Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Conectarea la lumina divina este reală

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
65 replies to this topic

#1
Petre_06

Petre_06

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.10.2016
Cu o săptămână în urma, am vizionat pe YouTube mai multe metode de- a  curata de energiile negative și purificarea organismului.  Ce mi s-a întâmplat  este divin.doresc cine este în domeniu sa explice puțin la ce urmează sa relatz.
Înainte de asta vreau sa menționez ca legătură mea cu Dumnezeu o am de când ma știu. Toată viata mea  am cerut și mi s-a dat.nu exista imposibil  pentru Dumnezeu. Mi-am văzut moartea cu ochii de multe ori.fracțiune de secunda am chemat pe Dumnezeu și a venit  imediat.Când aveam 7 ani am închis ochii am făcut 10 pași,m-am aplecat cu încredere ținând în continuare ochii închiși. Am găsit o grămadă de bani.asta am cerut sa îmi iau bomboane. Părinți  mei nu avea bani.Dar eu știam ca am pe cineva care are tot timpul grija de mine . Tot ce mi-am dorit în viata Dumnezeu mi-a dat.Dumnezeu este cu noi toți în fiecare clipa. Nu am fost sa rup genunchi pe la mănăstiri și biserici, sunt un păcătos din păcate, sa nu credeți ca Dumnezeu e cu noi doar dacă ți posturi,și faci sute de canoane,din păcate mărturisesc ca nici nu am citit biblia.Este o rușine pt mine..cheia fericiri este în noi.Doar trebuie sa credeți cu toată finta voastră ca Iisus va iubeste .El este tatăl,  Și e un tata darnic și iubitor.
Sa revin la meditația care am facut-o acum.M-am întins în pat și am început sa chem lumina din cer ,am simțit  o apăsare puternica în creștetul capului ,parca cineva m-a lovit cu un ciocan în cap ,în frunte am simțit la fel.ieșea o energie puternică, am observat ca am început sa am o energie  în cat puteam sa ma scarpin în talpa în cap,în interiorul corpului pătrundea acea alergie puternica,greu de explicat pt mine. Îmi și plăcea, dar aveam o reținere ca nu cunva sa fie mana diavolului. Am cerut lui Dumnezeu sa îmi de-a un semn..Atunci am văzut un ochi mare frumos,albastru ca cerul.o privire blajina, un contur și o frumusețe cum nu am mai văzut. De doua ori mi s-a arătat acest ochi..După aia mi-a apărut tot felul de culori. Mergem intr-un tunel plin de lumini.  Și aud vocea mamei mele, Ma vad când aveam un an și jumătate, stand în fund și priveam ghetuțele mele din picioare, care erau noi .Am strigat mamei sa îmi aducă lapte :) mama era în bucatarie . Specific ca eram mâncător de lapte :) am supt piept pana la 3 ani.abia au reușit sa ma facă sa renunț.:)  Mi-am adus perfect aminte de acea faza.pt uni par imposibil, dar eu știu totul ,și când eram în burta mamei. Fapt care l-am demonstrat familiei .problema e ca eu am rămas uimit cat de clar pot sa vad.perfect ma uitam la mine ,vocea mamei mele tânără, acum din păcate este moarta..După am cerut sa imi vad eul.
Mi,a apărut prima data capul ,gatul,corpul se derula imaginea de sus în jos cate puțin ,era un fel de umbra.când sa desfășurat toată imaginia,acea umbra.eram pe un tron.M-am speriat ,așteptăm să fie în lumina nu întuneric, am zis gata ,pana aici,cred ca intru undeva unde nu trebuie ... Ieri am închis iară ochii în întuneric. Și am cerut un semn .Am deschis ochii și mi-am spus gata pot sa vad  un înger. Ce credeți ca aveam în fata ochilor. O minune frumoasa.ceva de nedescris.  Ma uitam cu ochii beliți la maxim și nu-mi venea sa cred...aveam în fata ochilor o sfera mica luminoasă, o lumina angelica. iar pe laturi era o flacăra violet ,ca un fluture mișca acele lumini..A coborât încet către burta mea.crezând ca intra în burtă, dar a urcat înet în sus.am rămas încremenit, cat de frumos plutea în fata ochilor mei.la un momendat m-am gândit sa îl prind în palmă, dar a dispărut când am întins mana...Sunt convins ca îmi știa gândul și a dispărut. Sa înălțat în sus .a dispărut.  Va rog frumos ma iertați pt greșeli ortografie ,știu ca sunt destui care critica imediat taxează cu ,cuvinte grele.Eu nu am multa școală. Prefer sa rămân umil decât un nesimțit...Fiți decenți, și dacă dorește cineva sa discute cu mine voi fi bucuros.Nu am prieteni din-păcate, Pe cine cunosc ,când povestesc ceva se uita la mine ca la un nebun.mai bine ma lipsesc... Cereți cu încredere și veți obține fericirea.

#2
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015
Singura lumina adevarata din cer e aia de la fulger, trebuia sa fii scrum demult... eu cred ca te-a conectat dracu pe undeva prin tenebre...

#3
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Bine ca nu e petre69,pardon.

Edited by ddaannii, 08 October 2016 - 13:54.


#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Petre_06, on 08 octombrie 2016 - 13:40, said:

Cu o săptămână în urma, am vizionat pe YouTube mai multe metode de- a  curata de energiile negative și purificarea organismului.  Ce mi s-a întâmplat  este divin.doresc cine este în domeniu sa explice puțin la ce urmează sa relatz.
Înainte de asta vreau sa menționez ca legătură mea cu Dumnezeu o am de când ma știu. Toată viata mea  am cerut și mi s-a dat.nu exista imposibil  pentru Dumnezeu. Mi-am văzut moartea cu ochii de multe ori.fracțiune de secunda am chemat pe Dumnezeu și a venit  imediat.Când aveam 7 ani am închis ochii am făcut 10 pași,m-am aplecat cu încredere ținând în continuare ochii închiși. Am găsit o grămadă de bani.asta am cerut sa îmi iau bomboane. Părinți  mei nu avea bani.Dar eu știam ca am pe cineva care are tot timpul grija de mine . Tot ce mi-am dorit în viata Dumnezeu mi-a dat.Dumnezeu este cu noi toți în fiecare clipa. Nu am fost sa rup genunchi pe la mănăstiri și biserici, sunt un păcătos din păcate, sa nu credeți ca Dumnezeu e cu noi doar dacă ți posturi,și faci sute de canoane,din păcate mărturisesc ca nici nu am citit biblia.Este o rușine pt mine..cheia fericiri este în noi.Doar trebuie sa credeți cu toată finta voastră ca Iisus va iubeste .El este tatăl,  Și e un tata darnic și iubitor.
Sa revin la meditația care am facut-o acum.M-am întins în pat și am început sa chem lumina din cer ,am simțit  o apăsare puternica în creștetul capului ,parca cineva m-a lovit cu un ciocan în cap ,în frunte am simțit la fel.ieșea o energie puternică, am observat ca am început sa am o energie  în cat puteam sa ma scarpin în talpa în cap,în interiorul corpului pătrundea acea alergie puternica,greu de explicat pt mine. Îmi și plăcea, dar aveam o reținere ca nu cunva sa fie mana diavolului. Am cerut lui Dumnezeu sa îmi de-a un semn..Atunci am văzut un ochi mare frumos,albastru ca cerul.o privire blajina, un contur și o frumusețe cum nu am mai văzut. De doua ori mi s-a arătat acest ochi..După aia mi-a apărut tot felul de culori. Mergem intr-un tunel plin de lumini.  Și aud vocea mamei mele, Ma vad când aveam un an și jumătate, stand în fund și priveam ghetuțele mele din picioare, care erau noi .Am strigat mamei sa îmi aducă lapte Posted Image mama era în bucatarie . Specific ca eram mâncător de lapte Posted Image am supt piept pana la 3 ani.abia au reușit sa ma facă sa renunț.Posted Image  Mi-am adus perfect aminte de acea faza.pt uni par imposibil, dar eu știu totul ,și când eram în burta mamei. Fapt care l-am demonstrat familiei .problema e ca eu am rămas uimit cat de clar pot sa vad.perfect ma uitam la mine ,vocea mamei mele tânără, acum din păcate este moarta..După am cerut sa imi vad eul.
Mi,a apărut prima data capul ,gatul,corpul se derula imaginea de sus în jos cate puțin ,era un fel de umbra.când sa desfășurat toată imaginia,acea umbra.eram pe un tron.M-am speriat ,așteptăm să fie în lumina nu întuneric, am zis gata ,pana aici,cred ca intru undeva unde nu trebuie ... Ieri am închis iară ochii în întuneric. Și am cerut un semn .Am deschis ochii și mi-am spus gata pot sa vad  un înger. Ce credeți ca aveam în fata ochilor. O minune frumoasa.ceva de nedescris.  Ma uitam cu ochii beliți la maxim și nu-mi venea sa cred...aveam în fata ochilor o sfera mica luminoasă, o lumina angelica. iar pe laturi era o flacăra violet ,ca un fluture mișca acele lumini..A coborât încet către burta mea.crezând ca intra în burtă, dar a urcat înet în sus.am rămas încremenit, cat de frumos plutea în fata ochilor mei.la un momendat m-am gândit sa îl prind în palmă, dar a dispărut când am întins mana...Sunt convins ca îmi știa gândul și a dispărut. Sa înălțat în sus .a dispărut.  Va rog frumos ma iertați pt greșeli ortografie ,știu ca sunt destui care critica imediat taxează cu ,cuvinte grele.Eu nu am multa școală. Prefer sa rămân umil decât un nesimțit...Fiți decenți, și dacă dorește cineva sa discute cu mine voi fi bucuros.Nu am prieteni din-păcate, Pe cine cunosc ,când povestesc ceva se uita la mine ca la un nebun.mai bine ma lipsesc... Cereți cu încredere și veți obține fericirea.

[ http://wonderopolis.org/wp-content/uploads/2010/11/Wonder-35-Yawn-Static-Image.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011

 Petre_06, on 08 octombrie 2016 - 13:40, said:

Nu am prieteni din-păcate, Pe cine cunosc ,când povestesc ceva se uita la mine ca la un nebun.mai bine ma lipsesc...
Și aici cați crezi ca sunt nebuni ca și exemplul dat?

Cel puțin e bine ca recunoști....

#6
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Ia încearcă să meditezi puțin la Limba Română !
Ia vezi , îți iese ?

#7
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

 Petre_06, on 08 octombrie 2016 - 13:40, said:

Pe cine cunosc ,când povestesc ceva se uita la mine ca la un nebun.mai bine ma lipsesc...

Nu ma cunosti, dar afla ca cand citesc ce scrii, ma uit la tine ca la un analfabet. Dati-ar domnul si sfintele taine ale scrisului, precum si elocventa. Rogu-te, la noapte sau cand va mai vedeti, cere-i tu lucrurile astea, si de ti le-o da, vino si scrie aici, ca sa ne minunam.

#8
Petre_06

Petre_06

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.10.2016
Inteligenţii joacă roluri faţă de alţii. Proştii joacă roluri faţă de ei înşişi şi, dacă sunt prea proşti, reuşesc să se înşele singuri. .. Asa cum va este sufletul și va manifestați..Asta este educația și atât puteți. Credețiva voi deștepți, dacădoar la atât va limitați. Fata-n față nu sunteți bărbați. Lăsați capul plecat.Nu imi mai scrieți dacă știți doar sa jigniți. Petre e numele meu de botez.nu am nume internationale ca unii deștepți. Pt prima oara scriu și eu CV pe internet și uite cum apar veverițele deștepte.

#9
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

 Petre_06, on 08 octombrie 2016 - 13:40, said:

etc
Toată viata mea  am cerut și mi s-a dat.nu exista imposibil  pentru Dumnezeu. .
etc
Eu nu am multa școală. Prefer sa rămân umil decât un nesimțit...
etc

Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si in traista
etc

Edited by mofone, 08 October 2016 - 14:32.


#10
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@Petre_06, eu cred ca ai mancat ceva ce nu ti-a priit si apoi ai avut un vis foarte lucid.
Mi s-a intamplat si mie de mai multe ori !

Odata am visat ca m-a muscat un sarpe d-ala subtire (cred ca sarpe de apa) si de la sperietura din vis m-am trezit, iar locul muscaturii din vis ma durea de-adevaratelea.

#11
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 Petre_06, on 08 octombrie 2016 - 14:26, said:

Nu imi mai scrieți dacă știți doar sa jigniți.
Cine te-a mințit că adevărul este jignire ???

#12
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Cum, nu ai reusit sa gasesti persoane cu aceleasi probleme pentru prietenii de lunga durata?
Uita-te mai jos:

MAI JOS

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003
E alta clona sau ceva trolling nou ? :)

#14
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015
Petre, acel ochi l-am vazut si eu! era semitransparent dar era un glob (sufletul probabil) nu ochi... de...asta e! Lasa sa fiu eu cel mai rau ca sa fiti voi buni!

Si da, am vazut un glob albastru deasupra capului ca sa zic asa, iar alta data era mai mare precum un plasmoid...

Edited by 3sat, 08 October 2016 - 15:06.


#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,997
  • Înscris: 07.11.2006
S-a gresit aria si subaria.
As propune sa se infiinteze o subarie numita patologie,unde sa se poate zbengui in voie figurantii tristi de genul initiatorului.

#16
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015
nu va grabiti sa-l faceti nebun, caci si eu am vazut asa ceva... doar ca el da alta conotatie experientei... sau ma rog... se agata de ea...

Edited by 3sat, 08 October 2016 - 15:03.


#17
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,997
  • Înscris: 07.11.2006

 3sat, on 08 octombrie 2016 - 15:01, said:

nu va grabiti sa-l faceti nebun, caci si eu am vazut asa ceva... doar ca el da alta conotatie experientei... sau ma rog... se agata de ea...

Pe subaria aia pe care am cerut-o va fi loc pentru toata lumea.

#18
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Petre_06, on 08 octombrie 2016 - 14:26, said:

Inteligenţii joacă roluri faţă de alţii. Proştii joacă roluri faţă de ei înşişi şi, dacă sunt prea proşti, reuşesc să se înşele singuri. .. Asa cum va este sufletul și va manifestați..Asta este educația și atât puteți. Credețiva voi deștepți, dacădoar la atât va limitați. Fata-n față nu sunteți bărbați. Lăsați capul plecat.Nu imi mai scrieți dacă știți doar sa jigniți. Petre e numele meu de botez.nu am nume internationale ca unii deștepți. Pt prima oara scriu și eu CV pe internet și uite cum apar veverițele deștepte.

Mai lasa beutura, Petre... Uite unde te duce.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate