Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema pagina pe Facebook

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
As avea si eu o problema cu o pagina de pe Facebook. In primul rand vorbim despre pagina unei companii, aceasta pagina a fost creata fara stiinta sefilor sau echipei de Marketing, de un angajat care din 2011 nu mai lucreaza in aceasta companie.

Astazi am gasit din intamplare aceasta pagina pe Facebook, fara sa stiu ca, compania are o pagina pe Facebook. Problema este ca dorim sa actualizam pagina si sa o modificam pentru ca in 5 ani de zile s-au schimbat foarte multe lucruri.

De fostul angajat normal ca nu mai avem cum sa il contactam. Prin paginile de Support ale Facebook-ului nu am gasit informatii foarte ajutatoare. Am reusit sa contactez Facebook-ul dar ca raspuns am primit prin E-Mail din nou pagina lor de support de unde sa ma informez singur.

Nici raport nu pot da paginii pentru ca nu se incadreaza in nici o categorie mentionata de ei.

Ce posibilitati sa am sa recuperez pagina sau cel putin sa dispara de pe Facebook?

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

Quote

De fostul angajat normal ca nu mai avem cum sa il contactam.
Pe respectiva pagina nu ai optiunea sa trimiti un mesaj celui care o administreaza?

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View Posttigerheart, on 12 octombrie 2016 - 13:45, said:

Pe respectiva pagina nu ai optiunea sa trimiti un mesaj celui care o administreaza?

am contactat pagina, dar nu a raspuns nimeni deci banuiesc ca nici el nu mai intra pe aceasta pagina.

#4
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012

View Posttigerheart, on 12 octombrie 2016 - 13:45, said:

Pe respectiva pagina nu ai optiunea sa trimiti un mesaj celui care o administreaza?

Ba are doar ca probabil nu se mai ocupa nimeni de pagina, cel care a facut-o a lasat-o asa cand a plecat din firma in loc sa o stearga.

#5
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 23.07.2005
si care este problema de nu faceti o alta pagina? ca doar nu este ca un domeniu sa zici ca este luat si nu mai poti cu acelasi nume

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View Postpahai, on 12 octombrie 2016 - 14:13, said:

si care este problema de nu faceti o alta pagina? ca doar nu este ca un domeniu sa zici ca este luat si nu mai poti cu acelasi nume

asta si vom face doar ca dorim stergerea paginii actuale. Nu prezinta seriozitate completa cand ai 2 pagini pe Facebook, una fiind din 2011 neactualizata.

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

View Postbusiness11, on 12 octombrie 2016 - 14:23, said:

asta si vom face doar ca dorim stergerea paginii actuale.
Nu poti sterge o pagina pana nu poti dovedi apartenenta. E o protectie pentru a se preveni abuzuri de genul cineva sterge pagina concurentei...

Edited by andreic, 12 October 2016 - 14:35.


#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View Postandreic, on 12 octombrie 2016 - 14:34, said:

Nu poti sterge o pagina pana nu poti dovedi apartenenta. E o protectie pentru a se preveni abuzuri de genul cineva sterge pagina concurentei...

ce posibilitati am, sa dovedesc acest lucru?

#9
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
In grandomania lor, cei de la Feisbuc nu iti preiau si rezolva dolenatele ci te trimit la o lista de rezolvari generale. Firma la care lucrez are o pagina creata automat de Facebook si una creata de mine. Nu pot dovedi nimanui ca pagina creata de Facebook nu este conforma cu realitatea si este creata aiurea, deoarece sunt surzi si muti la solicitatile mele, probabil la Facebook nu lucreaza oameni ci doar roboti. Deci nu ai nicio rezolvare. Sau ar fi una: sa te duci la un sediu cât mai apropiat de Româna, pe unde o fi acela, si sa discuti face-to-face cu un programator ca sa te ajute.

#10
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Varianta 1: Faci o pagina noua. La cea veche cauti o posibilitate de report la Facebook, insa fara prea mari iluzii.

Varianta 2: Incerci sa iei legatura cu fostii angajati si sa-i convingi sa-ti dea drept de administrare.

#11
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Daca pagina este creata automat de Facebook, cu cine sa iau legatura? Cu nimeni... Crezi ca nu am încercat?

#12
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Citește primul post, a scris că pagina a fost creată de un fost angajat.

#13
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View Post159, on 12 octombrie 2016 - 16:03, said:

Varianta 1: Faci o pagina noua. La cea veche cauti o posibilitate de report la Facebook, insa fara prea mari iluzii.

Varianta 2: Incerci sa iei legatura cu fostii angajati si sa-i convingi sa-ti dea drept de administrare.

1. am luat legatura chiar si cu Facebook-ul care imi prelucreaza E-Mail-ul si imi raspunde de fiecare data cu acelasi text, linkuri peste linkuri catre paginile de Support al lor fara nici un ajutor.

2. fostul angajat nu raspunde in nici un fel, cea ce ne impinge sa apelam la metode judiciare chiar daca dorim sa evitam acest pas.

#14
danmures

danmures

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.03.2015

View Postbusiness11, on 12 octombrie 2016 - 13:28, said:

...Ce posibilitati sa am sa recuperez pagina sau cel putin sa dispara de pe Facebook?
zero ! ... pagina este proprietatea intelectula a ex-colegului !

#15
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View Post159, on 12 octombrie 2016 - 16:29, said:

Citește primul post, a scris că pagina a fost creată de un fost angajat.
Ma refeream la problema mea. Facebook creeaza de-a-n boulea pagini pentru firme, fara sa le întrebe.

#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
din cate am observat fostul coleg a creat pagina cu o adresa de email de la Companie, care intre timp nu mai exista. Noi incercam sa setam din nou adresa de email ca sa putem avea acces la recovery Password... sa vedem.

#17
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Daca adresa de e-mail e de la companie atunci e ca si rezolvata problema... aia o faci in 30 secunde si apoi dai sa iti reseteze parola la contul de Fb.

#18
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View Posttigerheart, on 13 octombrie 2016 - 10:22, said:

Daca adresa de e-mail e de la companie atunci e ca si rezolvata problema... aia o faci in 30 secunde si apoi dai sa iti reseteze parola la contul de Fb.

domeniul companiei este contralat centralizat, ca sa ajungem la aceasta adresa trebuie sa contactam Firma de IT care administreaza domeniul web al companiei, etc. Destul de complicat dar pe drumul de rezolvare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate