Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Homeopate

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
andreea_gh

andreea_gh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.09.2016

View PostJammalan-the-Prophet, on 02 noiembrie 2016 - 15:09, said:




Eu nu il astept , una din verisoare e gravida in luna 7.  Epidemia sau epidemiile  o sa ii afecteze si pe cei care nu pot sa isi vaccineze copii din cauza varstei.

Referitor la protoratacillium , ma mir ca e atat de ieftin. Ma asteptam sa fie cel putin 50 de lei doza.

In conditiile in care eu am dat 80 lei pe vreo 13 tuburi de diverse homeopate, nu vad de ce te asteptai ca un singur tub sa fie 50 lei...e clar ca nu ai folosit niciodata homeopate

#38
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Ba folosesc homeopate zilnic.
Beau 2 litri de apa pe zi , cum e recomandat , deci iau vreo 500 de flacoane de homeopate )))))

#39
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008

View Postandreic, on 01 noiembrie 2016 - 23:47, said:

Nu intelegi ca nu exista substanta activa in prostiile alea homeoteapa ? Posted Image

Reticent am fost si eu la astfel de tratamente. Chiar am protestat cand sotia a propus sa mergem la un medic homeopat. Pentru ca nu suntem niste ignoranti sau parinti inconstienti, am pastrat si medicul de familie pediatru. La inceput mergeam la control cu copiii la amandoi. Ii trata medicul homeopat apoi mergeam la control la pediatru care spunea ca sunt ok. (pediatru chiar credea ca le-am administrat antibioticele prescrise). Cu timpul am avut destule boli serioase incat sa ne dam seama ca unele boli se pot vindeca si altfel decat in mod clasic cu antibiotice. Desigur, homeopatia are limitele ei. In caz de operatie, tot la chirurg ajung, nu ma tratez cu bilute! Problema este ca sunt foarte putini medici homeopati foarte buni Cunosc si homeopati de toata jena. Medicul homeopat la care merg eu imbina granulele homeopate cu extracte din plante, propolis, miere de albine etc. Este corect, recunoaste cand nu tine de competenta sa.
Legat de granulele homeopate va relatez o situatie: sotiei i se oprise lactatia. A incercat toate ceaiurile posibile, fenicul si anason etc, nicio imbunatatire. Am fost la homeopat care i-a dat un singur fel de granule. La 24 de ore dupa administrare i s-au intarit sanii atat de tare incat cel mic nu mai facea fata. A trebuit sa mai sug si eu ca sa-i golesc.Posted Image . A dat si altor mamici cu acelasi rezultat. Granulele respective  au costat 7 lei!

#40
luca_v

luca_v

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.04.2018
Diagnostic acondroplazie nou nascut.

Cunoasteti cumva un medic homeopat care sa fi intervenit intr-un astfel de diagnostic?
Mi s-a spus de o situatie din Vâlcea, o fetita careia i s-au dezvoltat brusc oasele lungi, urmand acum aproximativ 20 de ani un tratament sub monitorizarea unui medic homeopat.

Ma poate îndruma cineva?
Va multumesc mult.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate