Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Xiaomi Mi Note 2

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
Xiaomi, asemeni altor producători de smartphone-uri, încearcă să profite de pe urma retragerii de pe piaţă phabblet-ului Galaxy Note7 de la Samsung, oferind o alternativă puternică la un preţ foarte mic. Noul Mi Note 2 al companiei din China vine cu o listă de specificaţii hardware atractivă, un design familiar şi compatibilitate cu majoritatea reţelelor LTE la nivel global, în ciuda faptului că momentan se lansează doar în „ţara mamă”.

[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/2/84/2012/15857049/1/mi-note-2-640.jpg?width=640&height=321 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Primele imagini neoficiale cu Mi Note 2 au apărut în urmă cu doar câteva săptămâni şi prezentau un design similar cu cel al lui Note7. Xiaomi a confirmat alegerea acestui design în cadrul prezentării oficiale, noul dispozitiv fiind realizat în jurul unui display AMOLED curbat cu diagonală de 5,7”. Spre diferenţă de Note7, acesta afişează doar 1920 x 1080 pixeli, însă în teorie alegerea unui display mai modest ar putea oferi alte avantaje precum un preţ mai mic şi autonomie mai mare. Spatele are un design minimalist şi este realizat din aluminiu, spre diferenţă de Note7 care era protejat de un panou de sticlă.
Noul phablet are la bază un chipset quad-core Snapdragon 821 la 2,35 GHz, cel mai puternic din oferta Qualcomm din acest moment, care va fi pus, în funcţie de configuraţie, lângă 4 sau 6 GB memorie RAM. Modelul de bază va beneficia de 64 GB spaţiu de stocare, în timp ce versiunea de top va integra un modul de 128 GB. Autonomia ridicată va fi asigurată de un acumulator de 4070 mAh, iar camera foto principală de 22,56 megapixeli cu detecţie de faţă şi blitz dual-tone promite performanţă ridicat folosind un sistem avansat de stabilizare electronică. Sub display a fost integrat un senzor de amprentă capacitiv, care nu este acompaniat de un buton fizic.
Desigur, preţul produselor Xiaomi este întotdeauna un subiect interesant de discuţie, iar Mi Note 2 este puţin mai scump decât ne-am obişnuit. Versiunea de bază cu 4 GB RAM şi 64 GB stocare va costa ~500 dolari, în timp ce versiunea de top cu 6 GB RAM şi 128 GB stocare UFS 2.0 va intra pe piaţă la pretul de ~600 dolari.

Sursa: go4it.ro

P.S. imi cer scuze pentru repost,nu am fost atent si am postat din nou un thread despre acest telefon.

Edited by io_kent, 31 October 2016 - 05:37.


#2
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Buna dimineata !!!

Edited by kiario, 31 October 2016 - 06:25.


#3
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015
600USD e prea mult pentru o companie chineza.
Fie el un telefon top-notch, produsul tot lasa de dorit.
plus, daca cineva vrea neaparat note, exista note5, care face inca o treaba minunata

#4
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
SI daca e coreana compania e ok? :))

#5
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Mai uita-te si tu cand deschizi un topic , nu de alta dar erau deja doua deschise pe acelasi subiect : http://forum.softped...note-2-zvonuri/
http://forum.softped...aomi-mi-note-2/

#6
ovi_dany

ovi_dany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 22.11.2009

View PostTheRipper0607, on 31 octombrie 2016 - 06:55, said:

600USD e prea mult pentru o companie chineza.
Fie el un telefon top-notch, produsul tot lasa de dorit.
plus, daca cineva vrea neaparat note, exista note5, care face inca o treaba minunata
Eu inca trag de Note 4. Daca avea Note 5 lasat senzorul IR faceam trecerea la el.

#7
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Avand in vedere ca exista subiect deja legat de acest model, voi inchide aceasta discutie.
Topic existent: Xiaomi Mi Note 2 [Zvonuri]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate