Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

smartwatch Poseidon?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
xuma

xuma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 11.07.2007
Are cineva smartwatch Poseidon? Am gasit ceasul aici si parca e prea frumos sa fie adevarat. Prea are review-uri bune pe acest site si eu nu mai gasesc marca asta nicaieri in alta parte pe net. Ciudatel.
Imi place ca are multe functii.

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Ce model mai exact? De ex. WiPS e DZ09 dar cu o baterie mai mare. Astea sunt praf.. dupa cateva luni se cam duce ecranul.
Panther e la fel e o chinezarie, il gasesti tot pe Aliex pe la vreo 12-15$. Poseidon - Heartbeat Sensor e pe la vreo 30$ daca nu ma insel.
Probabil ca si restul sunt la fel... nu te astepta sa fie chiar asa de calitate, doar pretul e umflat la greu.

Referitor la functii:
- de obicei conectivitatea bluetooth cu un telefon e cu cantec, se deconecteaza frecvent;
- pedometrul e o gluma;
- sa te vad cum trimiti sms de pe el, tastatura fiind qverty e cam greu sa tastezi ceva;
Durata de functionare e cam o zi, depinde si cat de mult il folosesti.

Edited by tigerheart, 08 October 2016 - 11:36.


#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nici nu ai cum gasi, sunt chinezarii vandute de o firma poseidon srl. Gen Alwiew, eboda. Pe siteurile chinezesti le gasesti de la 15$.

#4
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Review-urile nu sint intotdeauna relevante,mai ales cand device-ul este mult  mai ieftin decat produsele premium. Fiecare isi lauda ce are.

#5
xuma

xuma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 11.07.2007
Ma gandeam la asta, dar daca spuneti ca-s asa proaste... ce-mi recomandati la un buget de 600 si sa aibe ceva mai multe functii?

#6
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Ceasul tau la mai bine de jumatate de pret fata de emag.

Edited by meshgheru_andu, 08 October 2016 - 12:55.


#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Sau si mai ieftin:
https://www.aliexpre...2664581038.html

Ce functii ti-ai dori sa aiba neaparat? Poti incerca si cu o chinezarie de asta, macar dai 200lei(cu tot cu vama) si nu 600lei.

Uite si un review:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9QqyLVn1ABA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tigerheart, 08 October 2016 - 13:12.


#8
xuma

xuma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 11.07.2007
Ok. Multumesc mult pt sfaturi. M-am lamurit.
O sa ma intorc la prima optiune, Sony Smartwatch 2. Renuntasem la el pt ca nu are functii ca pedometru, barometru, puls.. etc.
As fi ales Smartwatch 3 dar am inteles ca Android Wear nu are multe aplicatii.

#9
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Am eu SW2 si de asemenea si un android wear (Lg G watch R). Wear-ul castiga la functionalitate (si sunt MULTE aplicatii pe care le poti instala, dupa nevoi). SW2-ul castiga la vizibilitate in lumina solara (ecran transreflectv) si la durata bateriei (cam 5-7 zile comparativ cu 2 zile la LG).
LG-ul pe de alta parte are pedometru si senzor de puls ... deci e un compromis.

#10
Predoiu-Daniel

Predoiu-Daniel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.01.2017
Salut! am si eu un smartwatch WI-FI Carbon de la Poseidon si zic ca e foarte ok. Merge netu wi-fi exceptional! Da, poti lua si de pa Aliexpress, e deja o moda, dar cand esti client simplu, sa vezi greutati pe la vama si taxe! Nu mai zic ca atunci cand comanzi la chinezi un produs, se dau tzepe la greu, eu unul am luat tzeapa si nu ai cui sa te plangi. Macar o firma le ia, le verifica si isi asuma garantia. Asa si cu Poseidon: macar sunt din Romania, din ce am vazut, si pot sa faca ce fac toti, sa faca brand si OEM cu produse chinezesti atent selectionate! Asta face tot vestul Europei, America etc. China produce tot, asa ca treaba asta cu "este o chinezarie", e deja cliseu de 2 lei.

#11
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Review-urile lasate pe eMAG par a fi extrem de false. Si user-ul de mai sus care s-a inscris tocmai ca sa ne spuna cat de incantat este de produs confirma acest lucru. Nu am vazut pe nimeni sa ridice in slavi niste chinezarii in halul asta. Dupa cum ziceau si colegii, sunt niste produse generice din China cu alt nume vandute la suprapret.

Edited by ionutzm05, 08 January 2017 - 14:03.


#12
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

View PostPredoiu-Daniel, on 08 ianuarie 2017 - 13:53, said:

Salut! am si eu un smartwatch WI-FI Carbon de la Poseidon si zic ca e foarte ok.

Hai sa incep cu prezentarea de pe eMag:

Quote

Model 2017!!!
Asta cand primul comentariu e de acum 3 luni, cand inca eram in 2016, deci ce model 2017?
Descriere:

Quote

ECRAN AMOLED 400*400 pixeli
si la specificatii:

Quote

Tip display TFT capacitive touch screen
AMOLED = TFT???

Hai ca deja incepe sa imi inspire incredere firma asta care vrea

View PostPredoiu-Daniel, on 08 ianuarie 2017 - 13:53, said:

sa faca brand si OEM cu produse chinezesti atent selectionate!
Posted Image NU!

Spoiler

Oare mai are rost sa mai zic ceva de senzationala reducere? Adevarul e ca nu merita nici macar la pretul redus, reducerile la ceasurile astea sunt doar o simpla momeala, sunt destule ceasuri pe care le poti comanda direct din China, platesti TVA-ul si tot iesi mult mai ieftin decat pretul la promotie.

View PostPredoiu-Daniel, on 08 ianuarie 2017 - 13:53, said:

Da, poti lua si de pa Aliexpress, e deja o moda, dar cand esti client simplu, sa vezi greutati pe la vama si taxe!
Ce greutati? Ca stai cateva zeci de minute la coada ca sa iei coletul?WOW... asta da greutate.
Ce taxe visezi? Platesti TVA(19%) + 8lei la Posta. Ceasurile astea le iei sub 150euro din China, deci nu platesti alte taxe.

Carbonul asta seamana atat vizual cat si la caracteristici cu asta - IQI I3 smartwatch - https://www.aliexpre...2782403323.html
Spoiler

108dolari + TVA + 8lei = ~555lei
Pret la "oferta": 1150lei

Ia zi, mai merita sa iei din Romania?
Gasesti si mai ieftin - 88$(460lei cu vama) - https://www.aliexpre...2780128944.html

#13
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006

View PostPredoiu-Daniel, on 08 ianuarie 2017 - 13:53, said:

Salut! am si eu un smartwatch WI-FI Carbon de la Poseidon si zic ca e foarte ok. Merge netu wi-fi exceptional! Da, poti lua si de pa Aliexpress, e deja o moda, dar cand esti client simplu, sa vezi greutati pe la vama si taxe! Nu mai zic ca atunci cand comanzi la chinezi un produs, se dau tzepe la greu, eu unul am luat tzeapa si nu ai cui sa te plangi. Macar o firma le ia, le verifica si isi asuma garantia. Asa si cu Poseidon: macar sunt din Romania, din ce am vazut, si pot sa faca ce fac toti, sa faca brand si OEM cu produse chinezesti atent selectionate! Asta face tot vestul Europei, America etc. China produce tot, asa ca treaba asta cu "este o chinezarie", e deja cliseu de 2 lei.
De când comand de la chinezi nu am luat țeapă niciodată. Mai ales că ai și protecție cu Ali pay în caz că nu-ți ajunge produsul sau nu e ok. Mai degrabă tepe iei de la români.

#14
POSEIDON-GEARS1

POSEIDON-GEARS1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.05.2017

View Postxuma, on 08 octombrie 2016 - 11:02, said:

Are cineva smartwatch Poseidon? Am gasit ceasul aici si parca e prea frumos sa fie adevarat. Prea are review-uri bune pe acest site si eu nu mai gasesc marca asta nicaieri in alta parte pe net. Ciudatel.
Imi place ca are multe functii.

Stimate domn, preferam sa va raspundem din partea firmei, evitand astfel diversele comment-uri ale rau-voitorilor sau ale concurentei.
Produsele Poseidon sunt fabricate pe piata din Asia, pentru ca ei sunt motorul lumii pe segmentul I.T., si nu numai. Inclusiv Apple, Samsung, LG, Huawei, Allview etc., au fabrici de productie in China, asa ca trebuie sa incetam cu prostia asta "e o chinezarie". Spre deosebire de tot ce se importa la gramada, noi avem contract cu fabrica producatoare ce respecta standardele cerute de noi si de comunitatea europeana. Din cei care comenteaza pe forum, putini stiu ca un ceas poate sa arate la fel, dar la interior sa aiba diferite modificari. Un client simplu comanda un model de pe Aliexpress, dar nu stie sa verifice sau sa deosebeasca ce procesoare folosesc sau ce functii. Ca exemplu, GV18 poate avea procesor 6261 sau 6260A, modificand astfel performantele. Conexiunile si functiile sunt bune si de folos pt. cei care chiar au nevoie de un smartwatch, dar trebuie sa cititi instructiunile cu atentie. Exista mai multe aplicatii de conexiune Bluetooth pe care puteti sa le incercati. Alt aspect este faptul ca de aproximativ 2 ani, Poseidon inlocuieste si repara smartwatch-urile lor GRATIS! Produsele noastre sunt testate pe rand si scoatem din vanzare ce nu functioneaza, limitand retururile si sporind clientii multumiti. Asta nu o sa faca nimeni din China pt. un produs comandat individual. Va pot repara si ei produsele dar achitati la posta vreo 20 de dolari si exista sansa sa vina dupa 3 luni inapoi sau chiar deloc! Cam acestea fiind spuse, Poseidon Electronics, este o echipa de foarte buna credinta care ofera servicii foarte bune. Cu stima, Poseidon Electronics

#15
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
eu am vaga banuiala ca review-urile alea (de 5 stele) de pe emag sunt fake-uri, facute de diversi angajati "sub acoperire" ;)



#16
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Postionutzm05, on 08 ianuarie 2017 - 14:02, said:

Review-urile lasate pe eMAG par a fi extrem de false. Si user-ul de mai sus care s-a inscris tocmai ca sa ne spuna cat de incantat este de produs confirma acest lucru. Nu am vazut pe nimeni sa ridice in slavi niste chinezarii in halul asta. Dupa cum ziceau si colegii, sunt niste produse generice din China cu alt nume vandute la suprapret.

dar de ce crezi tu asta??? adica urmatorii (era sa zic tovarasi) nu pot sa fie pasionati de marca Poseidon (asa cum se intampla cu pasionatii de Apple)

https://m.emag.ro/pr...8e4583625403032
Foarte multumit!
Review pentru: Smartwatch Poseidon Panther Black, Sim/Memory card, G sensor, Magnetic charger
O bijuterie!
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat A9
Un gadget de toata frumusetea...
Review pentru: Smartwatch Poseidon EISEN Silver, Heart sensor, G sensor, Bluetooth 4.0
Foarte performant si aspect de nota 100!
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat Sensor, G sensor, Bluetooth 4.0

sau
https://m.emag.ro/pr...a091b3742602032
FOARTE MULTUMITA
Review pentru: Smartwatch Poseidon Panther Black, Sim/Memory card, G sensor, Magnetic charger
UN GADGET FOARTE DRAGUT
Review pentru: Smartwatch Poseidon WiPS Full Black
MULTUMESC EMAG SI POSEIDON ELECTRONICS
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat Sensor, G sensor, Bluetooth 4.0

sau
https://m.emag.ro/pr...b304f3721318032
Imi place foarte mult
Review pentru: Smartwatch Poseidon Panther Black, Sim/Memory card, G sensor, Magnetic charger
Foarte fain!!!
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat A9
Foarte misto
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat Sensor, G sensor, Bluetooth 4.0
Foarte dragut!
Review pentru: Smartwatch Poseidon EISEN Silver, Heart sensor, G sensor, Bluetooth 4.0

ori poate
https://m.emag.ro/pr...a818c3699566032
Excelent!
Review pentru: Ceas Smartwatch Poseidon - Panther Blue
Foarte tare!
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat Sensor, G sensor, Bluetooth 4.0
Review pentru: Smartwatch Poseidon Panther Black, Sim/Memory card, G sensor, Magnetic charger
Cristina Ilioiu 09 Mar 2016
Foarte tare!

si sunt foarte multe persoane de genul, persoane care au 3-4 comentarii la produse si toate, dar toate, de 5 stele si numai la produsele Poseidon, asa ca eu m-am lamurit cam ce le poate pielea...



#17
POSEIDON-GEARS1

POSEIDON-GEARS1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.05.2017

View Postnanashu, on 02 august 2017 - 21:33, said:



dar de ce crezi tu asta??? adica urmatorii (era sa zic tovarasi) nu pot sa fie pasionati de marca Poseidon (asa cum se intampla cu pasionatii de Apple)

https://m.emag.ro/pr...8e4583625403032
Foarte multumit!
Review pentru: Smartwatch Poseidon Panther Black, Sim/Memory card, G sensor, Magnetic charger
O bijuterie!
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat A9
Un gadget de toata frumusetea...
Review pentru: Smartwatch Poseidon EISEN Silver, Heart sensor, G sensor, Bluetooth 4.0
Foarte performant si aspect de nota 100!
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat Sensor, G sensor, Bluetooth 4.0

sau
https://m.emag.ro/pr...a091b3742602032
FOARTE MULTUMITA
Review pentru: Smartwatch Poseidon Panther Black, Sim/Memory card, G sensor, Magnetic charger
UN GADGET FOARTE DRAGUT
Review pentru: Smartwatch Poseidon WiPS Full Black
MULTUMESC EMAG SI POSEIDON ELECTRONICS
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat Sensor, G sensor, Bluetooth 4.0

sau
https://m.emag.ro/pr...b304f3721318032
Imi place foarte mult
Review pentru: Smartwatch Poseidon Panther Black, Sim/Memory card, G sensor, Magnetic charger
Foarte fain!!!
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat A9
Foarte misto
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat Sensor, G sensor, Bluetooth 4.0
Foarte dragut!
Review pentru: Smartwatch Poseidon EISEN Silver, Heart sensor, G sensor, Bluetooth 4.0

ori poate
https://m.emag.ro/pr...a818c3699566032
Excelent!
Review pentru: Ceas Smartwatch Poseidon - Panther Blue
Foarte tare!
Review pentru: Smartwatch Poseidon - Heartbeat Sensor, G sensor, Bluetooth 4.0
Review pentru: Smartwatch Poseidon Panther Black, Sim/Memory card, G sensor, Magnetic charger
Cristina Ilioiu 09 Mar 2016
Foarte tare!

si sunt foarte multe persoane de genul, persoane care au 3-4 comentarii la produse si toate, dar toate, de 5 stele si numai la produsele Poseidon, asa ca eu m-am lamurit cam ce le poate pielea...


Stimate domn, multumim pentru documentatia de mai sus. Sunt f.multi oameni care au cumparat pt. intreaga familie smartwatch-uri. Ce nu stiti dvs. este faptul ca avem un service foarte bun si suntem foarte seriosi cu privire la relatiile cu clientii. Avem multi oameni carora le-am schimbat sau reparat ceasurile fara niciun cost. Asa ca, dincolo de faptul ca vindem chinezarii (pt. ca ei produc tot ce misca in domeniul electronicii, iar noi doar facem galagie) mai ramane seriozitatea si priceperea in domeniu! Noi inlocuim piese, senzori, baterii, display-uri etc. Asa ca nu va mai ocupati timpul sa gasiti probleme acolo unde nu sunt. Daca doriti vreodata un smartwatch bun, gasiti pe Emag tot ce se poate pe lumea asta. Puteti lua un iWatch la 3000 de lei (...si e facut tot in China) dar banii ajung in America. Pe cand Poseidon, Eboda, Allview si alte mini-branduri romanesti, tin banii aici.
Numai bine va dorim din partea echipei Poseidon Electronics!

#18
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View PostPredoiu-Daniel, on 08 ianuarie 2017 - 13:53, said:

Salut! am si eu un smartwatch WI-FI Carbon de la Poseidon si zic ca e foarte ok. Merge netu wi-fi exceptional! Da, poti lua si de pa Aliexpress, e deja o moda, dar cand esti client simplu, sa vezi greutati pe la vama si taxe! Nu mai zic ca atunci cand comanzi la chinezi un produs, se dau tzepe la greu, eu unul am luat tzeapa si nu ai cui sa te plangi. Macar o firma le ia, le verifica si isi asuma garantia. Asa si cu Poseidon: macar sunt din Romania, din ce am vazut, si pot sa faca ce fac toti, sa faca brand si OEM cu produse chinezesti atent selectionate! Asta face tot vestul Europei, America etc. China produce tot, asa ca treaba asta cu "este o chinezarie", e deja cliseu de 2 lei.

si ce ceas de la poseidon ai tu ma Predoiule, ca m-ai umplut de confuzie cu astea:
https://m.emag.ro/pr...92e993942495032

Super
Review pentru: Smartwatch Poseidon EISEN Silver, Heart sensor, G sensor, Bluetooth 4.0
Daniel Predoiu 22 Sep 2016
Un ceas elegant si bine facut.
Bateria tine cam putin dar la cate functii are este un minus pe care il accept... Oricum, cam toate smartwatch-urile nu au baterii mai mari de 500 mAh si deci nu prea tin peste o zi - doua.

sau p'asta il ai
Peste asteptari!
Review pentru: Smartwatch Poseidon 360 ultrasmart
Daniel Predoiu 04 Jul 2016
Foarte bun si performant. Cred ca modelul asta bate si smartwatch-urile de 1000-1200 lei.... Este foarte fain iar materialele din care este facut redau calitate maxima, nu plastice de 2 lei. Vin cu produse bune cei de la Poseidon Electronics!

ori poate si pe asta
Peste asteptari!!!
Review pentru: Smartwatch Poseidon EISEN Black, Heart sensor, G sensor, Bluetooth 4.0
Daniel Predoiu 09 Jul 2016
Recomand, este un produs de lux as spune... Materiale de calitate si design superb. Exceleaza la toate categoriile! Mai am un produs din gama Poseidon si sunt foarte multumit de el!


PS. scuze, acum am vazut ca ai " smartwatch WI-FI Carbon de la Poseidon "... aproape ca ai putea publica un ghid, Cum sa ne alegem smartwatchul potrivit MUSAI de la Poseidon ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate