Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Jocuri ce merita cumparate?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016
Salut. Vreau sa "revin" in peisajul gaming-ului si as vrea sa stiu si eu ce jocuri credeti voi ca ar trebui cumparate in 2016? Nu conteaza atat de mult ce grafica au sau in ce an au fost facute, ma intereseaza neaparat sa fie si singleplayer sau sa aiba un mod de a juca cu botii, pentru ca nu am un net asa bun si cand nu pot sa joc multiplayer sa joc macar offline, si desigur sa mai fie disponibil de cumparat.
Vreau sa am ce juca cativa ani si sa nu ma plictisesc. Nu va imaginati ca ma joc ca un obsedat, joc relativ putin.
Ce mi-ati recomanda? Nu vreau neaparat un anumit gen.

#2
BRomania

BRomania

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.10.2016
GTA 5, ai moduri cate vrei

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Cauta pe Steam la reduceri.

#4
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Cînd ai cu ce, toate ar trebui cumpãrate
Cînd nu, nu!

#5
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016

View Postsarac.lipit, on 02 noiembrie 2016 - 09:10, said:

Cînd ai cu ce, toate ar trebui cumpãrate
Cînd nu, nu!
Adevar graiesti...De aia vreau si eu sa cumpar un joc, sa am unul cumparat si sa iau ceva de calitate,  ca restul =)))

#6
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postarg, on 02 noiembrie 2016 - 09:08, said:

Cauta pe Steam la reduceri.

https://isthereanydeal.com/ e mai bun pentru a verifica reducerile!

Eu de obicei cumpar jocurile de pe humblebundle.com :) chiar daca nu ma joc, am 180-200 jocuri cumparate...

Edited by easy90rider, 02 November 2016 - 09:27.


#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
creeper world
nu's daca e genul tau, dar face toti banii
e single player, harti cu gramada, comunitate destul de mare
sunt mai multe versiuni, recomand nr.III
la http://knucklecracker.com/

#8
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Eu anul acesta mi-am luat si terminat Need For Speed, Rise of the Tomb Raider Anniversary Edition (e indicat sa joci Tomb Raider din 2013 inainte), Just Cause 3, Battlefield Hardline.
La iarna ma gandesc la Mafia III, II mi-a placut.
GTA V pt mine a fost un pic teapa, nu prea m-a tinut lipit de pc.
Forza Horizon 3 e un joc excelent dar are ceva probleme de optimizare. Mi-a placut foarte mult varianta gratuita Forza Motorsport 6: Apex dar se pare ca Horizon sufera la optimizare. Si alta chestie naspa ii ca e disponibil doar pe windows store la 290 de lei, personal sunt destul de greu de convins sa dau mai mult de 40 de euro pe un joc.
Battlefield 1 l-am jucat in beta si nu cred ca o sa il cumpar decat peste vreun an la 5 euro pt campania singleplayer, pe mine nu m-a convins in multiplayer dar multi il apreciaza.
Eu vreau acum sa ma apuc de Metro 2033 si respectiv Metro Last Light Redux, grafica imbunatatita fata de la lansarea originala, le-am jucat un pic atunci dar m-am luat cu altceva si nu le-am mai terminat.
Ceva de jucat mult si bine ar fi Overwatch, nu mi l-am luat ca mi se pare prea asemanator cu Team Fortress 2, joc frumos dar nu ma captiveaza.
Assassin's Creed Syndicate mi l-am luat, e destul de bun dar nici asta nu ma captivat. e destuld e solicitant grafic si amaratul meud e gtx 960 se cam chinuie sa il joace la setari mari, cred ca o sa astept un pic si il joc dupa ce apare noua generatie de placi de la Nvidia, Volta.
Daca nu -ai jucat la vremea lui a aparut Skyrim remastered cu toate dlc-urile incluse parca, dar nu imi place, nu ma pasioneaza RPG-urile.
Ar mai fi si Witcher 3, iar un joc foarte apreciat dar e prea RPG pt gustul meu.
Heroes VII e un joc destul de bun. Am terminat o campanie la el.
The Division iar e un joc destul de apreciat.

Edited by SpeedDemon, 02 November 2016 - 09:42.


#9
BRomania

BRomania

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.10.2016

View PostSpeedDemon, on 02 noiembrie 2016 - 09:34, said:

Eu anul acesta mi-am luat si terminat Need For Speed, Rise of the Tomb Raider Anniversary Edition (e indicat sa joci Tomb Raider din 2013 inainte), Just Cause 3, Battlefield Hardline.
La iarna ma gandesc la Mafia III, II mi-a placut.
GTA V pt mine a fost un pic teapa, nu prea m-a tinut lipit de pc.
Forza Horizon 3 e un joc excelent dar are ceva probleme de optimizare. Mi-a placut foarte mult varianta gratuita Forza Motorsport 6: Apex dar se pare ca Horizon sufera la optimizare. Si alta chestie naspa ii ca e disponibil doar pe windows store la 290 de lei, personal sunt destul de greu de convins sa dau mai mult de 40 de euro pe un joc.
Battlefield 1 l-am jucat in beta si nu cred ca o sa il cumpar decat peste vreun an la 5 euro pt campania singleplayer, pe mine nu m-a convins in multiplayer dar multi il apreciaza.
Eu vreau acum sa ma apuc de Metro 2033 si respectiv Metro Last Light Redux, grafica imbunatatita fata de la lansarea originala, le-am jucat un pic atunci dar m-am luat cu altceva si nu le-am mai terminat.
Ceva de jucat mult si bine ar fi Overwatch, nu mi l-am luat ca mi se pare prea asemanator cu Team Fortress 2, joc frumos dar nu ma captiveaza.
Assassin's Creed Syndicate mi l-am luat, e destul de bun dar nici asta nu ma captivat. e destuld e solicitant grafic si amaratul meud e gtx 960 se cam chinuie sa il joace la setari mari, cred ca o sa astept un pic si il joc dupa ce apare noua generatie de placi de la Nvidia, Volta.
Daca nu -ai jucat la vremea lui a aparut Skyrim remastered cu toate dlc-urile incluse parca, dar nu imi place, nu ma pasioneaza RPG-urile.
Ar mai fi si Witcher 3, iar un joc foarte apreciat dar e prea RPG pt gustul meu.
Heroes VII e un joc destul de bun. Am terminat o campanie la el.
The Division iar e un joc destul de apreciat.
da ce are GTA 5? S-a vandut in 53 milioane de copii

Edited by BRomania, 02 November 2016 - 09:59.


#10
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016
Elite Dangerous.

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View PostSarpele5, on 02 noiembrie 2016 - 08:50, said:

Ce mi-ati recomanda? Nu vreau neaparat un anumit gen.

In cazul asta sunt de recomandat absolut toate jocurile aparute si pentru care ai bani sau este dispus sa platesti.
De exemplu mie imi place la nebunie seria Mass Effect.Tie iti place?Nu-i sigur,asa ca degeaba ti-o recomand.

De asemenea foarte importanta este si configuratia calculatorului tau si rezolutia/diagonala monitorului.Degeaba iti recomand Deus Ex -Mankind Divided daca ai HD 5450 si monitor de 17",TFT.

Edited by adisz, 02 November 2016 - 10:12.


#12
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
Battlefield 4, Battlefield 1, Company of Heroes 2, Fallout 4 si lista poate continua.

#13
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009

View PostBRomania, on 02 noiembrie 2016 - 09:57, said:

da ce are GTA 5? S-a vandut in 53 milioane de copii
La GTA IV ma atragea povestea si personajul, la GTA V astea sunt meh.
Pe partea de sandbox Just Cause 3...ca si Just Cause 2 vs GTA IV, e cu totul alt nivel.
Jocurile tin mult si de gusturi. Personal am preferat si Saints Row III peste GTA IV ca sandbox si chiar si ca poveste.
In SR IV au luato razna cu prea multe chestii futuriste ca si Call of Duty... aveam mii de ore in multiplayer la seriile Modern Warfare dar chestiile futuriste nu-mi plac de nici un fel.
Cum ziceam e vorba de gusturi.

Edited by SpeedDemon, 02 November 2016 - 10:33.


#14
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016
Eu as merge pe ceva multiplayer, distractiv. Cele cu misiuni sunt o pierdere de vreme si de bani.

#15
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 11.08.2016
Seria Half-Life (in caz ca nu ai jucat-o inca), Call of Duty (1, 2 si seria Modern Warfare), Unreal Tournament (99, 2004 si 2007, ultimul cunoscut si ca UT3). Stiu, toate astea sunt vechi si foarte vechi, dar asta mi-a placut din ce-am jucat. Avantajul e ca daca sunt vechi sunt si ieftine.

Atentie insa, daca iei CoD, sa nu cumva sa iei de pe Steam seria MW pt ca a ramas foarte scump. Mai bine ia-o de la Altex/Media Galaxy. Primele 2 (CoD 1 si CoD 2) sunt prea vechi si nu cred ca se mai gasesc prin magazine. Dar merg luate de pe Steam cand au perioade de reduceri.

Si poate vrei sa incerci Titanfall 2, aparut vinerea trecuta. Pe primul nu il recomand, din cauza ca nu are single-player (ceea ce iti doresti) si problemelor de functionalitate (framerate blocat si server-e care pica foarte des, motive pt. care se mai joaca putini). Dar vezi ca TF2 este 60 de euro pe Origin, din moment ce abia s-a lansat. Daca vrei mai ieftin, l-am vazut la Altex cu 200 de lei.

Edited by MediumPlayer, 02 November 2016 - 11:23.


#16
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,675
  • Înscris: 07.04.2010

View PostSpeedDemon, on 02 noiembrie 2016 - 10:32, said:

La GTA IV ma atragea povestea si personajul, la GTA V astea sunt meh.
Interesant, fix din punctul asta de vedere GTA V este mult mai bun.

#17
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Daca nu poti juca MP, iti limitezi drastic posibilitatiile. In general poti cumpara orice are un storyline decent.

COD, GTA, Battlefield (desi in BF baza este MP), Metro, Fallout, Sims etc.

Un joc pe care il recomand este Cities: Skyline. Pare uratel la inceput, dar cand te prinde incepi sa pierzi multe ore in el. Kerbal Space Program este si el interesat daca esti in sortul asta de jocuri.

Si Take On Mars se anunta a fi ceva intersant. Mi-am pierdut deja cateva ore bune in el.

Edited by Maitestein, 03 November 2016 - 23:38.


#18
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016
Mi-am luat deci BF1 (nu e problema de bani, m-am hotarat sa cumpar jocuri cu fratele meu), asa ca m-am scapat rapid, l-am luat de pe G2A, jumatate eu, jumatate el. GTA 5 l-am jucat la un var pe PS3, el a fost plecat in vacanta de vara si mi l-a imprumutat 2 luni, am reusit sa-l termin, am jucat si multiplayer, nu e rau, dar, sincer, e genul de joc care mi-a luat ochii o saptamana, doua, iar apoi nu te mai joci. Din ce zice colegul de mai sus si din ce am vaut si eu de asemenea pare foarte interesant take on mars. O sa vad daca-l iau.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate