Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

John Wick Chapter Two (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
A aparut in sfarsit teaser-ul acestui film si pot spune doar, CA ARATA FANTASTIC. Pentru mine personal, unul dintre cele mai asteptate filme ale anului viitor:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Sx1Qm3gavRg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Si acum, cei ce critica, sigur se gandeau ca John Wick va fi un film psihologic... :lol:

#3
stratulat

stratulat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 05.07.2016
nu ma duc la cinema sa il vad.
de banii aia imi iau pungi de popcorn si il vad acasa.

#4
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006

View Postpg-soare, on 09 octombrie 2016 - 09:25, said:

Si acum, cei ce critica, sigur se gandeau ca John Wick va fi un film psihologic... Posted Image
de ce trolezi?

primul a fost ok.
din ce am vazut in trailer de la actori la calitatea filmarii m-au facut o impresie negativa.
se pare ca si the one o ia pe urmele lui steven segal, bruce williws etc. a  decazut. pacat.

#5
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
L-am vazut aseara, e sub prima parte. Nu e neaparat prost, dar nu se ridica la nivelul asteptarilor celor carora le-a placut partea 1, me included (primul film in care asasinul profesionist trage in cap indiferent de situatie - exact chestia care ma enerva mereu la filmele de genul asta: cum naiba esti asasin profesionist si tragi la corp? N-ai auzit de vesta antiglont?)
E de vazut, dar nu mai are senzatia aia de realism din partea 1. Acolo John Wick era un personaj pe care il puteai imagina f usor in viata reala, in partea a 2-a ramane doar un personaj de film. Nu intru in detalii pt a nu va strica placerea vizionarii, revin peste cateva saptamani cu spoiler-e legate de lucrurile care m-au facut sa-l consider sub partea 1.

#6
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005

View PostLowrider, on 12 februarie 2017 - 01:25, said:

(primul film in care asasinul profesionist trage in cap indiferent de situatie - exact chestia care ma enerva mereu la filmele de genul asta: cum naiba esti asasin profesionist si tragi la corp? N-ai auzit de vesta antiglont?)

prin ce film zicea killerul "one in the head, one in the heart, one in the head, one in the heart.."?

#7
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Cred ca e vb de Collateral, dar nu era one in the head, one in the heart... era o reproducere a Mozambic Drill (double tap - doua impuscaturi in zona pieptului, stanga dreapta pt a-l neutraliza - si headshot in zona nasului pt a fi sigur ca ajunge glontul unde trebuie, in caz ca double tap-ul n-a functionat).

#8
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
ah, nu,  l-am gasit, asta e
Angel's Dance

Edited by gomez99, 17 February 2017 - 23:51.


#9
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016

View PostLowrider, on 12 februarie 2017 - 01:25, said:

L-am vazut aseara, e sub prima parte. Nu e neaparat prost, dar nu se ridica la nivelul asteptarilor celor carora le-a placut partea 1, me included (primul film in care asasinul profesionist trage in cap indiferent de situatie - exact chestia care ma enerva mereu la filmele de genul asta: cum naiba esti asasin profesionist si tragi la corp? N-ai auzit de vesta antiglont?)
E de vazut, dar nu mai are senzatia aia de realism din partea 1. Acolo John Wick era un personaj pe care il puteai imagina f usor in viata reala, in partea a 2-a ramane doar un personaj de film. Nu intru in detalii pt a nu va strica placerea vizionarii, revin peste cateva saptamani cu spoiler-e legate de lucrurile care m-au facut sa-l consider sub partea 1.
Da. Pe alocuri parca l-au transformat intr-un S.F. Daca se termina in momentul in care face Pace/Mir ? era in regula.Luptele alea prin catacombele si pivnitele  din Italia si costumul ala aproape impenetrabil ... inscrie  Baba Yaga precum in infinite warfare in schimb luptele corp la corp sunt mai bine realizate ca in prima parte(s-a pregatit foarte bine Keanu Reeves...).Ii putem revedea in roluri episodice pe Franco Nero si Laurence Fishburne si bineinteles Lance Reddick(Charon) si Ian McShane (Winston).Este actiune,violenta,lupta etc si modul in care foloseste arma/pistolul Jhon Wick devine marca inregistrata dar parca nu este la nivelul primei parti...

Spoiler


#10
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Mi-a placut
A avut scene de lupta buna

#11
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
bune*

Edited by I2O, 02 June 2017 - 03:42.


#12
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005
nu ma da deloc pe spate, nici partea 1 si nici paqrtea 2...din  simplul fapt ca este nerealist. este mai ok decat James Bond sau Mission Impossible, dar departe de vreun iz de realism.

spre comparatie, mi-a placut mult mai mult Benicio del Toro in Sicario...pe ala chiar il crezi asasin. John Wick e un fel de Karate Kid la maturitate cu probleme de socializare (adica n-are facebook).

#13
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
Dezamagit, inferior fata de primul, poate e si vina mea pentru ca ma asteptam la ceva mai...diferit fata de restul gunoaielor care circula in aria "actiune". Scenele de actiune, cadrele si actorii foarte ok, placute ochiului. Poveste de anime-uri. Open-ending/cliffhanger - deoarece se asteapta urmatoarea remorca de bani promisa de partea a 3-a. Sa le stea in gat. Previzibil si lung, inainte cu cateva minute de final mi-am dat seama ca pregatesc terenul pentru partea a 3-a. Daca as fi fost intrebat dupa primul film daca as mai fi vrut inca doua, as fi raspuns pozitiv, acum mi-e indiferent. Daca primul e considerat de nota 7, asta ia de la mine un 5 chinuit si 5-ul ala dat pentru actori si modul de filmare al scenelor.
P.S: Cand ii aud pe unii ca zic de film ca e realist, imi vine sa-mi dau un cap in gura, o lovitura de altfel, la fel de "realista".

Edited by -Ciprian, 04 June 2017 - 03:23.


#14
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Mie mi-a placut mult !!!   Dar de, eu sunt un simplu privitor ...nu un critic de arta ilustru necunosct   !!!

#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Filmul nu m-a dezamagit, avand in vedere ca primul a primit de la mine nota 4.
Are o poveste mai complexa decat "mi-ai ucis cainele", ceea ce e deja un plus.
Din pacate scenele de lupta nu sunt realiste, in primul nu mai retin daca erau tot in nota asta. Toti inamicii sunt niste saci de cartofi care se arunca spre el sa-i loveasca sau sa-i impuste. Il tin minte pe unul care era cu pistolul in mana, si in loc sa traga prefera sa se apropie sa incerce sa-l loveasca in cap. Tocmai bine ca sa-l impuste John intr-o fractiune de secunda.
Cam asta e nivelul filmului, si nu reusesc sa inteleg de ce il lauda atata lume.

#16
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Dragutel :D Omoara John al meu mai ceva ca Rambo.

#17
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005
ar fi misto de facut un body count ca sa-l comparam cu alti mari luptatori...Arnold, Chuck Norris, Stallone, etc

#18
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
De la mine nota 8 ..super film ...mai bun decat partea 1.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate