Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Cum naiba scap de romtelecom?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Prelungirea contractului se face doar cu acordul tau, scris sau verbal(telefonic).Vorbesc in cunostinta de cauza, de un an am renuntat la telepom! Dupa cei 2 ani de contract, am tot fost cautat telefonic de diversi angajati, ca va dam, ca iar va dam, numa sa zic da pt. prelungire. Nu am acceptat, am zis pas de fiecare data, apoi am zis ca vreau sa renunt la serviciile lor. o tanti de la un centru telecom a zis sa sun la nus ce nr scurt, nu a raspuns neam nimeni. La acel centru nu se primeau cereri, a ramas pe site sa fac cerere de reziliere. Dupa 2-3 zile, cu multa rabdare si perseverenta(au un site foarte alambicat), am reusit sa completez cererea de reziliere, urmand ca, in termen de 30 de zile sa incetam orice colaborare.Nu am primit nimic pe mail, nici ca da, nici ca ba, insa, dupa fix 30 de zile, au incetat furnizarea de servicii, fara ca cineva sa vina sa ceara echipamentele care le apartineau(modem, ruter, etc).  Insa, daca mataluta, in timpul unei discutii telefonice cu telepom, ai aprobat nus ce marire de avantaje sau micsorare de banet, contractul s-a prelungit, trebe sa il  cauti tot pe site la ei, sa il citesti bine si apoi vezi ce solutii ai! Spor la renuntare!

#20
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,757
  • Înscris: 18.04.2007
Află de ce zic ei că ai fi sub contract până în 2018. Dacă e real (poate cineva din familie a acceptat o ofertă la telefon, de exemplu), e mai greu să renunți, foarte posibil cu ceva despăgubiri. Nu face cerere de reziliere până nu te lămurești cum e cu contractul până în 2018.

#21
denny34

denny34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 23.04.2016

 Brainie, on 02 noiembrie 2016 - 08:46, said:

Află de ce zic ei că ai fi sub contract până în 2018. Dacă e real (poate cineva din familie a acceptat o ofertă la telefon, de exemplu), e mai greu să renunți, foarte posibil cu ceva despăgubiri. Nu face cerere de reziliere până nu te lămurești cum e cu contractul până în 2018.

Pocita gura mai ai!!
Eu ma chinui de cateva zile sa scap de astia si taica-miu abia acuma imi spune ca a fost contactat de cei de la romtelecom in luna mai. Aia au venit cu o propunere cu mai multi mb la internet.El a acceptat si cu asta cred s-a facut aceea prelungire de contract.Acuma, va intreb si eu daca sunt legale aceste prelungiri prin telefon si daca se mai poate face ceva.

#22
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002

 onisoru, on 02 noiembrie 2016 - 08:14, said:

Insa, daca mataluta, in timpul unei discutii telefonice cu telepom, ai aprobat nus ce marire de avantaje sau micsorare de banet, contractul s-a prelungit
cand te momesc cu respectivele avantaje trebuie sa-ti si precizeze ca se prelungeste contractul cu x luni si sa-ti ceara acordul explicit pt asta.

#23
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
nu se mai poate face nimic; daca si-a dat acceptul iar contractul e pe numele lui sau s-a substituit (a spus ca el e titularul de drept)...
de fapt se mai poate face ceva: sa platesti rezilierea, lunile ramase din contract, etc...

#24
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Cel mai usor mod sa scapi de ei este sa mareasca abonamentul..si atunci o sa te dea pe spate cu oferte..dar tu zici nu..si mai e o sansa sa le spui ca nu mai ai bani..si daca vor sa-ti faca abonamentul mai mic.

#25
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Asta e stilul lor suna pe oricine la orice umar pe care-l stiu sa-l prosteasca. Se poate, trebuie sa primesti contract scris de la ei pe care-l denunti, pe mail la [email protected] sau prin posta la adresa lor Piata Presei Libere nr.3-5 City Gate Turnul de Nord cod postal 013702 sector 1 Bucuresti. Asta in termen de 5 zile de la primirea contractului. Daca n-ai primit, te-ai scos, renunti usor sustinand ca n-ai primit contractul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate