Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

LENOVO K6

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
305 replies to this topic

#37
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,907
  • Înscris: 11.01.2007
Am făcut un test cu un apel din Facebook Messenger către alt telefon si,surpriză,se aude impecabil.Se aude rău doar în apel gsm,aici poate are o mică vină și rețeaua,fiind Digi,la care mai fluctuează calitatea.
Altă observație,daca ții palma făcută căuș pe lângă microfon se aude binișor,ceea ce mă face să cred că e și o greșeală de proiectare,gaura microfonului fiind amplasată în cantul telefonului.Deja mă gândesc la un tuning,ori carcasă de tip flip în jos pe lângă microfon,ori o mică găurică,razant pe lângă cea originală,spre gură.
A găsit cineva prin meniu funcția de voice cancelling?

Edited by bits, 29 October 2016 - 08:36.


#38
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
Doar ce l am primit.e ok la prima vedere.insa îmi displace ca atunci când setez să îl deblochez prin amprenta trebuie neapărat să setez si parola sau desen.nu pot lasa doar amprenta si atât?

#39
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Doar pentru atata vreme cat androidul ruleaza pe terminal!

#40
HYAT30

HYAT30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2009

View PostbuRn4media, on 03 noiembrie 2016 - 17:48, said:

Doar ce l am primit.e ok la prima vedere.insa îmi displace ca atunci când setez să îl deblochez prin amprenta trebuie neapărat să setez si parola sau desen.nu pot lasa doar amprenta si atât?


si daca pica senzorul de amprenta cum il mai deblochezi? parola/desenul cred ca este o masura suplimentara in cazul nefericit in care nu il mai poti debloca cu amprenta....asta e parerea mea Posted Image

cum sta pe parte de semnal?cat duce bateria?cum sta pe parte de apeluri, adica cum auzi si cum esti auzit? intreb pt ca cineva zicea mai sus ca nu prea este auzit ok de interlocutor. microfonul cred ca este pozitionat ca la A7010, iar eu nu am avut plangeri ca sunt auzit prost.....deci nu cred ca pozitionarea microfonului este problema.

Edited by HYAT30, 04 November 2016 - 08:44.


#41
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Vis-a-vis de dubla autentificare, amprenta + parola sau model, intrebarea corecta este, daca iti pierzi temporar sau definitiv amprenta digitala (ie, ramai fara deget), cum il mai deblochezi? :))

#42
HYAT30

HYAT30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2009

View Postbardu, on 04 noiembrie 2016 - 09:05, said:

Vis-a-vis de dubla autentificare, amprenta + parola sau model, intrebarea corecta este, daca iti pierzi temporar sau definitiv amprenta digitala (ie, ramai fara deget), cum il mai deblochezi? Posted Image)


pai simplu.....bagi 2 degete diferite la amprenta, doar nu oi fi asa ghinionist incat sa le pierzi fix pe alea douaPosted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by HYAT30, 04 November 2016 - 09:25.


#43
cristianholdun

cristianholdun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.05.2007

View Postclalexxxx, on 25 octombrie 2016 - 08:50, said:

Salutare,

Intampin o problema cu telefonul.
Majoritatea persoanelor cu care vorbesc la telefon imi spun ca ma aud infundat sau in indepartare, desi eu ai aud clar pe ei. Trebuie sa vorbesc mai tare sa compensez aceasta problema.
Voi aveti probleme de genul asta?
In rest telefonul functioneaza bine.
Salut clalexxxx,
Aceeasi problema o am si eu :( , ... cum ai rezolvat?

#44
cristianholdun

cristianholdun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.05.2007

View Postbits, on 28 octombrie 2016 - 22:07, said:

Se pare că am o problemă cu microfonul.Interlocutorul mă aude când încet,cand mai tare.
Miroase a retur pe baza garanției.
Mai are cineva această problemă?
Salut bits,
cum ai rezolvat problema?

#45
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014

View PostHYAT30, on 04 noiembrie 2016 - 08:37, said:




si daca pica senzorul de amprenta cum il mai deblochezi? parola/desenul cred ca este o masura suplimentara in cazul nefericit in care nu il mai poti debloca cu amprenta....asta e parerea mea Posted Image

cum sta pe parte de semnal?cat duce bateria?cum sta pe parte de apeluri, adica cum auzi si cum esti auzit? intreb pt ca cineva zicea mai sus ca nu prea este auzit ok de interlocutor. microfonul cred ca este pozitionat ca la A7010, iar eu nu am avut plangeri ca sunt auzit prost.....deci nu cred ca pozitionarea microfonului este problema.

De dimi până acum cu 4g dar folosit doar pt apeluri 86 % la baterie.semnal bun,aud bine ma fac auzit bine.cu amprenta am rezolvat.aveam o app de blocare ecran și când puneam degetul p amprenta doar trezea telefonul,pt deblocare trebuia si desenul.amprenta super rapida făcând comparație cu un s5 ,e cam alunecos trebuie husa neapărat.se mișcă ok se aude f ok .

#46
Nick_White

Nick_White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 16.10.2004
Toti care aveti probleme cu microfonul sunteti in reteaua Digi?

#47
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,655
  • Înscris: 10.01.2007
eu am Digi si Telekom pe K6, nu am nici o problema la microfon
citind pe aici am facut niste teste mai amanuntite, i-am dat telefonul sotiei si eu am vb de pe telefonul ei...
o aud perfect...
mai nou ii intreb pe cei cu care vb, daca ma aud bine ... nu mi-a infirmat nimeni acest lucru

Edited by nelutu79, 05 November 2016 - 22:40.


#48
dadragutu

dadragutu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.10.2016
Si eu am intrebat interlocutorii si mi-au spus ca se aude "putin ciudat" dar bine!!!
PS: In Digi!

Edited by dadragutu, 06 November 2016 - 09:23.


#49
leagan

leagan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.04.2012
Salut, va rog mult sa-mi spuneti daca sunteti multumiti de partea foto video, claritate si focalizare. va multumesc!

#50
clalexxxx

clalexxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 22.01.2007
Salut, da sunt in Digi, culmea este ca sotiei i-am dat samsungul meu A5 2016 si ea ma aude bine (ea este tot pe DIGI). Cand sun parintii pe vodafone, se plang ca nu ma aud bine si sa vorbesc mai tare.
Am vazut ca trebuie sa il tii mai spre gura cand vorbesti. Lucru ciudat este faptul ca daca filmezi sau inregistrezi audio, microfonul merge foarte bine, inregistreaza sunetele de la distanta foarte bine.
tind sa cred ca este din retea sau poate trebuie sa imi actualizez cartela de la digi, eu am model mai vechi de sim.
In rest bateria tine aproape 2 zile.

#51
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 08.02.2015
E cineva care are în familie atât Lenovo A7010, cât și Lenovo K6? Mă interesa să știu care este autonomia ultimului față de primul mobil?

#52
HYAT30

HYAT30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2009

View PostOtineu, on 08 noiembrie 2016 - 12:33, said:

E cineva care are în familie atât Lenovo A7010, cât și Lenovo K6? Mă interesa să știu care este autonomia ultimului față de primul mobil?


Astazi am activat voucherul pt un Lenovo K6, am cerut sa vina prin curier pentru ca asa vine mai repede, deci daca nu iti raspunde nimeni intre timp, cand imi apare telefonul voi face o comparatie si iti voi zice. eu am deja de cateva luni un lenovo a7010, un telefon excelentPosted Image .

Edited by HYAT30, 08 November 2016 - 15:28.


#53
steli81

steli81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.07.2009
Si eu am cumpărat ieri acest telefon,am fost încântat până să încep să vb la el,toată lumea cu care  vb îmi spune că mă aude foarte rău,văd ca multe lume are aceste probleme cu el


#54
steli81

steli81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.07.2009
Si eu am cumpărat ieri acest telefon,am fost încântat până să încep să vb la el,toată lumea cu care  vb îmi spune că mă aude foarte rău,văd ca multe lume are aceste probleme cu el


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate