Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Nintendo Switch

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Noua consola de la Nintendo

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f5uik5fgIaI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Oare își merită banii? Nu e mai ok să dai 700-800 lei pe un Xbox 360? Jocurile sunt multe si ieftine.

#3
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Depinde ce jocuri iti plac. Daca te joci multe titluri nintendo (mario, etc) e bun.
Eu as prefera xbox 360, avand in vedere ca nu ma incanta titlurile nintendo.

#4
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 06.07.2005

View Posttzaq93, on 03 martie 2017 - 18:00, said:

Oare își merită banii? Nu e mai ok să dai 700-800 lei pe un Xbox 360? Jocurile sunt multe si ieftine.

View PostParanoir, on 03 martie 2017 - 22:55, said:

Depinde ce jocuri iti plac. Daca te joci multe titluri nintendo (mario, etc) e bun.
Eu as prefera xbox 360, avand in vedere ca nu ma incanta titlurile nintendo.

Comparati merele cu perele, 360 nu se mai fabrica de un an si e last gen.

#5
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Eu am spus ca pe mine m-ar multumi mai mult un x360, chiar daca e old gen, pentru ca are jocuri care imi plac. Cum nu sunt pasionat de jocurile nintendo, chiar daca Switch e nou, nu prezinta interes pentru mine.
Oricum, e clara treaba, jocuri noi pentru x360 nu se mai fac decat foarte putine, dar daca e interesat de multitudinea de titluri existente deja pe platforma, nu vad care e problema.
Am raspuns strict dintre cele doua, altfel, xbox one sau ps4 reprezinta varianta cea mai buna.

#6
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Recomand  "Zelda - Breath of the Wild" varianta Switch. Este extraordinar jocul! Consola face o impresie foarte buna.  Autonomia acumulatorului este ok. Cat despre jocuri se poate discuta. Fiecare cu gusturile lui. Pe langa Switch mai am un PS4, asta asa ca sa nu-mi scape restul jocurilor. Dar, recunosc ca sunt placut impresionat de Switch. Cel mai mare avantaj il vad in posibilitatea de fi independent de TV. Oriunde, oricand. Posted Image  Mai ales ca vor aparea si titluri mari ca de ex. Skyrim sau Fifa. Deci primul pas catre jocurile din afara familiei Nintendo este deja facut. Cine stie ce mai aduce viitorul...

#7
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Ceva noutati despre jucaria asta?
V-ati lovit si voi de chestia asta cu crapatul carcasei?
http://tinyurl.com/ydd7mutt

Edited by Taxon, 27 September 2017 - 17:04.


#8
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008

View PostTaxon, on 27 septembrie 2017 - 17:03, said:

Ceva noutati despre jucaria asta?
V-ati lovit si voi de chestia asta cu crapatul carcasei?
http://tinyurl.com/ydd7mutt

Daca nu citeam postarea ta, poate nici nu observam. Posted Image  Din pacate am observat si la mine o fisura. Nu ca in clip, dar...exista o fisura pe orizontala. Va trebui s-o urmaresc de acum in colo sa vad cum se manifesta in continuare. Habar n-am cand o fi aparut.

Attached File  2017-09-27 17_19_36-20170927_171206 - ACDSee Pro Photo Manager.jpg   117.93K   42 downloads

#9
ciprianionut

ciprianionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 04.04.2007
Ce linisteeeee..urmeaza sa iau copiilor....hmm pe cine pacalesc Mie si copiilor Nintendo Switch si eram curios daca s-a inceput discutia despe modare,hack..e o liniste totala pe aici.
Nu incepe nimeni ?citesc ca nu se pot salva datele..altii au decoperit un joc ascuns in consola nintendo witch de fapt cica art fi un tribut adus lui Satoru Iwata.
Aici e filmul [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CGN6QXv7sfs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am prima consola wii de la inceputuri,lumea nu stia ce e aia...am modat-o personal cu cip,am spart procesorul deoarece sigilasera deja pinii si a efost nevoie sa râcâi in dreptul picioruselor la wii pentru a lipi cipul,acum o am si softmodata,am aproape toate jocurile pentru wii ,o folosesc inca am adaptor pentru iesire hdmi.
Bun,sa vorbim despre consola nintendoswitch,clar o cumpar luna asta,ceva sfaturi de la cei care o au ?stiu despre atentia cu zgarieturile,altceva ..eu stiu ?
Ne mai auzim dupa ce iau consola.

#10
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Sfaturi... nu prea sunt. Sunt multumit de ea. In afar de fisura aia...care oricat de bine protejezi consola, tot apare. (daca ai ghinion).
In rest...asteptam sa apara jocuri. Jocuri calumea, nu chinezariile cu care e plin store-ul lor. Am cumparat-o pentru Zelda. Joc pe care l-am terminat si in care am investit peste 200 de ore jucate. Acum astept add-onul care tre sa apara prin decembrie si sa aduca noi misiuni.
Sa vina Skyrim, LA Noire, Wolfenstein....Doom nu ma prea incanta. (nu prea sunt fanul genului "arena shooter"). Si sa vedem ce surprize ne mai rezerva viitorul. Sper sa mai apara si alte jocuri cunoscute de pe PS4 sau XBOX. Chiar daca-s refacute pt switch..tot e ok. Pur si simplu face placere, ideea ca o poti lua cu tine oriunde.

Asa ca...let's play!

PS-  ca achizitie optionala, este indicat un controller pro. Mai ales daca legi consola la tv. Nu mai trebuie sa tot iei joycon-urile dupa tine. Eu nu am si nici nu-i simt lipsa..dar poate pe viitor o sa-mi procur unul.

Edited by chris_dvb, 05 November 2017 - 00:00.


#11
ciprianionut

ciprianionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 04.04.2007
In nici un caz personal nu doresc Nintendo switch ca sa joc jocuri care sunt si pe PS4..o sa cumpar si PS4 poate...
Consola wii cel putin s-a pastrat in general cu jocuri inocente si adecvate adevaratului divertistment nonviolent.
PS4= sange si multa violenta.
Nintendo=Super mario,aventura,logică..

#12
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008

View Postciprianionut, on 07 noiembrie 2017 - 21:56, said:

In nici un caz personal nu doresc Nintendo switch ca sa joc jocuri care sunt si pe PS4..o sa cumpar si PS4 poate...
Consola wii cel putin s-a pastrat in general cu jocuri inocente si adecvate adevaratului divertistment nonviolent.
PS4= sange si multa violenta.
Nintendo=Super mario,aventura,logică..


Ce zici tu este corect...pana la un moment dat Posted Image  si-anume pana la momentul in care a aparut "Switch-ul" pe piata. Cu aceasta consola hibrid, Nintendo are de gand sa intre si pe piata jocurilor "sangeroase". Vrea sa atraga si atentia celor peste 18 ani. Si or sa apara jocuri pe viitor, fara discutie.
In ceea ce priveste consola in sine, e o chestie de gust. Nici eu nu-s fan Nintendo. Dar de ce sa nu recunoastem avantajele ei. Care exista, doar prin simplul fapt al mobilitatii.  Cui nu-i place...sa nu cumpere. E adevarat, recunosc, consola mea de baza e PS4. Dar de aceea nu voi ezita sa-mi cumpar "unele " jocuri si pt Switch. De ce nu... e practica, e mica si nu pot sa zic ca nu-mi place. Cu toate ca nu e asa de tare pe partea de hardware, se descurca destul de bine cu noile jocuri.
Singurul minus, daca pot sa-i spun asa, este marimea mare a jocurilor (download) in comparatie cu spatiul relativ mic de stocare pe consola. Aici ori iti cumperi obligatoriu un card micro sd cat mai mare, ori cumperi jocurile direct pe caseta.

Edited by chris_dvb, 07 November 2017 - 23:50.


#13
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,004
  • Înscris: 15.04.2011

View Postciprianionut, on 07 noiembrie 2017 - 21:56, said:

In nici un caz personal nu doresc Nintendo switch ca sa joc jocuri care sunt si pe PS4..o sa cumpar si PS4 poate...
Consola wii cel putin s-a pastrat in general cu jocuri inocente si adecvate adevaratului divertistment nonviolent.
PS4= sange si multa violenta.
Nintendo=Super mario,aventura,logică..
De la Wii U Nintendo numai e doar pentru parinti si copii mici, ceea ce e foarte bine. Nu te obliga nimeni sa cumperi jocuri "violente".
Sunt jocuri care spun niste povesti incredibile chiar daca au si ceva violenta, gen The Last of US, Bioshock etc.

#14
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
The last of us.....unul dintre cele mai bune jocuri aparute pt PS3/PS4...dupa parerea mea, bineinteles. Abia astept sa apara partea a 2-a. Asemanator mi se pare si "Days gone" care va aparea in curand.... sa vedem. Arata promitator.

#15
icamaster

icamaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 13.02.2008
Stie cineva daca la Metro / Selgros / Alte hipermarketuri de genul se gaseste mai ieftin de 1429? Aceste magazine nu au toate produsele online si poate cineva a trecut recent pe la ei.

#16
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
www.gamestore.ro/product--Consola-Nintendo-Switch--11062.html

dar am un semn de intrebare vis-a-vis de magazinul asta ... n-as plati in avans.

#17
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
de ce ai avea semne de intrebare? si de ce tb sa platesti in avans? oricum suna intai sa vezi daca il au pe stoc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate