Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Life ( 2017).

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
"Life is an upcoming American science fiction horror..."
Mi-au fost de ajuns Gravity si Passengers.

#20
perlan

perlan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 12.03.2017
me too.

#21
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Passangers a fost exact pe gustul meu, in afara de tipa (ca si personaj, a fost ce trebuia).
Gravity a fost ok..ish.
Sper ca acest film s anu fie vreun cliseu, cu bacterii gasite in spatiu, cultivate, crescute si transformate in ceva malefic.
Ma voi uita la film, deoarece, in el joaca unii dintre actorii pe care i-am admirat in alte filme.

#22
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

View PostYOUR_GOD, on 17 martie 2017 - 20:42, said:


Sper ca acest film s anu fie vreun cliseu, cu bacterii gasite in spatiu, cultivate, crescute si transformate in ceva malefic.
Ma voi uita la film, deoarece, in el joaca unii dintre actorii pe care i-am admirat in alte filme.
Pai eu deja banuiesc ca asa e cum spui tu. Un fel de Alien reloaded...Sau poate un Apollo 18. Dar o sa ma uit.

#23
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010

View PostSeteh, on 17 martie 2017 - 20:53, said:

Sa speram ca ne inselam. La Apollo nu prea m-am uitat. Mi s-a parut un film coprodus de Cancan si Libertatea.

#24
perlan

perlan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 12.03.2017
toate filmele astea sunt cam la fel.

#25
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
L-am vazut aseara. Film de actiune gen Alien, nu solicita intelectul. Mie mi-a placut. Vor urma si alte parti.

#26
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
vazut si eu....seamana cu Alien...nu e arta dar seara merge de vazut....Posted Image

#27
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Si asta a si fost hehe, o caracratita mica care-si bate joc de un intreg echipaj la bordul ISS. Cu toate astea, a reusit sa-mi tina interesul treaz pana la sfarsit, spre deosebire de Alien Covenant. Un film deosebit de cinic, interesant, pe care il consider bun, fara dubiu. Cu toate astea, nu cred ca ma voi obosi sa urmaresc continuarea, pt. ca sigur va urma una, si prevad ca va fi un fiasco.

#28
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Desi astronautii aia  au luat numai decizii cretine, filmul mi-a placut, a reusit sa ma tina in suspans si au surprins omorand chiar si personajele interpretate de actori foarte cunoscuti, spre deosebire de alte filme. Nici finalul nu a fost rau, nu s-a terminat cu toata lumea fericita. Presupun ca acea capsula care a aterizat in apa va fi un fel de cuib al lui Calvin, de unde vor iesi altii mai mici, daca va mai fi o continuare.

O alta parte buna a fost CGI-ul de calitate, plus filmarea continua timp de minim 5 minute, la inceput, prin statia spatiala. A fost asemanatoare cu scena din Gravity.

Edited by tiestodj20, 13 June 2017 - 10:47.


#29
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
Inteleg faptul ca filmul este horror, dar nu am inteles niciodata de ce se tot insista pe anumite scene cu urlete si dureri, sa vezi cum sfarteca extraterestrul ala un sobolan, sa vedem sangele cum iesea dintr-un astronaut, cum se sufoca in timp ce vietuitoarea era in el, doamne fereste... sau sa auzi cum tipa intr-una negrul respectiv la inceput in timp ce Calvin il strangea de mana la maxim (??????????).

Sincer, au fost destule momente cand pur si simplu nu ma uitam la film!

Toata lupta dusa de astronauti a fost DEGEABA, nimic pozitiv nu s-a intamplat..
Tare ciudat, Calvin nu avea niciun punct slab, rezista la foc, frig, lipsa atmosferei terestre (rezistenta si la radiatii, se pare), presiuni atmosferice (instalatia de climatizare).. totul!

Ce tot vorbiti de Gravity, Passengers si Alien, mizeria asta de film nu merita nici cumparata pe dvd!
Primul a fost bun datorita senzatiilor (parca era si 3D), drama, al doilea avea multe flaw-uri (conform cinemasins ulterior, cautati pe youtube), dar sa zicem ca a fost ok, iar seria Alien a fost buna doar primele 2 filme. Adica macar intelegeai ce vroiau extraterestrii, mai erau si alte personaje, simteai ca totusi exista o cale de scapare, cum-necum.

Dar creatura din Life ucide prin tortura, capata o inteligenta fantastica intr-un timp... dubios de scurt.

Te pomenesti ca a influentat controlul navigatiei la final? Sau erau doar turbulentele si alte piese imprastiate prin spatiu de la Statia Internationala, incat ambele navete au deviat invers conform planului?

De ce creatura nu l-a ucis pe jake gyllenhaal pana sa ajunga pe terra? Era destul de mare si puternica, spatiu foarte ingust, etans.. (ce mod urat sa te sacrifici, doamne!).

Spunea suedeza (R. Ferguson) pe final ca astronautii au facut tot ce au putut, ca trebuie onorati cum trebuie etc, de unde, ca au facut numai prostii, cum-necum a luat creatura un fel de gps, puteau sa o inchida intr-o parte a navei, scoteau aerul si, in timp, murea. Au facut asta, dar nu au mai scos aerul, insa puteau sa o monitorizeze, "norocul" lor ca a venit o nava sa "impinga" ISS departe de Terra.

Am vazut filmul asta o data, nu mai vreau si a doua oara, nici sa verific 100% care erau erorile.

Daca apare pe cinemasins, o sa ma uit cu interes.

#30
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,118
  • Înscris: 25.02.2007
Hai mah, cum sa fie Calvin prea inteligent ?
Si un taran daca-l iei de la sapa si-l pui pe o statie spatiala stie exact ce fac manetele, butoanele, cum e cu traiectoriile si-si mai si tine respiratia in vid juma' de ora.
Are in sange toate treburile astea.

#31
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Peste Alien Covenant cu siguranta.

#32
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Mi-a placut filmul, a fost interesant.

#33
jamesbond007.5

jamesbond007.5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.01.2003
Interesant filmul fara doar si poate si merita vazut, fata de alte porcarii din acelasi gen!

#34
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Interesant,frumos si cu actori de calitate
L-am vazut cu interes si placere....
Vad ca inca nu au mai scos partea a 2 a...

#35
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Interesant film,nu va luati dupa imdb

#36
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Nu vad legatura cu Passengers si Gravity, primul e mai degraba o poveste de dragoste dubioasa care se intampla sa fie in spatiu, al doilea e un festival de decizii imbecile care e semi-salvat de faptul ca arata frumos, iar asta e un fel de Alien care se vrea un pic mai stiintific si in care personajele nu sunt complet retardate (desi mai au scapari). E in principiu ce au vrut Prometheus si Covenant sa fie si nu le-a iesit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate