Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ajutor formulare plangere politie

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Ce alte optiuni are daca la abuz de incredere zici si tu ca n-o sa-l ia politia in serios? Pana la urma masina a fost furata, nu i-a adus-o inapoi de cateva luni. Tu ce ai face in locul lui?

#38
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
N-am zis categoric că nu-l vor lua în serios în privința abuzului de încredere, am zis doar că are nevoie de dovada depășirii termenului pe care i-a dat cheile și actele. De-aia l-am întrebat de martori la înțelegere, că altceva n-are (contract etc.).

Ar trebui de asemenea să facă dovada faptului că omul a refuzat să i-o restituie - are așa ceva? Nu, sau n-a scris. De-asta spun că nu știu dacă în faza asta poliția îl va ajuta.

Dacă aș fi în locul lui m-aș strădui să-l găsesc și i-aș cere-o, cu martori. Iar dacă m-ar refuza i-aș face plângere.

Edited by althea, 03 October 2016 - 19:59.


#39
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Totusi daca spui ca e vecin cu tine chiar nu stii unde e masina ca sa te duci sa reintri in posesie?
Ca el nu te poate impiedica sa reintri in posesia bunului personal (sau al SC daca era pe PJ) Posted Image

Imi e greu sa cred ca in atata timp nu te-ai gandit sa faci un "filaj" sa vezi unde e masina... ca presupun ca nu a instrainat masina sau a dezmembrat masina pentru a fi valorificata, ci o pastreaza pentru a o folosi.

Si cand te duci la Politie nu vorbesti vorbe, ci comunici cu ei in scris, ca te fac din vorbe si te expediaza ca sa nu mai aiba de munca.

Edited by truet, 03 October 2016 - 21:18.


#40
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Filaje am facut vreo luna de zile sa vad daca apare prin cartier  ....
Stateam ascuns intr-o masina cu un Golden Brau sa-mi tina de urat ...
M-am lasat de filaje ca sa nu cad in patima alcoolului😅
Omu e disparut definitiv , de fapt nu definitiv , ca l-am vazut o data si cand am coborat la el a fugit ....

#41
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 24.05.2010
sa nu uiti sa veri numar de inregistrare sa primesti raspuns...

acum 10 ani asa am facut eu cu numar de inregistrare si in 45 de zile am primit raspuns cu finalitatea anchetei (era ceva relativ minor tinandu-se cont si de varste)

#42
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Poate mai citesc si altii si se mai termina tigganelile la negru daca vad ca risca sa ramana de fraieri :D
Nici acum nu au invatat unii ca nimic in lume nu se face fara sa fie trecut in scris... asta daca vrei sa dormi linistit...

Totusi povestea ta e incredibila... ai tu ceva de ascuns astfel incat preferi sa stai luat de fraier in loc sa actionezi...

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate e tardiv,totuși scriu poate au si alții nevoie.In cazuri din acestea nu te milogești de ei să-ți primească plângerea, o scrii frumos,cu cat mai multe amănunte,daca e posibil dai nume si adrese de la persoane care pot confirma ce ai pățit,apoi o trimiți recomandata/confirmare de primire. Nu e obligatorii sa o trimiți la politia de care aparții,o poti trimite la IPJ sau la Parchet.E chiar mai bine sa o trimiți la Parchet,ei fiind obligați de lege sa o trimită institutiei care rezolva problema reclamata. Cum procurorul e superior polițistului,nu mai are loc de întors când e chemat si pus sa cerceteze dosarul. Bafta!


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate