Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Kazahstan - Romania CM 2018

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
Ce parere aveti despre evolutia echipei nationale din jocul de aseara de la Astana?

Eu sincer ma asteptam la mai mult dupa ce jucatorii ar fi trebuit sa fie mult mai motivati dupa castigul cu Armenia de 5-0. In schimb am vazut o echipa foarte pasiva cu poate 1 singura sansa de gol (cea a lui Bogdan Stancu), in rest a fost un joc de la stanga la dreapta intre cele doua echipe.

Kazahstan-ul s-a prezentat ca o echipa sigura pe terenul propriu cu o conditie fizica foarte buna dupa parerea mea, in schimb tactic si ca valoarea s-a vazut clar ca sunt mult sub noi.

In schimb terenul foarte prost ne-a pus probleme foarte mari, se observa ca traseul mingii nu era la fel, insa si temperatura a fost una destul de diferita plus ca udasera terenul inainte de joc.

Parerea mea ca cei mai buni au fost Stancu si Sapunaru, iar cel mai slab Stanciu cu o evolutie mult sub cea mediocra cu 70-80% pase nereusite.

#2
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
O sa vedem care e treaba cu Romania cand vom juca acasa la noi cu ei.

Terenul a fost foarte prost, arbitrajul la fel.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sapunaru are 6 dinti iar Grigore fractura de piramida nazala. Asa arbitraj slab de mult n-am mai vazut. Romania a jucat pe un teren prost cu o echipa [slaba] de macelari.

Edited by _R_A_D_U, 12 October 2016 - 16:00.


#4
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,491
  • Înscris: 22.12.2015
O remiza in deplasare, e un rezultat acceptabil. Cei din  Kazahstan nu mai sunt desculti in fotbal ca pe vremuri cand luau 6 si de la o Finlanda. La ora actuala au un nivel de viata superior multor tari din Europa de Est. Uita-te numai ce edificii fabuloase au construit in capitala lor Astana in ultimul deceniu, aka orasul illuminatilor datorita arhitecturii incredibil de futuriste si avangardiste.
Aceasta bunastare generata de petrol s-a transpus si in fotbal prin cresterea calitatii echipei lor nationale si punerea la dispozitie a unor conditii  materiale ...care sunt cu mult peste ce avem noi in Liga 1.

Edited by doxan, 12 October 2016 - 16:05.


#5
Niuu

Niuu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 22.06.2016

Quote

Sapunaru are 6 dinti iar Grigore fractura de piramida nazala.

Are mai multi , vreo 32 daca nu cumva a mai pierdut vreunul . Dar dupa meciul cu Kazahstan 6 dintre ei sunt pe avarie .

Zici ca i-a dat cu cheia de roti ...

#6
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Faptul ca o tara asiatica joaca in Europa nu ajuta pe nimeni, nici pe europeni, care acolo se chinuie iar acasa ii bat de-i rup, nici pentru ei, care nu se vor califica niciodata din Europa, in timp ce din Asia ar avea mai mari sanse...

#7
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,491
  • Înscris: 22.12.2015
Au foarte multi bani si nu au ce face cu ei, nu uita ca le-au dat si organizarea Eurovision acum doi ani.
PS: Astana mi se pare un loc fabulos de vizitat, mai ales daca esti pasionat de arhitectura, pare un loc rupt din cele mai utopice filme SF cu putinta, imi aduce aminte vag de machetele din filmul Logan's Run. Arhitectii care au construit acest oras cred ca s-au inspirat din acel film. Posted Image

Edited by doxan, 12 October 2016 - 16:17.


#8
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.10.2016
nu avem ce cauta la mondial, decat sa rada tot mapamondul de anti-jocul
nationalei, mai bine stau acasa, si sa mearga doar cand stiu sa joace .

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
Bine Kazahstan este locul 3 din lume la cele mai multe resurse naturale fiind o tara extrem de bogata datorita resurselor.

Fotbalistic vorbind stau foarte prost, avand mare noroc cu terenul de cacat si arbitrajul intr-adevar slab. Acasa cu siguranta o sa castigam, dar trebuie sa recunosc faptul ca nici ai nostri nu au jucat un fotbal de calitate.

Tare curios sunt de meciul cu Polonia, dupa ce au jucat doar un 2-1 acasa impotriva Armeniei.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Post_Sucre_, on 12 octombrie 2016 - 16:17, said:

nu avem ce cauta la mondial, decat sa rada tot mapamondul de anti-jocul
nationalei, mai bine stau acasa, si sa mearga doar cand stiu sa joace .

Echipa Romaniei e mai buna decat multe altele...ca nu facem parte in elita, e alta treaba, dar nici asa slabi cum zici, nu suntem. Cred ca vom cistiga grupa.

#11
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011

View Post_R_A_D_U, on 12 octombrie 2016 - 16:38, said:

Echipa Romaniei e mai buna decat multe altele...ca nu facem parte in elita, e alta treaba, dar nici asa slabi cum zici, nu suntem. Cred ca vom cistiga grupa.

si eu sper acest lucru, trebuie sa luam cel putin 3 puncte din meciurile cu Polonia si cele 3 puncte cu Montenegro si cred ca avem foarte bune sanse. Sa nu subestimam Danemarca mai ales ca echipa nationala mai mereu a avut probleme cu nordicii.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Danemarca e cea mai subtire dintre cele 4 care se bat la titlu. Clasamentul va fi:
1.Romania
2.Polonia sau Montenegro
4.Danemarca

#13
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postdoxan, on 12 octombrie 2016 - 15:57, said:

O remiza in deplasare, e un rezultat acceptabil. Cei din  Kazahstan nu mai sunt desculti in fotbal ca pe vremuri cand luau 6 si de la o Finlanda. La ora actuala au un nivel de viata superior multor tari din Europa de Est. Uita-te numai ce edificii fabuloase au construit in capitala lor Astana in ultimul deceniu, aka orasul illuminatilor datorita arhitecturii incredibil de futuriste si avangardiste.
Aceasta bunastare generata de petrol s-a transpus si in fotbal prin cresterea calitatii echipei lor nationale si punerea la dispozitie a unor conditii  materiale ...care sunt cu mult peste ce avem noi in Liga 1.

Si cu toata bunastarea asta n-au fost in stare sa construiasca un stadion calumea.

#14
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.10.2016

View Post_R_A_D_U, on 12 octombrie 2016 - 16:38, said:

Echipa Romaniei e mai buna decat multe altele...ca nu facem parte in elita, e alta treaba, dar nici asa slabi cum zici, nu suntem. Cred ca vom cistiga grupa.
nu joaca nimic, si nici nu au moral de competitie, cum crezi ca pot castiga grupa ?
plus ca nu au atac deloc

#15
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
baietii s-au gandit mai mult la sanatatea lor decat la rezultat. firesc. jocul pe mocheta numai fotbal nu-i.

ce bun era,chiar si hulitul mircea sandu,un vicepreședinte roman la uefa!nu-si mai bateau joc arbitrii de noi!

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Post_Sucre_, on 12 octombrie 2016 - 16:48, said:

nu joaca nimic, si nici nu au moral de competitie, cum crezi ca pot castiga grupa ?
plus ca nu au atac deloc

Este ca nu le ai la fotbal?
Tu ai putea sa joci un joc pe o mocheta inghetata? Pau pe patinoar?

#17
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.10.2016

View Post_R_A_D_U, on 12 octombrie 2016 - 16:52, said:

Este ca nu le ai la fotbal?
Tu ai putea sa joci un joc pe o mocheta inghetata? Pau pe patinoar?
tu ai vazut meciurile cu Elvetia si Albania ?
doar ei au jucat pe mocheta ?

#18
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View Post_R_A_D_U, on 12 octombrie 2016 - 16:45, said:

Danemarca e cea mai subtire dintre cele 4 care se bat la titlu. Clasamentul va fi:
1.Romania
2.Polonia sau Montenegro
4.Danemarca
Ar fi super.

View Post_Sucre_, on 12 octombrie 2016 - 16:53, said:

tu ai vazut meciurile cu Elvetia si Albania ?
doar ei au jucat pe mocheta ?
Aia e alta treaba, pe atunci aveam un selectioner mediocru etc. Traim in prezent, nu in trecut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate