Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Google Pixel & Pixel XL (HTC) - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2794 replies to this topic

#1153
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Confirm!

Pt ce sa-i dublez volumul si greutatea in conditiile in care am autonomie indiferent de cat l-as freca ( in limitele normalului nu jocuri ,etc)  si tot duce peste 24 ore. In principal il folosesc la serviciu pt a vorbi la el, pt discutii cu voi pe forumuri si seara dupa 18 il mai tin pe facebook si youtube, il bag la incarcat pe la 22:30 cand bateria scade de obicei sub 20% si cand ma culc il scot de la incarcat.

#1154
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Și la mine ține destul de bine (XL). Ascult cam toată ziua podcast-uri prin Bluetooth și o frec pe Facebook, Reddit și forumuri cel puțin două ore. Ajung acasă cu cel puțin 30%. Nu-i deloc rău pentru un telefon cu vechime de 7 luni. :)

#1155
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Nici nu speram sa fie asa ok, un telefon caruia ca functionalitate nu ai ce sa-i reprosezi, doar ca aspect: fata, bezelurile.
Btw, care treaba cu butonul de pip, l-am facut sa mearga, e ok, dar daca bag alta valoare acolo, nu 171, nu mai merge?
E vorba de un irq ceva?

Edited by katabxp, 23 May 2017 - 12:50.


#1156
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
@DanMerezeanu: Tempted to touch?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-RaT2sHL4aw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa.

#1157
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Posted Image Tentant! Tehnologia in actiune. Dar la pretul ala nu imi ia nimeni Jamboard la facultate Posted Image

Edited by danmerezeanu, 24 May 2017 - 10:52.


#1158
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Chiar dacă se renunță la suport (fizic și tehnic)? :D

#1159
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Adica holograma? Star trek is alive! :)

#1160
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Erată

Quote

Pentru eliminarea situațiilor dubitative:
  • suport fizic - piciorul pe care este amplasat Jamboard-ul (de la 1.200 U$D),
  • suport tehnic - serviciile de suport/administrare oferite de furnizor (Google - de la 300 U$D/an)
Pentru exemplificare:
[ https://storage.googleapis.com/gweb-uniblog-publish-prod/images/Jamboard_resize_blog_2_1.width-1000.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://storage.googleapis.com/gweb-uniblog-publish-prod/images/GSuite_JamBoard_Social_r6_v5_01.width-900.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1161
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Da. Garantat nu imi da nimeni 10000 de euro (trebuie macar 2 ca altfel... cum cooperezi? ) ca sa ma joc eu cu ele :)

#1162
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Au început să apară scam-atorii cu Pixel:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BAIAi23fH_8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images.hardocp.com/images/news/1495650536dox9p8pnuo_1_3.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1163
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Hmmm. Trebuia sa se intample si asta avand in vedere ca Pixel e un telefon scump si pachetul nu e sigilat (cum naiba?).
Despre a doua situatie cu... raportat ca furat... ce sa mai zic... Ufff!.

Edited by danmerezeanu, 25 May 2017 - 10:01.


#1164
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Da, e cam nasol, am inteles ca incepand cu patchul de securitate de pe luna martie au reusit sa puna la punct mai bine treaba asta cu frp-ul si ca nu mai e asa usor de spart. Pe undeva e normal dar mai exista situatii in care "nea Caisa" isi uita parola, mailul, etc si crede-ti-ma ca lucrand in it cunosc astfel de persoane zilnic. Le fac cont, le notez si le spun sa le pastreze si peste doua, trei luni ma trezesc cu ei: dom'le nu mai merge aparatul dar sa nu-l resetati ca nu mai am foaia aia....
Pe de o parte merita ce li se intampla, pe de alta au platit aparatul si e bunul lor!

Edited by katabxp, 25 May 2017 - 10:02.


#1165
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
2-3 luni? Am un nene care nu reuseste a doua zi, cu parola aleasa de el (aceeasi pt computer si aplicatii). :D

#1166
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
IT-istii astia (si eu sunt la fel) - numai sa dam vina pe utilizatori stim (nu sariti, stiu ca avem dreptate; pentru mine e de neconceput ca cineva sa nu inteleaga importanta memorarii parolei, si asa mia departe :) ).

#1167
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Hmmm, mai subscrie careva?
Mai multe detalii.

#1168
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Done.

#1169
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Eu mă gândeam la ideea de preț și abordare, nu de a scrie pe Twitter, dar… :D

#1170
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Poate il pune G pe urmatoarele Pixeluri:
https://goo.gl/wYM396
The chip is expected to be 30 percent more powerful than the Snapdragon 835 and make use of 7-nanometer technology.
...desi au prostul obicei sa mearga pe revizii ale chipsetului care a fost varf de gama in anul ce trece! Desi la un snapdragon 845 cu camera mai buna ca cea de pe pixel, cu 6 GB RAM si cu un display de 6" aproape edge to edge ma ia ameteala cand ma gandesc cam ce pret o sa aiba. Va imaginati beauty and the beast in acelasi timp?

Edited by katabxp, 29 May 2017 - 15:37.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate