Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Bucuresti - Ploiesti cu microbuz

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,689
  • Înscris: 06.10.2015
salutare la toti!

as fi curios daca cineva care stie si se pricepe / sau a mai fost, stie un site convenabil, cu curse stabile Bucuresti-Ploiesti si retur (microbuz / autocar).
adica sa pot conta pe firma respectiva, sa fie firma corecta, nu cu soferi supra-obositi si microbuze tinute inpreuna cu scotch!

ideal, as dori sa plec de pe la 7-8 dimineata (vineri) si sa revin duminica seara  (preferabil pe la orele 18-19-20 inapoi spre bucuresti, ajungand pe la 21.30 probabil)

chiar daca ar costa nitel mai mult, prefer un transport in siguranta

ce firma ati recomanda?

multumesc

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
O sa treci pe langa parcarea mea din otopeni :))

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 petre69, on 11 octombrie 2016 - 18:19, said:

O sa treci pe langa parcarea mea din otopeni Posted Image)

Poate ca va merge pe autostrada.

Iti recomand sa-ti cauti un loc de parcare si pe-acoloPosted Image

#4
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 13.04.2007

 pinguinul666, on 11 octombrie 2016 - 18:15, said:

chiar daca ar costa nitel mai mult, prefer un transport in siguranta
ce firma ati recomanda?
Trenul, Gara de Vest sau Sud, uita de microbuze!

#5
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,648
  • Înscris: 13.06.2011
De la autogara de la gara de Nord se găsesc microbuze aproape din jumătate Ă®n jumătate de h. Biletul era 16 lei parcă acum nu mai stiu cat este..
Nu stiu la ce te aștepți dar poți să nimerești si microbuze/autobuze ok dar și rable. Din Ploiești, microbuzele pleacă spre București de la autogara de la gara de sud la aceleași intervale.

Dacă faci naveta o perioadă, mai bine iei trenul, dar nu recomand iarna ca sunt întârzieri mari. Trenul este si mai ieftin dacă îți iei abonament lunar.

Edited by un_dac, 11 October 2016 - 18:33.


#6
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009

 corsica, on 11 octombrie 2016 - 18:30, said:


Trenul, Gara de Vest sau Sud, uita de microbuze!
Si cat dureaza calatoria cu cfr-ul asta ?
Astia au intarzieri cu orele

#7
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,648
  • Înscris: 13.06.2011

 un_dac, on 11 octombrie 2016 - 18:34, said:



45 min de la o gară la alta pentru inter regio. ĂŽntârzieri mari sunt iarna după ce ninge.

 petre69, on 11 octombrie 2016 - 18:32, said:


Si cat dureaza calatoria cu cfr-ul asta ?
Astia au intarzieri cu orele

45 min de la o gară la alta pentru inter regio. ĂŽntârzieri mari sunt iarna după ce ninge.

Alte avantaje: e mai comod cu trenul decât cu microbuzul si trenurile sunt destul de dese spre și dinspre Ploiești. Orice tren care merge spre Ardeal sau Moldova trece prin Ploiești.

Edited by un_dac, 11 October 2016 - 18:38.


#8
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 13.04.2007
Nu prea mai sunt intarzieri pe ruta Ploiesti - Bucuresti cu trenul, nici macar iarna.

#9
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Corsica de cand nu ai mau fost cu trenul iarna? pe ruta asta au fost intarzieri iarna trecuta si de 2 si de 3 ore. si asta destul de des. De cel putin 2 ori pe saptamana. (faceam naveta zilnic dus=intors de luni pana vineri. In afara de perioada iernii totusi recomand tot trenul. Mult mia comod si semnificativ mai sigur. (absolut toti merg pe DN1, nu pe autostrada)

#10
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013

 petre69, on 11 octombrie 2016 - 18:32, said:

Si cat dureaza calatoria cu cfr-ul asta ?
Astia au intarzieri cu orele
Bucuresti ploiesti cu inter reggio vreo 40 de minute.. Reggio, o ora si ceva. De cat timp fac "naveta" asta, am avut o singura data intarziere de 30 de minute, si am batut drumul asta de multe ori in ultimul an.

 Drag0n_X, on 11 octombrie 2016 - 18:54, said:

Corsica de cand nu ai mau fost cu trenul iarna? pe ruta asta au fost intarzieri iarna trecuta si de 2 si de 3 ore. si asta destul de des. De cel putin 2 ori pe saptamana. (faceam naveta zilnic dus=intors de luni pana vineri. In afara de perioada iernii totusi recomand tot trenul. Mult mia comod si semnificativ mai sigur. (absolut toti merg pe DN1, nu pe autostrada)

Eu am mers saptamanal, uneori si mai des..nu am avut problema asta..dar cine stie, poate ca am fost eu norocos.

Edited by n-amname, 11 October 2016 - 18:55.


#11
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 13.04.2007

 Drag0n_X, on 11 octombrie 2016 - 18:54, said:

Corsica de cand nu ai mau fost cu trenul iarna?
Daca iti spun ca nu am mai mers cu trenul de la Revolutie, mai exact 21.12.1989, ma crezi?
Locuiesc la 300 m de calea ferata Bucuresti - Ploiesti si la 2 km de gara Brazi. Saptamanal sunt acolo sa-mi astept fata de la Bucuresti de la studii, de 4 ani fac acest sport si niciodata nu au fost intarzieri mai mari de 15 - 20 minute, sau suntem noi norocosi. In schimb am colegi ale caror sotii/rude fac zilnic naveta cu trenul si sunt destul de multumiti. Dpmdv calatoria cu trenul este mult mai sigura fata de cea cu microbuzul.

#12
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Caută și tu pe cineva cu mașină, să te ducă și să te aducă înapoi. 4 drumuri ar veni cam 100 lei combustibilul, îi mai dai ceva pentru deranj și scapi și de microbuze și de trenuri.

#13
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Vezi http://mementobus.co.../2016-10-16/1-0

#14
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
https://www.blablaca...are-ridesharing

#15
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
Cel mai convenabil si mai sigur e cu trenul pe aceasta ruta.
Intarzieri pot aparea pe timp de iarna, dar izolat si se intampla la trenuri care vin de departe. Cele care pleaca din Brasov nu au, de obicei, intarziere. Iar iarna, pe viscol, prefer sa fiu intr-un vagon de tren decat intr-o duba.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate