Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Digi Oriunde

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
Mulțumesc!

#20
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Multumesc mult, @catalinman.

#21
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Gata oficial se va inchide total pe 30 August 2019 Digi Oriunde. Pacat.. fiindca nu sunt toate telefoanele compatibile cu serviciul exclusivist Vo-WIFI Posted Image


Stimate client,
Îți mulțumim pentru interesul acordat aplicației noastre Digi Oriunde.
Pentru a ține pasul cu noile evoluții tehnologice și cu preferințele consumatorilor, te anunțăm că de la data de 30 august 2019 vom renunța la această aplicație și implicit contul asociat serviciului pe care ți-l furnizăm va fi dezactivat. Însă, funcțiile de bază disponibile în această aplicație vor fi duse la un nivel superior de serviciul VoWifi, pe care te încurajăm să îl folosești cu încredere.
Îți stăm în continuare la dispoziție, mereu conectați la noutățile tehnologiei, și dacă dorești să afli mai multe despre funcția VoWiFi, îți recomandăm să consulți site-ul www.digiromania.ro sau să contactezi serviciul de relații cu clienții.
Te asigurăm de întreaga noastră susținere pentru a lua o decizie în măsură să satisfacă nevoile tale de conectivitate. Îți mulțumim pentru înțelegere și fidelitate!
Echipa Digi | RCS & RDS

Edited by -koss-, 26 July 2019 - 17:20.


#22
Adriano2010

Adriano2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 02.10.2017
Știe cineva dacă se poate suna cu număr ascuns de pe digi oriunde? eu am încercat dar nu merge

Edited by Adriano2010, 26 July 2019 - 17:30.


#23
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Poti sa suni cu ce numar vrei sau cu numar fals de pe alte platforme VoIP..

Edited by -koss-, 26 July 2019 - 20:30.


#24
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Mail primit de la Digi :


Stimate client,

Îți mulțumim pentru interesul acordat aplicației noastre Digi Oriunde.

Pentru a ține pasul cu noile evoluții tehnologice și cu preferințele consumatorilor, te anunțăm că de la data de 30 august 2019 vom renunța la această aplicație și implicit contul asociat serviciului pe care ți-l furnizăm va fi dezactivat. Însă, funcțiile de bază disponibile în această aplicație vor fi duse la un nivel superior de serviciul VoWifi, pe care te încurajăm să îl folosești cu încredere.

Îți stăm în continuare la dispoziție, mereu conectați la noutățile tehnologiei, și dacă dorești să afli mai multe despre funcția VoWiFi, îți recomandăm să consulți site-ul www.digiromania.ro sau să contactezi serviciul de relații cu clienții.

Te asigurăm de întreaga noastră susținere pentru a lua o decizie în măsură să satisfacă nevoile tale de conectivitate. Îți mulțumim pentru înțelegere și fidelitate!

Echipa Digi | RCS & RDS

Attached Files


Edited by Bvdan2016, 27 July 2019 - 12:01.


#25
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
In 18 zile , vor renunța complet la aplicatie .

#26
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 12.04.2006
Tocmai ce am vorbit în call center si o domnișoară mă asigură că Vo WiFi e același lucru cu Digi oriunde, adică folosindu-l in roaming nu voi fi taxat! Sincer am dubii, recent voi pleca în Turcia și parcă nu m-aș arunca la vorbit... L-a folosit careva peste hotare și să nu fie taxat?

#27
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Pui telefonul in avion mode si abia apoi activezi wifi si vowifi. Cand nu mai ai wifi revii la normal in roaming.

#28
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 12.04.2006
Și folosind vowifi peste hotare confirmi că nu aș fi taxat?

#29
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
L-a folosit careva peste hotare și să nu fie taxat?

Da , eu .
Ca sa fii mega sigur ca nu apare cost roaming ( adica sa suni sau sa fii sunat ,  folosind serviciul de roaming ) : treci telefonul in mod avion , apoi te conectezi la WIFI , activezi in telefon ( daca nu ai facut-o deja inainte ) optiunea de call wi-fi si apoi suni sau esti sunat , in limita minutelor din abonamentul din RO .

Joaca-te un pic acasa , in RO , sa vezi cum function.

#30
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 12.04.2006
Eu acasa il folosesc deja, ma refer la vowifi, nedumerirea mea este de cost. Dar merg pe mana voastra si va asigur ca dupa ce ma voi elucida 'live' va impartasesc si voua aici! Multumiri!

#31
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Normal ca nu esti taxat, esti in mod avion, nu ai semnal de la ei. Dupa ce iesi din acoperirea wifi inchizi modul avion sa suni si sa poti fi sunat in roaming, desigur.
Eu in Ro folosesc vowifi doar unde nu are semnal Digi. Ori wifi ori hotspot de pe un telefon cu sim orange prepaid. Am vrut sa fac smecheria asta in alta tara non SSE dar venea foarte scump. Vreo 160 ron sim cu 2 GB net 🤣🤣🤣🤣🤣.

Edited by m3rishor, 16 August 2019 - 17:09.


#32
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
nedumerirea mea este de cost
daca treci telefonu' in mod avion , nu ai nici un cost ; mod avion + WIFI + WOWIFI Digi + abonament = LOVE , pt ca Digi.

#33
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 12.04.2006
Sunt deja în afara țării, la prima cazare mi-a mers cu Vowifi dar aici în resort nu vrea să se conecteze! Soția are un G7 și a mers din prima iar al meu G6 play nope, i-am dat și un restart... Any idea?

#34
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Eu am avut probleme cu WOWIFI in cazul in care semnalul wi-fi nu era puternic , in sensul ca disparea iconita de apel wi-fi . Netul mergea , mai slab , dar mergea ; wowifi - nu .
Probabil ca G6 e un pic mai sensibil cu semnalul .
Verifica in alta zona G6 , unde ai semnal mai puternic.

#35
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 12.04.2006
Am să încerc, dar e.stresant să ai 2 telefoane pe masă, unul să meargă și celălalt nu ��

#36
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Daca ai dat restart la telefon, verifica sa fie bifat si dupa restart apel wi-fi ; poate nu ia setarea automat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate