Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Windows Phone Nokia Lumia 530 Dual Sim

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
iTechnofail

iTechnofail

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.08.2016
Salut!Am o problema ca telefonul:cand sunt intr-o aplicatie(nu conteaza ce)se mai intampla sa se blocheze telefonul pe acea imagine.Apas butonul de Lock/Power si isi revine(dupe deblocare ecran).Dar cateodata nici asta nu e de ajutor si pur si simplu trebuie sa ii scot bateria si sa il deschid din nou.De ce face asta si cum pot sa rezolv?(Procesor Qualcomm 1.4 GHz,512 MB RAM,MicroSD 8GB,4GB INTERNAL MEMORY,SIM1 VODAFONE,SIM2 DIGI)

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ai actualizarile facute? Ai incercat sa dai factory reset?

E posibil ca aplicatia sa ceara mai mult decat poate duce telefonul, desi nu m-am impiedicat de asa ceva la WP (am un Lumia 640 si in trecut un ZTE Tania cu WP 7.8)

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
La 512mb Ram cat are telefonul tau cred ca e normal sa se blocheze la aplicatii ce necesita mai multa memorie Ram.

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Eu zic sa-l abandonezi (ca nu-l mai cumpara nimeni) si sa treci la un lumia 550, 650, 640 daca tot iti place WP, nu sunt o avere... intre 3 si 500lei. 530-ul e deja depasit.

#5
sirtius

sirtius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 30.11.2008
Nu ai spus daca ai w10 sau w8.1
Eu am patit ceva asemanator cu un 532 ce avea w10. Am rezolvat trecand inapoi la w8.1. Si 532 are 1G de ram.
PS Nu ar trebui sa fie Sim1 Digi?

#6
iTechnofail

iTechnofail

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.08.2016
E WP 8.1 stiu ca 512 MB RAM e shit si m-am cam saturat de Windows si iOS,cred ca ma intorc la Android,un Asus ceva.Nu inteleg de ce trebuie DIGI sa fie SIM1.Factory Reset nici gand.O sa ma uit peste update-uri.Telefonul a inceput de azi sa faca asa,chiar nu stiu de ce,inainte nu facea(FREE MEMORY:PHONE 540MB SD CARD 1,40 GB)

#7
sirtius

sirtius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 30.11.2008

View PostiTechnofail, on 03 octombrie 2016 - 19:04, said:

Nu inteleg de ce trebuie DIGI sa fie SIM1.

Unele telefoane accepta 3G (Digi) doar pe sim1. Daca al tau a functionat corect pana acum, banuiesc ca e OK asa.

View PostiTechnofail, on 03 octombrie 2016 - 19:04, said:

(FREE MEMORY:PHONE 540MB SD CARD 1,40 GB)
Este vorba de memoria RAM, nu de memoria interna. Din cate stiu 512 este suficient pentru w8.1. Daca se blocheaza prin mai multe aplicatii, incearca sa-l folosesti cu internetul oprit. Sunt aplicatii ce asteapta un raspuns de la un server si daca sunt probleme cu internetul, blocheaza si telefonul (experienta personala Posted Image )

Edited by sirtius, 03 October 2016 - 19:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate