Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Hernie disc :(

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
SupremeGod

SupremeGod

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.10.2016
Salut,

Am facut niste exercitii gresite la sala, iar in urma unui RMN am aflat ca am hernie de disc L5-S1.

Kinoterapeutul mi-a spus ca numai prin operatie ( incinzie ) se poate regla si ca nu mai pot face performanta.

Vestea asta m-a devastat, chiar nu mai pot face nimic ?

#2
Yanksen

Yanksen

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.04.2016
Nu ai cum sa faci performanta in culturism cu hernie de disc si nu ai cum sa faci performanta in acest sport in romania. Uite ce s-a ales de Virgil Buruiana, de Mihaita si de alti culturistii. Unii sunt morti in acvidente, altii au murit pentru ca in romania nu exista o cultura a steroizilor. Ei consuma asa ceva, dar nu isi dau seama ca cei care concureaza la Mr. olimpya au alaturi o armata de medici care ii indruma cum sa ia si in ce dozaje. Nu exista o cultura a acestui sport in romania.

#3
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016
discuta cu un medic specializat......el te va lamuri....

#4
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Ia vezi acilea ditamai dezbaterile,nu trebuia deschis un nou topic:
http://forum.softped...hernie-de-disc/

Edited by kelppa, 06 October 2016 - 19:08.


#5
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Gandeste-te la ce e mai bine :D . Macar nu ai avut ceva accident mai grav. Atata timp cat nu esti in scaun cu rotile, bucura-te de viata la maxim :).

#6
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Eu am la două discuri, L4L5 și L5S1.
Nu te gândi la operație. Slăbești câteva kg, nu ridici greutăți, faci zilnic exerciții de gimnastică medicală 30 minute, eventual în bazin. Consumi suficiente lichide, te odihnești noaptea bine, dormi pe o parte cu genunchii spre piept și o pernă intre ei. Cu timpul, dacă respecți cu strictețe acest mod de viață, trece și scapi de cuțit.

#7
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostYanksen, on 06 octombrie 2016 - 18:30, said:

Nu ai cum sa faci performanta in culturism cu hernie de disc si nu ai cum sa faci performanta in acest sport in romania. Uite ce s-a ales de Virgil Buruiana, de Mihaita si de alti culturistii. Unii sunt morti in acvidente, altii au murit pentru ca in romania nu exista o cultura a steroizilor. Ei consuma asa ceva, dar nu isi dau seama ca cei care concureaza la Mr. olimpya au alaturi o armata de medici care ii indruma cum sa ia si in ce dozaje. Nu exista o cultura a acestui sport in romania.
Wow ce post... delir. Ce treaba are un accident de masina cu culturismul in romania...
Petru Ciorba sau alti mari culturisti sint ok... nu putem lua niste exemple negative sau nefericite si trage concluzii

View PostV_i_c_t_o_r, on 06 octombrie 2016 - 20:54, said:

Eu am la două discuri, L4L5 și L5S1.
Nu te gândi la operație. Slăbești câteva kg, nu ridici greutăți, faci zilnic exerciții de gimnastică medicală 30 minute, eventual în bazin. Consumi suficiente lichide, te odihnești noaptea bine, dormi pe o parte cu genunchii spre piept și o pernă intre ei. Cu timpul, dacă respecți cu strictețe acest mod de viață, trece și scapi de cuțit.
Hernia de disc nu trece. Nu se retrage, nu capituleaza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate