Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

concediu in Romania 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016
Buna!
Dupa cativa ani in care ne-am petrecut concediul de vara in Bulgaria ( 2 adulti + un copil) , la A.I, ne-am gandit la anul sa incercam un concediu pe litoralul nostru. Asta, in conditiile in care gasim ceva convenabil. De aceea as avea rugamintea sa-mi recomandati un hotel de 3-4 stele, cat mai aproape de plaja (daca se poate cu plaja proprie sau macar sa ofere sezlonguri in pretul platit), cu referinte bune.
Multumesc.

#2
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,636
  • Înscris: 28.11.2001
Buget?

#3
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016

View PostTarzy, on 13 octombrie 2016 - 06:04, said:

Buget?
700 euro

#4
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.05.2015
s-ar putea sa nu prea gasesti la cat ai tu ,pt conditiile date.

#5
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016

View Postd0d00, on 13 octombrie 2016 - 06:22, said:

s-ar putea sa nu prea gasesti la cat ai tu ,pt conditiile date.
din aceasta cauza am inceput sa caut. in Bulgaria am gasit, dar aici...

#6
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007
Sunt multe oferte in acesti bani, chiar si in Mamaia, să nu mai vorbim de celelalte statiuni.

Savoy, Dorna, Modern în Mamaia, toate cu all inclusive se incadreaza in pret daca platesti biletul pana in martie.
Ma refer la un sejur de 5-6 zile.

#7
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.05.2015
depinde ce vrei, invatat cu BG eu stiu.....
nu ca ar fi de top ,dar totusi.....cred ca vei fi dezamagit.

#8
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016

View Postbog4u, on 13 octombrie 2016 - 06:26, said:

Sunt multe oferte in acesti bani, chiar si in Mamaia, să nu mai vorbim de celelalte statiuni.

Savoy, Dorna, Modern în Mamaia, toate cu all inclusive se incadreaza in pret daca platesti biletul pana in martie.
Ma refer la un sejur de 5-6 zile.
multumesc.

#9
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 27.09.2006
Eu am fost anul asta la AI la Mera Resort in Venus, 6 nopti (1-7 septembrie) la 2480 lei (facut rezervare in ianuarie, sa prind early booking).
Au fost ceva povesti in iulie-august prin ziare cu privire la ceva toxiinfectie alimentara acolo, dar eu unul n-am observat nimic in neregula.
Mi s-a parut o locatie super pentru familii cu copii (eu am fost cu pitica de 4,5 ani).
Exista loc de imbunatatiri (de exemplu nu au bar pe plaja), dar per total noua ne-a placut foarte mult, si urmeaza sa facem rezervare si pentru anul viitor.

#10
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016

View PostLuvRaluK, on 13 octombrie 2016 - 08:12, said:

Eu am fost anul asta la AI la Mera Resort in Venus, 6 nopti (1-7 septembrie) la 2480 lei (facut rezervare in ianuarie, sa prind early booking).
Au fost ceva povesti in iulie-august prin ziare cu privire la ceva toxiinfectie alimentara acolo, dar eu unul n-am observat nimic in neregula.
Mi s-a parut o locatie super pentru familii cu copii (eu am fost cu pitica de 4,5 ani).
Exista loc de imbunatatiri (de exemplu nu au bar pe plaja), dar per total noua ne-a placut foarte mult, si urmeaza sa facem rezervare si pentru anul viitor.
au sezlonguri incluse in pret?

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,992
  • Înscris: 07.11.2006

View PostLuvRaluK, on 13 octombrie 2016 - 08:12, said:

Eu am fost anul asta la AI la Mera Resort in Venus, 6 nopti (1-7 septembrie) la 2480 lei (facut rezervare in ianuarie, sa prind early booking).


Te rog detaileaza putin oferta respectiva,adica ce ai primit in acesti bani.
Am calculat cu 4,5 lei/euro si ies 551,11euro.Sunt de persoana,de camera dubla,de o persoana + copil,etc.

#12
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 27.09.2006
Scuze, credeam ca am fost suficient de clar. Am platit in total 2488 lei pentru 6 nopti all inclusive 2 adulti + un copil de 4 ani.
Camerele nu sunt mari, asa ca nu am cerut pat suplimentar ci am dormit toti 3 in patul dublu din camera (e un pat mare, de 2 x 1,8).

Edited by LuvRaluK, 13 October 2016 - 08:40.


#13
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 27.09.2006

View Postretish1979, on 13 octombrie 2016 - 08:27, said:

au sezlonguri incluse in pret?

Da, au o bucata de plaja pe care doar clientii Mera pot merge si au vreo 200-300 de sezlonguri gratuite (nu sunt chiar suficiente, dar merge).

#14
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016

View PostLuvRaluK, on 13 octombrie 2016 - 09:13, said:

Da, au o bucata de plaja pe care doar clientii Mera pot merge si au vreo 200-300 de sezlonguri gratuite (nu sunt chiar suficiente, dar merge).
deci, in concluzie, recomandati? am citit ca din 2017 ar vrea sa puna si beach-bar. cei care  nu prindeau sezlong, ce faceau? solicitau la receptie sau...?

#15
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 27.09.2006
Din pacate, daca nu aveai sezlong nu aveai ce face, decat sa mergi pe plaja alaturata si sa inchiriezi unul cu 15-20 de lei/zi. Eu n-am patit-o (de obicei am gasit unul sau doua libere), dar am vazut si persoane care nu mai prindeau nimic liber. Eu v-am spus sincer, anul viitor am de gand sa merg tot acolo, si tot la inceput de septembrie (din mai multe motive: costuri mai mici, nu e asa inghesuiala, nu e caldura infernala).

@business11:
1) Aglomeratie - la inceput de septembrie n-a fost
2) mancare de slaba calitate - nici vorba, am fost extrem de multumiti de mancare (diversificata, buna la gust, ahri-suficienta); aici as avea ca observatie faptul ca romanul tot roman e, unii isi pun pe o farfurie suficienta mancare pentru 3 persoane si ce nu pot manca lasa in farfurie (mancare risipita aiurea)
3) se economiseste unde se poate - aici nu stiu la ce te referi; mancarea dupa cum am zis mai sus era din belsug, deserturi la fel; ca si bauturi aveam sucuri Santal de 3 tipuri, bere Timisoreana la draft, vin de 3 tipuri (alb, roze, rosu) - astea pe parcursul intregii zile, in zona de langa restaurant/piscina; in timpul meselor la bar se serveau si sucuri acidulate din gama Coca-Cola si bauturi alcoolice de nshpe feluri
4) rromie multa - nu stiu daca ma crezi, dar in 7 zile nu stiu daca am intalnit in Venus mai mult de 10 persoane rrome (si astea eventual pe la tarabele pe la care se vindea ceva); pe "tarlaua Mera" (zona hoteluri, restaurant, piscine) se intra doar cu card de acces (cel cu care intri si in camera); pe plaja Mera n-au acces decat persoanele cazate la Mera (se identifica usor dupa bratara de la mana) si eventualii vanzatori ambulanti (am vazut 2-3 in fiecare zi, nu puhoi ca pe alte plaje)
5) jeg - la capitolul curatenie, intr-adevar, statiunea nu sta foarte bine; hotelul e extrem de curat, plaja destul de curata, dar in rest statiunea sufera la acest capitol

#16
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Pe aria "Vacante in Romania" va rog sa va abtineti sa recomandati Grecia, Honolulu sau Filipine !

Multumesc !

#17
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,621
  • Înscris: 21.06.2016
E legal in Romania sa inchizi plaja?

#18
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,793
  • Înscris: 13.07.2011

View PostLuvRaluK, on 13 octombrie 2016 - 09:32, said:

Din pacate, daca nu aveai sezlong nu aveai ce face, decat sa mergi pe plaja alaturata si sa inchiriezi unul cu 15-20 de lei/zi. Eu n-am patit-o (de obicei am gasit unul sau doua libere), dar am vazut si persoane care nu mai prindeau nimic liber. Eu v-am spus sincer, anul viitor am de gand sa merg tot acolo, si tot la inceput de septembrie (din mai multe motive: costuri mai mici, nu e asa inghesuiala, nu e caldura infernala).

@business11:
1) Aglomeratie - la inceput de septembrie n-a fost
2) mancare de slaba calitate - nici vorba, am fost extrem de multumiti de mancare (diversificata, buna la gust, ahri-suficienta); aici as avea ca observatie faptul ca romanul tot roman e, unii isi pun pe o farfurie suficienta mancare pentru 3 persoane si ce nu pot manca lasa in farfurie (mancare risipita aiurea)
3) se economiseste unde se poate - aici nu stiu la ce te referi; mancarea dupa cum am zis mai sus era din belsug, deserturi la fel; ca si bauturi aveam sucuri Santal de 3 tipuri, bere Timisoreana la draft, vin de 3 tipuri (alb, roze, rosu) - astea pe parcursul intregii zile, in zona de langa restaurant/piscina; in timpul meselor la bar se serveau si sucuri acidulate din gama Coca-Cola si bauturi alcoolice de nshpe feluri
4) rromie multa - nu stiu daca ma crezi, dar in 7 zile nu stiu daca am intalnit in Venus mai mult de 10 persoane rrome (si astea eventual pe la tarabele pe la care se vindea ceva); pe "tarlaua Mera" (zona hoteluri, restaurant, piscine) se intra doar cu card de acces (cel cu care intri si in camera); pe plaja Mera n-au acces decat persoanele cazate la Mera (se identifica usor dupa bratara de la mana) si eventualii vanzatori ambulanti (am vazut 2-3 in fiecare zi, nu puhoi ca pe alte plaje)
5) jeg - la capitolul curatenie, intr-adevar, statiunea nu sta foarte bine; hotelul e extrem de curat, plaja destul de curata, dar in rest statiunea sufera la acest capitol


inseamna ca ai avut noroc,

eu am intalnit in 3 statiuni incl mamaia numai rromie, mancare de proasta calitate (doar la VoxMarris ce a fost ok), toate zilele o tineam numai in dureri de burta si mizerie infernala. Pacat de litoral ca exista mult potential.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate