Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Rescriere bios

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Si tu ! pe windows 10 ti-ai gasit sa pui Floppy Disk Drive.
Trebuie sa downloadezi driverul FDD-ului (daca exista !) pt. ca windows 10 sa il vada/FDD-ul sa functioneze.

#20
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
presupun ca ai incercat sa resetezi bios-ul nu? gen scos din priza, apasat de cateva ori pe butonul de power, scos bateria, apasat iar de cateva ori pe power, lasat 15 minute si apoi bagat iar in priza?

#21
mariusrap

mariusrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 20.11.2008
Fara succes, o sa merg maine sa cumpar diskete :)), si o sa mai cer un floppy poate poate da Domnul.

#22
acshu_d

acshu_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 20.01.2008
salutari.ma lupt si eu sa rescriu un bios la o tableta asus transformer dar nu prea imi iese.am instalat Ubuntu si am cumparat o placa arduino uno(clone).problema este ca cu flashrom imi vede chipul dar cand sa scrie,imi da eroare la stergere.ma poate ajuta cineva cu un sfat?thx

#23
blimpyway

blimpyway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,954
  • Înscris: 03.11.2005
Ai incercat cu Arduino IDE?
PS am impresia ca arduino e in afara subiectului aici, mai bine deschide subiect separat.

#24
mariusrap

mariusrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 20.11.2008
Salut, nu am mai reusit nimic cu placa de baza, vreo recomandare pentru cineva din tara care se ocupa cu rescris de bios? Depinde daca merita + transport, o sa o trimit la recomandarile voastre.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate