Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

problema jocuri

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
salut, de ceva vreme am o problema in jocuri, de exemplu in metal gear solid sau rise of the tomb rider cand sunt cu personajul pe langa un zid si incerc sa ma misc stanga dreapta arma si mainile ii intra in acel zid, pur si simplu dispar. Aveti idee de la ce ar putea fi? Am facut niste print screen.uri dar nu imi da voie sa le pun aici.

#2
dragomirmarius85

dragomirmarius85

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 190
  • Înscris: 27.09.2016
Ai gresit aria, publica topicul pe aria UFO

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Daca nu sunt bug-uri de joc poate avea legatura cu driverul placii video, actualizeaza la ultima versiune si vezi daca problema persista.

#4
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Driverul placii este actualizat, iar aceasta problema apare in mai multe jocuri deci nu cred ca ar fi bug.uri.
Imi cer scuze daca am postat in alta parte, daca se poate cer sa fie mutat topicul in aria care trebuia

Edited by bad47, 12 October 2016 - 14:19.


#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View Postbad47, on 12 octombrie 2016 - 12:47, said:

salut, de ceva vreme am o problema in jocuri, de exemplu in metal gear solid sau rise of the tomb rider cand sunt cu personajul pe langa un zid si incerc sa ma misc stanga dreapta arma si mainile ii intra in acel zid, pur si simplu dispar. Aveti idee de la ce ar putea fi? Am facut niste print screen.uri dar nu imi da voie sa le pun aici.
Salut, pune print screen-urile pe imagebam, tinypic sau postimage si posteaza aici link-urile, ca sa vedem mai bine la ce te referi.

#6
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Pun un video, aici se vede cel mai bn [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BBF7Q3S5MIY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Pai asta nu-i problema, ci tine de joc in sine. Nu ai ce sa-i faci, asa l-au facut developerii.

#8
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Am zis ca e o problema cu pc-ul meu din moment ce am vazut asta in mai multe jocuri

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Pai asa se programeaza, ce ai vrea sa se blocheze arma in zid ?

#10
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Poate sa treaca pe langa zid, de ce sa se blocheze?

#11
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
Pai daca stai lipit de zid si te rasucesti, nu te proptesti cu teava in zid? Ca sa treci cu capatul tevii pe langa zid ar trebui sa stai mai la distanta.

Sunt prea multe arme, prea multe distante si detalii de luat in calcul. Probabil te deranjeaza si faptul ca treci prin apa si cand iesi nu esti ud, nu? Sau ca personajul nu doarme, nu bea apa, nu mananca, nu isi face nevoile, poarta nonstop aceleasi haine, nu-i creste parul, etc. Ceri prea multe de la un joc. Mai asteapta vreo treizeci de ani, poate jocurile vor deveni mai realiste un pic.

#12
Boomer_13

Boomer_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.08.2008
Astea tin mai mult de atentia la detaliu pe care fiecare dezvoltator o acorda jocului.

Cateva exemple:
Ca ai amintit de Metal Gear Solid, in 4 cand tintesti si esti prea aproape de zid, lasa arma in pozitie neutra pur si simplu. Si nu poti trage pana nu te dai in spate putin. La fel si-n Splinter Cell: Chaos Theory cu pistolul parca.
In Metal Gear Solid: Peace Walker, daca faci acelasi lucru, se da in spate automat, si jocul iti misca personajul in pozitie de tragere.

#13
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Problema persista si in The Witcher® 3 - Wild Hunt.
Tot de la joc sa fie?

Attached Files


Edited by bad47, 24 October 2016 - 18:57.


#14
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Sa n-ai vreun carcalac in sistem (PC).

Sunt oameni plictisiti care ar face chestii d-astea doar sa le strice joaca unora.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate