Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Instalare programe pe televizor Panasonic model TX-21PZ1P

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
macvio13

macvio13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.12.2010
Am achizitionat acest model de tv si doresc sa instalez programele pt reteaua Digi. Tv-ul are o telecomanda Eur115300 din care nu pot(nu stiu) sa instalez programele. Am vazut ca telecomanda originala ar fi EUR 7628030. Oare din aceasta cauza nu s-a putut instala? Daca trebuie sa achizitionez telecomanda as dori sa stiu si pasii pe care trebuie sa ii parcurg. Nu detin manual de utilizare, daca stie cineva de un site unde il gasesc va rog sa mi-l scrie.

#2
suciu2016

suciu2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.10.2016
http://www.manuale-g...1pz1p-7573.html

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Cred ca te referi la scanare banda si gasire canale tv.
generic ar trebui sa intri in setari ->setari lista canale ->actualizare lista sau cautare.

Edited by arg, 27 October 2016 - 11:20.


#4
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 15.03.2009
Are meniu in limba romana ? Am avut un model asemanator si acolo pt cautarea canalelor avea o functie ceva gen ATP care le ordona automat functie de frecventa.
Edit : are meniu in romana - deci alege din OSD Language = romana apoi apasa pe OK
Apoi intri in Meniul principal (Main Menu ) - si cauti functia ATP apesi Ok si tv o sa caute programele.

Edited by tinel231, 27 October 2016 - 12:21.


#5
macvio13

macvio13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.12.2010
Cu meniul in limba romana am rezolvat-o.Dar nu are aceasta functie ATP. Cum s-ar traduce aceasta functie.Repet telecomanda este EUR 511300. Nu stiu daca aceasta telecomanda are aceasta functie. Eu nu am gasit-o

#6
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 15.03.2009
https://dlc.panasoni...&model=TX21PZ1P
Bifezi in stanga ,, I Accept '' apoi pe ,,View" si descarci manualul in romana pt TV-ul tau . O sa vezi cum poti gasi si aranja programele.

Edited by tinel231, 27 October 2016 - 21:05.


#7
Dragonite

Dragonite

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2016
dupa cum a zis si colegul posibil bobina de deflexie cu spire in scurt,partea de h ,cea de pe interior ce intra pe gatul tubului,nu cred ca este afectata pe exterior pe vertical,nu a m intalnit defect de bobina pe vertical,eu cred ca sa intamplat in felul urmator,tv ul a stat ceva timp nefolosit,cand i-ati dat drumul era destul de rece,a inceput sa se formeze condensul,si a inceput sa se atace bobina de deflexie,oricum incerca-ti repararea bobinei de deflexie,daca nu este prea afectata,sau schimbarea ei,si verifica-ti si conzii de pe baleajul vertical,daca este cazul schimba-tii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate