Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Falsa miopie.

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 16.03.2006
Care e diferenta intre miopie si falsa miopie?

De cand cu abuzul fata de jocurile video nu mai vad obiectele clar la distanta.

Treaba asta a inceput cam pe la 19 ani cand jucam wow hardcore 7-8 ore pe zi,innainte de asta n-am avut probleme cu vederea,defapt la scoala am stat mai mereu in ultima banca,neavand vreo dificultate in a vedea scrisul la tabla.

Am citit ca exista niste picaturi care relaxeaza muschii oculari astfel problema dispare.

#2
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Mergi la un control. Daca mergi la o clinica, nu un magazin care vinde ochelari la kg, iti vor da si aceasta varianta daca ti se potriveste.

Eu am auzit si de ceva pilule cu extracte de plante, asta e pe cont propriu, dar un doctor te va lamuri. Dupa ce astepti o ora la coada, iti spune in 5 minute tot ce ai.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,856
  • Înscris: 06.01.2008

View Postpele, on 07 octombrie 2016 - 02:32, said:

Treaba asta a inceput cam pe la 19 ani cand jucam wow hardcore 7-8 ore pe zi,innainte de asta n-am avut probleme cu vederea,defapt la scoala am stat mai mereu in ultima banca,neavand vreo dificultate in a vedea scrisul la tabla.
Nu poti sa fii sigur daca e doar 'falsa' miopie. O vizita la un medic oftalmolog te va lamuri de o mie de ori mai bine decat niste postari de pe un forum.

View PostOrange09, on 07 octombrie 2016 - 03:11, said:

Eu am auzit si de ceva pilule cu extracte de plante, asta e pe cont propriu, dar un doctor te va lamuri. Dupa ce astepti o ora la coada, iti spune in 5 minute tot ce ai.
Eu am fost pana acum la vreo 5 cabinete de oftalmologie de-a lungul vietii, si niciodata nu am asteptat atat.
Desigur, cu programare facuta. Daca mergi ca 'voda prin loboda' fara sa-ti fi facut programare in prealabil atunci evident ca vei astepta pana are timp de tine, sau are un pacient ce nu s-a mai prezentat la cabinet la ora programata.

Edited by Hider141, 07 October 2016 - 07:23.


#4
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
daca e o afectiune dobandita in timpul vietii iti recomand.

http://vedereperfecta.com/  http://www.renuntala...i.ro/obiceiuri/

de la medic vei primi ocheti cu care vei vedea bine cateva luni apoi alti ocheti pana vei ajunge la operatie laser...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate