Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Kuxa si Ixina

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016
Tot reduceri de 40% îmi dădeau si cei de la kuxa/ixina, alea sunt preturi finale în urma reducerilor. Toți au același stil si același program în care lucrează. Doar că unii au un adaos mai mare ca alții. Cea de la kuxa a zis că dacă găsesc un preț mai bun să mergem la ea ca negociem. ;)

#20
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View Postalindascalu, on 19 octombrie 2016 - 18:21, said:

Tot reduceri de 40% îmi dădeau si cei de la kuxa/ixina, alea sunt preturi finale în urma reducerilor. Toți au același stil si același program în care lucrează. Doar că unii au un adaos mai mare ca alții. Cea de la kuxa a zis că dacă găsesc un preț mai bun să mergem la ea ca negociem. ;)
Nasol...ajung si eu sa spun ca sunt scumpi chiar si la Kika cu 40% reducere pe 3-4m sa fie 2600 aia din poza . Ceva e suspect la mijloc.
Da-mi si mie schita la care ai primit oferta de pret sa fac si eu o simulare de pret ... Daca stiu si tipul de usa e si mai bine.
Chiar vreau sa vad ce pret iese ...

#21
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016
De unde negociază dacă nu din adaosul pus de ei ?
Despre ce vorbim, niciunul din ei nu face produsul, doar îl distribuie si il montează.

View Postsuperm, on 19 octombrie 2016 - 18:28, said:


Nasol...ajung si eu sa spun ca sunt scumpi chiar si la Kika cu 40% reducere pe 3-4m sa fie 2600 aia din poza . Ceva e suspect la mijloc.
Da-mi si mie schita la care ai primit oferta de pret sa fac si eu o simulare de pret ... Daca stiu si tipul de usa e si mai bine.
Chiar vreau sa vad ce pret iese ...
3800e. Poza pe care o vezi, e de la kuxa!

3 metri are lungime.

Frontul tip336 laminat fildeș.

Edited by alindascalu, 19 October 2016 - 18:37.


#22
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
..nu mai merge link cu poza :( ... trimite poza pm sau aici ...

#23
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
Deci pe 320cm in varianta MDF vopsit lucios imi iese de la 3100euro cu TVA inclus (ceva la 2600euro +tva)  cu hota Faber inclusa (300-400e) , fara alte aparate ...
Blum, Salice, Ferrari ca feronerie/accesorii ...fronturi vopsite lucios ... soclu 15cm, blat 6cm rezistent apa/foc ... import Italia

Posibil la ei sa aduca din Germania si aici sa faca fiecare ce pret vrea, in mod normal au liste comune de pret in programul lor de proiectare... ca le umfla ca api sa dea reducere si asta e posibil.
Ciudat ca pe fronturi laminate/drepte si 3 sertare apoi doar usi sa ajunga la 3800e ...

#24
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016
Deci prețul celor de la Kika pare cel mai ok ;)
Nu sunt nebun si înțeleg că și ei trebuie să aibe profit, ca trebuie sa-i plătească pe cei care fac măsurători, pe cei care le montează, pe cea care îți face schița, dar totuși ...
Nu am fost la Nolte, să văd care este diferența între ei și Kika, Kika având și mobila de bucătărie Nolte.

Deci prețul celor de la Kika pare cel mai ok ;)
Nu sunt nebun si înțeleg că și ei trebuie să aibe profit, ca trebuie sa-i plătească pe cei care fac măsurători, pe cei care le montează, pe cea care îți face schița, dar totuși ...
Nu am fost la Nolte, să văd care este diferența între ei și Kika, Kika având și mobila de bucătărie Nolte.

#25
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016
Mulțumesc superm, dacă ai un showroom chiar as fi interesat să văd mobila, vreau să compar mai multe opțiuni, nu sa cumpăr de la primul căruia îi deschid ușa ;)

#26
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View Postalindascalu, on 20 octombrie 2016 - 13:18, said:

Deci prețul celor de la Kika pare cel mai ok Posted Image
Nu sunt nebun si înțeleg că și ei trebuie să aibe profit, ca trebuie sa-i plătească pe cei care fac măsurători, pe cei care le montează, pe cea care îți face schița, dar totuși ...
Nu am fost la Nolte, să văd care este diferența între ei și Kika, Kika având și mobila de bucătărie Nolte.


Parerea mea este ca Nolte  e mai bun calitativ fata de Nobilia (kuxa/ixina) si ca mobila si ca altele ... ce preturi au nu stiu dar aici nu cred ca este aceeasi situatie cu Nobilia. Magazinul Nolte s-ar putea sa stie care e treaba cu mobila din Kika.
Eu sunt pe filiera italiana si de aceea nu le amestec ... mobila germana e pentru clienti care vor mobila germana, nu prea inteleg asta dar la fel e si la masini daca e germana e buna Posted Image  ?!

#27
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016
Eu vreau de calitate la un preț real,din cauza asta caut. Nu contează că e din Italia sau Germania.

O să trec si pe la scavolini, să văd ce oferta au. Mulțumesc încă o dată!

#28
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016
Am ales Nolte!
Cred ca toti au mobila de calitate.
Preturile difera ;)

#29
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016
Am ales Nolte!
Cred ca toti au mobila de calitate.
Preturile difera ;)

#30
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View Postalindascalu, on 22 noiembrie 2016 - 12:06, said:

Am ales Nolte!
Cred ca toti au mobila de calitate.
Preturile difera Posted Image

De ce? De la Kika sau direct de la magazin Nolte?Ce te-a convins sa alegi Nolte ? Sunt curios care e diferenta intre Kuxa/Ixina, Nolte si Kika (unde au si Nobilia si Nolte) ...

Sa o stapanesti si sa o folosesti sanatos si mult timp ...

#31
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016
Nolte, de la ei direct. Preturile sunt la fel ca la kika, doar reducerea difera :) kika zicea 40% , nolte 25% , in fine cam acelasi pret.
Kuxa, Ixina sunt mult mai scmpe. Desigur adaos prea mare, am vazut ca ixina are acum o promotie, iti dau electrocasnicele gratuit.
Au mai zis ca nu imi iau comision la montarea electrocasnicelor.
Cred ca toate sunt de calitate, am ales pretul cel mai bun.
S-a urcat fata de acolo de la magazin pe un sertar scos in afara (sprijinita in maini) sa imi arate ca suporta 80kg, bine nu stiu daca conteaza, pentru ca era sertarul de tacamuri :)
sunt de calitate. la parintii mei nu am curaj sa fac asta :)
Multumesc de sfaturi!

#32
radadaniel

radadaniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.04.2007
Nu cumparati absolut nimic de la Kuxa. Am cumparat un blat de la ei si in loc sa centreze plita pe hota deja montata au decupat gaura pentru plita la distanta fata de hotasi incearca sa ma convinga ca asa este normal.  Puteti sa aveti cea mai neplacuta experienta cu aceasta firma.

#33
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View Postradadaniel, on 10 martie 2017 - 20:30, said:

Nu cumparati absolut nimic de la Kuxa. Am cumparat un blat de la ei si in loc sa centreze plita pe hota deja montata au decupat gaura pentru plita la distanta fata de hotasi incearca sa ma convinga ca asa este normal.  Puteti sa aveti cea mai neplacuta experienta cu aceasta firma.

Da si o poza :) ... o poza la vremea ei face cat 10 pareri ...

Se mai intampla dar asta nu inseamna ca "absolut nimic" nu merita cumparat de la unii care au gresit. Daca nu repara atunci merita certati :) altfel se mai intampla si erori in viata tuturor.

#34
radadaniel

radadaniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.04.2007
Am avut o experienta foarte neplacuta cu Kuxa si voi posta foarte multe poze dupa rezolvarea disputei pe cale legala pentru a vedea toata lumea nivelul incompetentei.

Edited by radadaniel, 16 March 2017 - 23:40.


#35
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016
Si cu Nolte... Toate sunt frumoase pana iti montează mobila, dai o grămadă de bani si nu se sinchisesc sa iti rezolve problemele.

#36
The_Mack

The_Mack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 16.02.2007
ce probleme ai avut cu cei de la nolte? poti dezvolta subiectul? te intreb ptr ca si noi evaluam posibilitatea de a achizitiona o bucatarie de la ei

ca o paranteza eu stiam ca ora exacta in bucatarii cel putin acum ceva vreme, venea din italia - acum nu prea mai vezi

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate