Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Sansa gasire job part-time

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Eduardika28

Eduardika28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.10.2016
Salutare!
Sunt student in anul intai la una din facultatiile ASE-ului si doresc sa ma angajez part-time la temporar la o firma, atat pentru a castiga experienta, cat si un salariu de 500-600, care sa ma ajute sa ma descurc mai bine prin capitala,mneah.. Neavand niciun pic de experienta, este evident ca voi intra ca entry-level, insa pana la urma, eu asta imi si doresc. Programul la facultate este deocamdata destul de lejer, astfel voi avea timp si ce studiu, dar si de ceva munca. Ce parere aveti? Unde ar trebui sa caut si sa ma interesez? Ma gandesc ca acele aplicari de pe ejobs/bestjobs, s.a.m.d, cu un cv aproape empty, nu-si prea au rostul si nu vor fi urmarite de nimeni, parerea mea. Oricum,astept opinii. Multumesc anticipat!

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Lei sau euro

#3
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Din cate am auzit,Profi angajeaza si part-time.

#4
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
Mergi si bate la usi daca esti hotarat. "Vinde-te" bine pe unde intri. Arata entuziasm si dedicare si in felul asta o sa se treaca peste lipsa de experienta. O sa ai probabil multe nu-uri inainte de "DA" , dar asa e in general in viata, trebuie sa te lupti pentru ce vrei.

Incearca sa cauti din start ceva sa-ti placa, nu te duce pe orice doar sa faci acei 500-600 lei, o sa-ti prinda bine mai tarziu si poate sadesti si o cariera pe undeva, nu se stie. Categoric nu e o idee buna insa sa te angajezi din entuziasm undeva bucuros doar pentru ca te-au acceptat, fara sa-ti placa, daca intelegi ce spun..restrange-ti tinta de cautare catre domeniile care iti plac.

 petre69, on 22 octombrie 2016 - 14:37, said:

Lei sau euro

Lei, clar...daca se platesc 600 euro pentru o slujba part-time, adica ~20 ore pe saptamana, inseamna ca n-ar trebui sa mai avem romani plecati cu milioanele pe bani similari pe unde au vazut cu ochii.

 DJPocaitul, on 22 octombrie 2016 - 14:37, said:

Din cate am auzit,Profi angajeaza si part-time.

La fel si McDonalds, sunt faimosi pentru flexibilitatea oferita studentilor, presupun ca similar si KFC sau alte francize, cel putin prin afara.

#5
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Pai majoritatea kfc-urilor si mcurilor angajeaza cu program flexibili in bucuresti

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate