Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Controller xbox360 wireless conectare prin usb la laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Dementozaur25

Dementozaur25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.04.2015
Am un controller de xbox 360 wireless si am incercat sa conectez la pc prin cablu usb ce il folosesc la incarcarea controllerului insa cele 4 beculete verzi de la controller se aprind si se sting si nu se intampla nimic.

Am instalat si driverele pentru wind 7 32bit ale controllerului se instaleaza tot si la final imi apare ceva de genu:

"You may be a victim of software counterfeiring"...

#2
Dariusdd

Dariusdd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 08.12.2008
Ok, hai s-o luam de la inceput.
1. Controllerul de XBox 360 (varianta wireless) nu poate fi conectata prin fir la PC. Ai nevoie de un adaptor wireless ca acesta sa functioneze. Acest adaptor il poti lua la pachet cu controllerul cand cumperi unul nou SAU comanzi un adaptor compatibil de undeva.
2. Driverele alea nu te ajuta cu nimica in acest caz.
3. Mesajul "You may be a victim of software counterfeiring" apare deoarece folosesti o varianta piratata de Windows. N-are treaba cu driverul de la controller.

Singurul mod de rezolvare: cauti un adaptor compatibil. In tara sunt mai putine sanse, dar merita sa incerci.

#3
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Controllerul de Xbox 360 poate fi conectat la PC prin intermediul cablului Mini USB. OP, schimba portul USB, dar verifica intai sa se fi instalat driverele pentru el. Eu am unul wired si mai face probleme cateodata la conectare.

Edited by A_L_E_X, 22 October 2016 - 19:51.


#4
Dementozaur25

Dementozaur25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.04.2015

 A_L_E_X, on 22 octombrie 2016 - 19:51, said:

Controllerul de Xbox 360 poate fi conectat la PC prin intermediul cablului Mini USB. OP, schimba portul USB, dar verifica intai sa se fi instalat driverele pentru el. Eu am unul wired si mai face probleme cateodata la conectare.

Am instalat de pe siteul microsoft, nu merge :(
Am incercat mai multe de pe diferite site-uri nimic insa.

 Dariusdd, on 22 octombrie 2016 - 19:45, said:

Ok, hai s-o luam de la inceput.
1. Controllerul de XBox 360 (varianta wireless) nu poate fi conectata prin fir la PC. Ai nevoie de un adaptor wireless ca acesta sa functioneze. Acest adaptor il poti lua la pachet cu controllerul cand cumperi unul nou SAU comanzi un adaptor compatibil de undeva.
2. Driverele alea nu te ajuta cu nimica in acest caz.
3. Mesajul "You may be a victim of software counterfeiring" apare deoarece folosesti o varianta piratata de Windows. N-are treaba cu driverul de la controller.

Singurul mod de rezolvare: cauti un adaptor compatibil. In tara sunt mai putine sanse, dar merita sa incerci.

Ok, mersi mult, am gasit, sunt destule pe olx dar cam scumpe nu merita, mai bine iau inca 3 jocuri pentru xbox :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate