Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nikon AW1 - SH

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
acronis

acronis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 25.10.2007
Ma bate gandul sa cumpar Nikon 1 AW1. SH la pretul de 1350 lei
Ce parere aveti despre miroless-urile Nikon? Ma bucura ideea ca ar avea protectie la cazaturi, pt ca am un copil de 4 ani, si as putea sa stau fara grija acasa, concedii, drumetii montane, etc.
De nou as astepta pana de bf 2016, si as cumpara un Sony a5000 ori un Olympus PL-7 sau chiar un Olympus TG-4 (dar are senzotul prea mic). Cam asta ar fi bugetul, ~ 1500 lei.
Acum detin un Samsung WB30F
Ce sa intreb pe furnizor, nr de poze efectuate cu aparatul? Ar fi un risc cam mare aparatele foto second?


Dupa ce am postat aceste mesaj, am vazut alt ap foto, si i-am dat comanda.
http://www.f64.ro/so...5011119-18.html
Nu cred sa fie reducere mai mare de BF la acest produs, chiar daca are un pixel mort....

Edited by acronis, 01 November 2016 - 13:03.


#2
katran

katran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,978
  • Înscris: 20.01.2005
Mai intai de toate ar trebui sa ne spui ce vrei sa faci cu el ? De ce-l cumperi ?

Modelul ala de Nikon AW1 este interesant doar daca vrei sa faci fotografii sub apa.
Altfel, viitorul acelui sistem nu este sigur (desi Nikon spune ca nu renunta la el) iar oferta de obiective si accesorii cam subtire.
Este adevarat ca 1300 de Ron nu sunt multi bani. Poti sa-l cumperi daca nu intentionezi sa faci si alte investitii (obiective, blituri...etc).

La articole SH intotdeauna pot sa fie surprize. Pe cele ascunse poti sa le descoperi abia dupa cateva luni de utilizare.

Atentie mare la site-urile gen OLX, Ocazii. Sunt multe tepe.
Vorbesc din proprie experienta, sunt patit.

Eu personal prefer produse noi cu garantie, iar produse SH doar de la cunostinte.

Edited by katran, 02 November 2016 - 16:24.


#3
acronis

acronis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 25.10.2007

View Postkatran, on 02 noiembrie 2016 - 16:18, said:

Mai intai de toate ar trebui sa ne spui ce vrei sa faci cu el ? De ce-l cumperi ?
Sunt amator in fotografie. Am cumparat Sony A6000 pt ca imi ofera posibilitatea sa ma invat cu functiile manuale. Voi folosi pt hobby, calatorii, drumetii.

#4
katran

katran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,978
  • Înscris: 20.01.2005
A6000 este o camera buna. Sa o stapanesti sanatos si cu folos !


Pentru cine mai cauta o camera ieftina, Nikon J1 + 10-30mm la 600 Ron (produs expus in magazin):

http://www.f64.ro/pr...56_1/index.html

Edited by katran, 03 November 2016 - 08:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate