vrem noi ?
Right, in viata asta te poti descurca si singur.
Din nou right, Biblia zice clar ca nimeni nu-l cauta pe Dz.
Ai bifat cateva teze importante ale crestinismului, le-ai confirmat.

#31
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 SOCRATE_MMXII, on 03 noiembrie 2016 - 09:53, said:

Tipul e hilar, vrea să afle, dar de fapt acum nu mai vrea să afle despre Iisus, că știe dar nu știe și se miră că-l trimit să citească Evangheliile.
Stimabile, eu ma uit in ograda mea intai. La ce harfe aveam eu...... :lol: :lol:

#32
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016

 SOCRATE_MMXII, on 03 noiembrie 2016 - 09:53, said:

Cum poți înțelege destul, din moment ce nu înțelegi ceea ce spune?


Tipul e hilar, vrea să afle, dar de fapt acum nu mai vrea să afle despre Iisus, că știe dar nu știe și se miră că-l trimit să citească Evangheliile.

Mai daca nu intelegi nici macar ce spune Isus inseamna ca esti batut in cap pt ca Isus vorbeste la nivel de copii de clasele I-IV.. Nu-I nimic greu de inteles in ceea ce zice el. Dar din pacate pe cat e de usor ceea ce zice pe atat e de inutil.

 zexelica, on 03 noiembrie 2016 - 09:39, said:

Eh, atunci macar sa stii de ce sa te feresti, stimabile Posted Image Posted Image Adica sa nu citesti Biblia ca, cine stie, poate te arzi Posted Image Posted Image
Daca ma ard, ma ard asta e, macar ma ard pe mana mea si nu pe mana altuia

#33
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Testosteron, on 03 noiembrie 2016 - 10:04, said:

Daca ma ard, ma ard asta e, macar ma ard pe mana mea si nu pe mana altuia
Corect. Oricum nici nu ai ce sa faci. Daca iti vine, iti vine servita, daca nu....

#34
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016

 zexelica, on 03 noiembrie 2016 - 10:05, said:

Corect. Oricum nici nu ai ce sa faci. Daca iti vine, iti vine servita, daca nu....

Tocmai ca-i posibil sa poti face ceva dar numai in momentul in care tu ai un contact direct cu Universul deci nu prin intermediari gen Isus Hristos, Buddha etc.

#35
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 Testosteron, on 03 noiembrie 2016 - 10:04, said:

Mai daca nu intelegi nici macar ce spune Isus inseamna ca esti batut in cap pt ca Isus vorbeste la nivel de copii de clasele I-IV.. Nu-I nimic greu de inteles in ceea ce zice el. Dar din pacate pe cat e de usor ceea ce zice pe atat e de inutil.
Serios? Fii bun și explică-mi ce vrea să spună aici:
Luca 22:
35.  Şi le-a zis: Când v-am trimis pe voi fără pungă, fără traistă şi fără încălţăminte, aţi avut lipsă de ceva? Iar ei au zis: De nimic.
36.  Şi El le-a zis: Acum însă cel ce are pungă să o ia, tot aşa şi traista, şi cel ce nu are sabie să-şi vândă haina şi să-şi cumpere.

#36
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Testosteron, on 03 noiembrie 2016 - 10:20, said:

Tocmai ca-i posibil sa poti face ceva dar numai in momentul in care tu ai un contact direct cu Universul deci nu prin intermediari gen Isus Hristos, Buddha etc.

Hristos nu e intermediar, este chiar Dumnezeu CARE A PLATIT PACATELE. Si Cuvantul. Care ne spune ca suntem varza si singura sansa este sa ai greselile fata de Dumnezeu platite.
Se vede ca ai pus botu' la vrajeala bisericilor, stimabile. Una scrie, alta "zice" astia :lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate