Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Ratele din IOR

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
Postez asta aici ca nu prea stiu unde ar avea loc. Povestea e urmatoarea:
Cei care stau in Bucuresti, in zona parcului IOR, probabil ca stiu ratele salbatice care cuibaresc acolo de ani. E un punct de atractie in special primavara, cind ies bobocii. De citiva ani, de cind s-au mai imputinat ciinii, numarul lor crescuse pe la 10-12 familii. Anul trecut a fost cald si primaria a dat drumul la barci pe lac devreme, chiar in perioada cuibaritului. Citiva copii tembeli au inchiriat barci, au scotocit insulele in plina zi si au luat ouale pasarilor. Ieseau rinjind cu ele in brate si se intreceau care are mai multe. Ce au facut cu ele habar n-am, ca numai un debil mintal nu ar fi stiut ca sint clocite. Cert este ca populatia de rate s-a redus, am numarat numai 2 familii (cu boboci). Am scris primariei sectorului 3 dar nu am primit nici un raspuns. oricum era cam tardiv.
Ma bate gindul sa scriu din nou anul asta, ceva mai devreme, mai ales ca se pune acum si problema gripei aviare, poate ajuta la ceva. Ma gindeam ca nu am mai vazut de mult prin parc faimosii gardieni publici. Aveti idei constructive?
Eventual poate scrieti si voi, ca poate daca se aud mai multe batai la usa, se dechide.

#2
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
Din cate stiam  de parcul IOR se ocupa BGS-sul. :huh:

#3
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005
Mergi catre o asociatie ce protejeaza animalele. POATE acolo gasesti ceva interes.

#4
corcoos

corcoos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.12.2004
WTF. Mie-mi sunt dragi ratele alea. Si eu am observat ca au cam disparut. Chiar ma intrebam impreuna cu prietena mea ce naiba s-a intamplat cu ele.

Voi incerca si eu sa fac ceva pt. rate, desi ma tem ca doar scriind la primarie nu voi rezolva mare lucru.

#5
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005

 jarrive, on Feb 6 2006, 09:28, said:

Mergi catre o asociatie ce protejeaza animalele. POATE acolo gasesti ceva interes.

daca ai sti cite cafele am baut... :death:

Edited by gomez99, 07 February 2006 - 15:20.


#6
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005
IDEE : cand ii vedeti pe pustii aia luati-i de urechi si cu ei la parinti ! Daca nu sunt in stare sa le aplice o bataie corectionala cred ca se pot gasi voluntari ?! ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate