Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Parere Host+Domeniu Telekom.Ro

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
FanOnePlus

FanOnePlus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 15.10.2016

View Posttigerheart, on 22 octombrie 2016 - 22:29, said:

Eu iti recomand MxHost si xServers. La bugetul alocat iti poti lua chiar un vps(daca e chiar necesar).
Domeniu .ro - webrahost.ro (vreo 170lei, perioada nedeterminata)
Domeniu .com - name.com sau namecheap.com (vezi la care gasesti mai ieftin, vreo 10$/an)
Certificat SSL - 9$/an de la namecheap.com sau 2$ in primul an daca iei impreuna cu un domeniu .com

De ce resurse ai avea mai exact nevoie? Poti lua momentan un cont shared si in functie de trafic si resursele necesare site-ului, poti face upgrade pe parcurs.
certifical SSL? eu am vazut de 500$ in sus pe an

#20
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Probabil ai vazut un certificat Extended Validation (EV), alea sunt scumpe. Domain Validation (DV) - de care ziceam eu in comentariul citat, sunt mai mult decat ok pentru un site normal. Poti lua si gratuit un certificat ssl: https://letsencrypt.org/

#21
heAdgN

heAdgN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 22.10.2016
Si pana la urma, pot face site-ul pe Webhost de 5 euro.?

#22
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Da, poti lua cam orice pachet de gazduire de la o firma serioasa. Pe parcurs vei vedea cand trebuie facut upgrade.

#23
heAdgN

heAdgN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 22.10.2016
Mai astept niste pareri.

#24
RomeoTHC

RomeoTHC

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.09.2016
Eu iti recomand sa nu te bagi la VPS, mai ales daca nu ai cunostintele necesare.
Incearca cu un cont shared(nu reseller, ca nu administrezi mai multe website-uri) si poti face oricand upgrade daca ai nevoie de resurese mai multe.
De asemenea, de fiecare daca cand alegi o companie de hosting noua, cumpara pachetul pe 1 luna, testeaza-i si vezi daca iti place la ei. Daca nu, te muti in alta parte, ai destule variante.
Mai este o chestie care ti-o recomand, sa iti cumperi domeniul din alta parte decat hostingul. Stii vorba aia: sa nu tii toate ouale in acelasi cos.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate