Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

probleme autocad 2016 placa video

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
catax4u

catax4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 16.05.2009
Salut. Am o problema cu "zoom in"-ul imaginilor in autocad map 2016 (si in bricscad aceeasi problema). Pot sa atasez imaginea insa at cand vreau sa fac zoom putin mai mare imi da eroare si implicit crash report. Am cerut ajutorul celor de la autocad ai am trecut hardware acceleration pe off si totodata am actualizat si driverul video. Placa mea video este Nvidia GForce GT 420 si am instalat-o la calc dupa un upgrade, initial am mers cu placa video onboard Intel HD Graphics 4600. Autocad-ul a stiut de placa onboard. La comanda "GRAPHICSCONFIG" imi vede doar placa onboard. Cum sa fac sa setez placa cealalta in autocad? Din device manager am dat disable la placa onboard dar in continuare autocad-ul si bricscad-ul nu stiu decat de placa asta.

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Poate disable din bios?
Nu crezi ca codul ala de eroare ar putea spune ceva?

Edited by arg, 05 October 2016 - 21:19.


#3
catax4u

catax4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 16.05.2009
Am facut si asta. Problema nu dispare. Imi apare placa care trebuie in autocad dar se pare ca nu e suficient asta. Pun aici un printscreen din autocad si crash report din bricscad.

Astea sunt fisierele.

Attached Files


Edited by catax4u, 06 October 2016 - 19:44.


#4
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Dă-o afară din "Device manager" și rade Acadul. Instalează-l apoi și o să vezi că o să o ia. Eu însă nu sunt așa sigur că ai instalat bine placa nouă (soft și hard). Apare că merge pe undeva? Într-un joc de exemplu.

#5
catax4u

catax4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 16.05.2009
in device manager apar ambele placi si sunt in regula. Am scos p-aia on-board de acolo si am dat disable si din bios, am actualizat  si driverul pt placa dedicata si am setat din driver ca proc-ul video sa nu mai fie pe auto ci sa fie cel al placii dedicate. Problema nu dispare. O sa incerc sa reinstalez acad-ul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate