Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ateii spun lucruri SF!

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
601 replies to this topic

#37
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postjohnnickelby, on 14 octombrie 2016 - 18:58, said:

Consideri ca era mai corect titlul : ateii spun lucruri trasnite?
Oricum nu inteleg de ce te implici.

Pentru că e atee, iar imparțialitatea ei este sublimă, dar lipsește cu desăvârșire.

#38
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostSOCRATE_MMXII, on 14 octombrie 2016 - 19:03, said:

Pentru că e atee, iar imparțialitatea ei este sublimă, dar lipsește cu desăvârșire.
Mie nu-mi pasa ca este atee, poate fi orice vrea ea, dar imi pasa pentru ca este moderator si nu intelege rostul ei in aceasta postura.

#39
a3e6u9

a3e6u9

    ironic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 23.11.2012
Warning: grammar nazi ahead:

View PostSOCRATE_MMXII, on 14 octombrie 2016 - 19:01, said:

Aș putea spune că unii atei nu știu să scrie. Avem dovada mai sus.
Asta se-nvață-n clasa doua. Să-nțeleg că tu ai repetat clasa întai de douăsprezece ori ș-ai primit diplomă pentru consecvența ta?


#40
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Posta3e6u9, on 14 octombrie 2016 - 19:05, said:

Warning: grammar nazi ahead:

Scuză-mă c-am îndrăznit să-l fac de râs, dar de la un individ care se pretinde cult, scrierea defectuoasă arată nivelul său de cultură care tinde vertiginos către zero.

Faptul că pe voi ateii vă deranjează când sunteți arătați cu degetul, dar știți să râdeți de bisericoși, asta arată ce caracter „frumos” aveți ca oameni. Ș-apoi se miră lumea că țara asta-i praf și pulbere.

Edited by SOCRATE_MMXII, 14 October 2016 - 19:10.


#41
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postjohnnickelby, on 14 octombrie 2016 - 19:04, said:

Mie nu-mi pasa ca este atee, poate fi orice vrea ea, dar imi pasa pentru ca este moderator si nu intelege rostul ei in aceasta postura.
Nu sunt moderator pe aria asta și nu înțeleg de ce tot aduceți asta în discuție. Raportați ce considerați că e offtopic că altceva n-aveți ce, n-am jignit pe nimeni.

Uite, îmi șterg singură un post. Așa e ok, ești mai relaxat?

Edited by althea, 14 October 2016 - 19:21.


#42
a3e6u9

a3e6u9

    ironic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 23.11.2012

View PostSOCRATE_MMXII, on 14 octombrie 2016 - 19:07, said:

scrierea defectuoasă arată nivelul său de cultură care tinde vertiginos către zero.
Unii fac greșeli de scriere, alții fac greșeli de logică, nimeni nu-i perfect, în niciun caz tu.

View PostSOCRATE_MMXII, on 14 octombrie 2016 - 19:07, said:

Faptul că pe voi ateii vă deranjează când sunteți arătați cu degetul, dar știți să râdeți de bisericoși, asta arată ce caracter „frumos” aveți ca oameni. Ș-apoi se miră lumea că țara asta-i praf și pulbere.
Adică România e praf și pulbere din cauza ateilor? :lol:
De ce să nu râdem de absurdități?

#43
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postjohnnickelby, on 14 octombrie 2016 - 18:58, said:

Consideri ca era mai corect titlul : ateii spun lucruri trasnite?
Oricum nu inteleg de ce te implici.
De ce faci offtopic nene? Hai la treaba, pune citate ce mai stai ? Ca nu am venit sa va citesc voua trosnelile, am venit sa citesc citate de atei.

View PostSOCRATE_MMXII, on 14 octombrie 2016 - 19:07, said:

Faptul că pe voi ateii vă deranjează când sunteți arătați cu degetul, dar știți să râdeți de bisericoși, asta arată ce caracter „frumos” aveți ca oameni. Ș-apoi se miră lumea că țara asta-i praf și pulbere.
Nu deranjeaza pe nimeni, nu face offtopic, hai la treaba da citate de atei, astea sunt ontopic. Cauta in topice vechi, gasesti o gramada, poate le si citesti si incepi sa percepi ceva.

#44
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009

View PostSOCRATE_MMXII, on 14 octombrie 2016 - 19:07, said:

Faptul că pe voi ateii vă deranjează când sunteți arătați cu degetul, dar știți să râdeți de bisericoși, asta arată ce caracter „frumos” aveți ca oameni. Ș-apoi se miră lumea că țara asta-i praf și pulbere.

Asta e cea mai buna. Nu trebuia, tu, credinciosule, sa intorci si obrazul celalalt si sa il lasi pe Dumnezeu sa faca dreptate? Nu trebuia sa astepti tu "judecata de apoi" ca sa te simti atunci bine ca eu voi arde in iad pentru toate pacatele mele si tu te vei lafai in rai? Uite de asta radem de voi, ca sunteti farisei. Sunteti credinciosi doar in fata popei si cand treceti pe langa biserica in autobuz si bateti cruci ca apucatii, ca la comportament sunteti mai prejos de noi.

#45
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Post_-AppleS-_, on 14 octombrie 2016 - 19:25, said:

De ce faci offtopic nene? Hai la treaba, pune citate ce mai stai ? Ca nu am venit sa va citesc voua trosnelile, am venit sa citesc citate de atei.
Ti-am mai zis ca mirosi de trasnesti a sampon de creier? Sau poate o fi de la prea multi atei care se bulucesc pe aici?Posted Image

#46
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View PostRomanianAngel, on 14 octombrie 2016 - 20:10, said:


Asta e cea mai buna. Nu trebuia, tu, credinciosule, sa intorci si obrazul celalalt si sa il lasi pe Dumnezeu sa faca dreptate? Nu trebuia sa astepti tu "judecata de apoi" ca sa te simti atunci bine ca eu voi arde in iad pentru toate pacatele mele si tu te vei lafai in rai? Uite de asta radem de voi, ca sunteti farisei. Sunteti credinciosi doar in fata popei si cand treceti pe langa biserica in autobuz si bateti cruci ca apucatii, ca la comportament sunteti mai prejos de noi.
Amice, mă confunzi cu bisericoșii și credincioșii. Io nu aparțin nici unui grup.
Dumnezeu să facă dreptate? Ars în iad? Lăfăire-n rai?
Bătăi de cruci???
Cred că ai o problemă. Gravă.

#47
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Ia lamuriti-ma si pe mine(Posted Image ) cm vine aia ca in Geneza,parca,au fost 2 oameni.Si de la aia Am ajuns miliarde.Acuma sincer intre mine,caucazian,si el din Africa-negru imi da cu virgule. Multe.Mai degraba cred in evolutionism.Hai,explicate-mi,va rog.

#48
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Fă topic separat!

#49
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View PostMikeSpike, on 15 octombrie 2016 - 01:50, said:

Ia lamuriti-ma si pe mine(Posted Image ) cm vine aia ca in Geneza,parca,au fost 2 oameni.Si de la aia Am ajuns miliarde.Acuma sincer intre mine,caucazian,si el din Africa-negru imi da cu virgule. Multe.Mai degraba cred in evolutionism.Hai,explicate-mi,va rog.
Evolutionismul iti explica asta, cum probabil stii deja. Si creationistii au o explicatie: "Asa a vrut Dumnezeu" sau "Misterioase sunt caile Domnului". Liberul arbitru (sic) te lasa sa alegi o varianta.

#50
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostTOPCATBV, on 14 octombrie 2016 - 07:49, said:

Daca spui ca pana acum e omul (ceea ce e fals, dar putem trece peste), ce va fi in viitor nu stim, arata tocmai faptul ca evolutia nu are o finalitate. Finalitatea se refera chiar la final, nu la un rezultat intermediar Posted Image
Și noi care credeam că finalitatea se referă la început sau la mijloc. :icecream:

Edited by mario_bril, 15 October 2016 - 12:41.


#51
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Posta3e6u9, on 15 octombrie 2016 - 14:43, said:

Eu zic să-ți bagi mințile-n cap. Te-au prostit și pe tine niște guru, ceva? Totul e chimie, reacții chimice.

Aveți grijă cum beți sifonul...

#52
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Teoriile vorbesc cu ateii:

View Posta3e6u9, on 16 octombrie 2016 - 07:58, said:

Când zic evoluția, gravitația, mă refer la teorii, teoriile zic diverse lucruri. E chiar atât de greu să înțelegi?
Da, e greu de-nțeles...

#53
a3e6u9

a3e6u9

    ironic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 23.11.2012

View PostSOCRATE_MMXII, on 16 octombrie 2016 - 08:08, said:

Teoriile vorbesc cu ateii:

Da, e greu de-nțeles...
Eu văd că te plictisești intens.

#54
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,059
  • Înscris: 30.07.2006

View PostRomanianAngel, on 14 octombrie 2016 - 16:33, said:

Niciodata nu am inteles de ce, voi astia luminati, gasiti, etc. va considerati superiori. Voi trebuia sa fiti aia iertatori si intelegatori, "iarta-l Doamne ca nu stie ce face", parca, nu?

Ateii nu trebuie sa se considere superiori, ci doar egali in drepturi cu ceilalti.
In Romania poti spune ca Mahomed a fost pedofil, Fecioara Maria curva si Iosif primul prost atestat istoric fara teama ca va urma un Charlie Hebdo.
Asta este democratia, dreptul de a spune orice.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate