Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

True caller de unde obtine numele pentru numerele de telefon?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010
La fel si la mine.M-a sunat o fata din Iasi si mi-a aparut numele ei complet si nici nu o aveam in agenda.Nu recomand truecaller.

#20
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Errr, pentru ca face EXACT ce zice ca face?

Ani buni dupa aparitia iphone-ului, pe cind deja competitia copia ideea (partial buna, partial foarte proasta) ca userul e prea prost ca sa aibe acces la propriul echipament a aparut un articol SENZATIONAL ca Apple poate sa stearga aplicatii de pe telefonul tau. Lumea isi iesea din chiloti, cum se poate asa ceva, bla bla. Nu numai ca se poate dar tu n-ai putut niciodata sa instalezi sau sa dezinstalezi ceva pe telefonul tau. De fiecare data a trebuit sa rogi o bucata de software de la Apple sa o faca si daca nu ai voie sa instalezi sau sa dezinstalezi aplicatia cutare nu poti, bafta. Si normal ca ei POT sa instaleze si sa dezinstaleze ce vor si au putut tot timpul.

#21
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Posttruet, on 28 septembrie 2016 - 21:25, said:

Au un algoritm de stabilire... de exemplu daca au 100 de inregistrari cu numarul tau "furate" din 100 de telefoane in care apari cu Nume si Prenume diferite, atunci cel ce apare de cele mai multe ori in cele 100 de inregistrari e cel "corect".

De unde stii?

#22
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Nu inteleg nelamurirea.
Algoritmul aplicatiei, ma rog, de pe servere este unul secret, dar cu siguranta are un sistem de filtrare si de actualiazare a datelor, mai ales daca mai multi au date asemanatoare "data matching".

Edited by Ciubex, 06 January 2019 - 01:47.


#23
Estellerant

Estellerant

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.03.2021
Folosesc aplicația truecaller și am trecut la versiunea de top, dar mă confrunt cu aceeași problemă. cum să o remediați. Mulțumiri!

#24
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Poti fi mai explicit/explicita care anume e problema in cazul tau?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate