Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare service satelit

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cestmoi

cestmoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 12.07.2015
Salut tuturor!
Sper ca postez in sectiunea corecta Posted Image
Intr-una din camere nu mai primesc semnal de la satelit, nu stiu din ce motiv. Puteti va rog sa ma ajutati cu recomandarea unui profesionist care ar fi dispus sa vina la domiciliu (Bucuresti) sa rezolve problema? (contra cost, bineinteles) Multumesc frumos!

#2
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007
La ce satelit/DTH esti conectat/abonat ?
Daca ai abonament la un DTH autohton, suni la ei si iti rezolva problema.

Edited by bog4u, 23 October 2016 - 21:31.


#3
cestmoi

cestmoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 12.07.2015
Salut, multumesc pentru raspuns, nu sunt abonat la niciun serviciu, am un sistem independent cu care receptionez canale italiene FTA.

#4
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007
Bun.
Daca in restul camerelor ai semnal, atunci problema este simpla : cabluri+mufe.
La intrarea in stb sau la lnb este problema( contacte imperfecte sau chiar cablu smuls).

Cat despre instalatori, cred ca gasesti pe site-urile de anunturi o multime care vin la domiciliu.
Doar cauta : instalare sisteme dth/satelit.

Edited by bog4u, 23 October 2016 - 21:45.


#5
cestmoi

cestmoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 12.07.2015
Multumesc, a venit un instalator care a constatat urmatoarele: cablurile (vechi de peste 10 ani) au crapat din cauza umiditatii (se vedea cu ochiul liber), apa a intrat in cabluri si a coborat spre LNB, stricand doua mufe. Instalatorul a trebuit sa inlocuiasca cabluri si LNB. Acum e totul ok.
Las detaliile dl-ui instalator, in cazul in care cineva va avea nevoie, pentru ca mi s-a parut o persoana de treaba care mi-a dat multe explicatii tehnice: dl. Stelian, tel 0721 826 786 si 0788 826 786.
Multumesc! Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate