Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

nu merge bluetooth ul

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
Am facut pair intre doua tel cu android amandoua e boda sunny v 400, altul altfel de v, si ma lasa sa tranfer da apare dupa un timp mesaj ca nu s a putut transfera. Si am activat sa vad internetul de la unul la altul da nu il vede, de ce?

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
internetul nu merge prin bluetooth ci prin tethering, faci hot spot la unul din ele

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postbubu™, on 12 octombrie 2016 - 03:58, said:

Am facut pair intre doua tel cu android amandoua e boda sunny v 400, altul altfel de v, si ma lasa sa tranfer da apare dupa un timp mesaj ca nu s a putut transfera. Si am activat sa vad internetul de la unul la altul da nu il vede, de ce?
Tehnologia Bluetooth are date de transfer extrem de mici in comparatie cu HSDPA sau WiFi si pe device-urile astea semi-no-name e de cele mai multe ori implementata jalnic.
Foloseste ori Wifi Direct, ori aplicatiile Dropbox sau Google Drive ca sa transferi continut intre cele 2 telefoane.

Cat despre internet, la unele pe langa hotspot trebuie activata manual conexiunea de date, fiindca nu o face telefonul cand activezi functia de tethering.

Edited by Hider141, 12 October 2016 - 08:02.


#4
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
Mersi, am activat manual. Tot nu inteleg de ce nu pot transfera fisiere si la fel cu inernetul

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Pai ti-am scris mai sus care e treaba cu transferul bluetooth, si anume:

View PostHider141, on 12 octombrie 2016 - 08:02, said:

...si pe device-urile astea semi-no-name e de cele mai multe ori implementata (functia bluetooth) jalnic...

Ai verificat sa vezi daca ai optiunea de 'Wifi Direct' cand vrei sa trimiti fisiere de pe un telefon pe altul? La telefonul pe care vrei sa trimiti trebuie sa fie activat wifi-ul, iar la cel de pe care trimiti cred ca se activeaza automat cand alegi 'Wifi Direct'. Asa transferi cel mai usor si rapid fisiere intre ele.

Edited by Hider141, 13 October 2016 - 07:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate