Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Video out - full screen & dual view

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
trexx

trexx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.12.2001
Cum pot sa vad full screen pe tv?
Imi apare acel chenar negru ~ 2 cm in jurul imaginii.

Cum pot vedea filmul pe tv si sa lucrez in acelasi timp si la calc.?

Am placa video Sparkle GeForce 2 MX 400 64 Mb.
Iesirile video nu stiu cum se numesc: una pt. monitor (aia normala) + una cu mufa gen RCA + alta cu mufa asemanatoare cu PS2 (stiu ca nu e PS2 dar habar n-am cum ii zice).

Mersi.

#2
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
pai rezolvarea ta se numeste : TvTool - parca este si pe SN, doar trebuie sa cauti.

Daca nu-l gasesti "sa-l rezolvi"(vezi ca e shareware si nu merge decat 30 de minute) rezolvarea va veni de la DRIVERELE nVIDIA si anume de la nView display(dai click dreapta, propreties, display, advanced options, si pe aici gasesti nview!!! )

Despre acel chenar negru, NU STIU CARE ESTE, la mine nu apare, dar cu niste drivere noi, vei putea sa maresti imaginea care apare pe TV !!
ar fi bine sa ai ultimele drivere pt placa! (le gasesti pe tot in cadrul SN - vezi sus sub reclama de pe forum!)

Cum pot vedea filmul pe tv si sa lucrez in acelasi timp si la calc.? vezi raspunsurile de mai jos .... eu aici am postat aiurea

Iesirile video nu stiu cum se numesc: una pt. monitor (aia normala) + una cu mufa gen RCA + alta cu mufa asemanatoare cu PS2 (stiu ca nu e PS2 dar habar n-am cum ii zice).

una pt. monitor (aia normala) = analog
una cu mufa gen RCA = RCA
alta cu mufa asemanatoare cu PS2 = Svideo !

BAFTA, si daca mai ai nelemuriri, stii unde sa intrebi :)

Cablu TV out sper ca ai :)

#3
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
se poate TVout SI lucru pe comp. In nview de ex te duci la overlay controls si la full screen device alegi device-ul TVout...apoi poti minimza playerul, ca el va scrie in continuare pe overlayu tvout, iar computerul ramane liber pt alte activitati mai inteligente.

#4
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
sau declari secondary display diferit de modul clona si extinzi desktopul pe TV, muti fereastra cu filmul in celalat ecran, dai full screen acolo si pe monitor faci orice altceva, inteligent sau nu :)

#5
trexx

trexx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.12.2001
:oK:
super
mersi

#6
trexx

trexx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.12.2001
Poate ca m-am exprimat gresit cand am spus ca nu vad full screen pe TV.
Chiar si imaginea de desktop are acel chenar de 1-2 cm. Cu Tvtool exista optiuni suplimentare pt. afisarea pe ecran, mai exact 3 moduri de afisare: standard, desktop si fullscreen (la optiunile "picture size"). Cel mai bine este modul desktop, face un fel de zoom imaginea se vede pe tot ecranul televizorului. Exista asa ceva implementat in driverele Nvidia?

Inca o intrebare: care e treaba cu rezolutiile 768x576, 720x480.
In versiunile mai noi (4.xx) vad ca le suporta si driverele, si unele utilitare (ex. nvreffix, tvtool). Rezolutiile noi aduc claritate imaginii? Apar probleme de compatibilitate cu unele aplicatii?

#7
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
720x480 poate este NTSC (desi ar trebui sa fie 640x480), verifica standardul de tzara mai bine. PAL-ul este 576 indiferent de orizontala (poate fi si 720 si 768)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate