Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Informatii despre firma de recrutare SC.YSIIEA.SRL

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
JonMarshal

JonMarshal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.09.2016
Salut,
Ma numesc Robert, am 23 de ani si sunt Bailesti, Dolj. Zilele trecute am cautat pe internet diverse firme/agentii de recrutare pentru munca in Straintate. Dupa ceva cautari, am descoperit firma SC.YSIIEA.SRL, aceasta are sediu in Cluj si in Craiova, i-am contactat telefonic si am cerut ceva informatii, mi-au zis ofertele lor de munca, toate bune si frumose, pana cand mi-au zis ca trebuie sa platesc o taxa prima data, aproximativ 185 de euro, la semnarea contractului, transport-ul pana la locul de munca mi-au zis ca mi-l platesc ei, dar in decursul a 3 saptamani trebuie sa returnez acei bani, cazarea la fel, toate bune.
Intrebarea mea pentru voi este: A mai plecat cineva in strainatate la munca prin aceasta firma, este seriosa, adica sa nu dau acei bani si dupa sa nu mai ma sune, sau sa imi faca vre-o "smecherie"?

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Daca ti-a cerut bani inainte, fugi de ei. E clar, nu?

Edited by neagu_laurentiu, 28 September 2016 - 15:08.


#3
JonMarshal

JonMarshal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.09.2016
Ok, am inteles aceasta parte "Cere bani la semnarea contractului, fugi de ei", insa, nu cred ca exista firma de recrutare care sa nu perceapa vre-o taxa anume, o taxa de incredere, sau cum i se zice, problema este ca pe internet nu gasesc ceva de rau legat de aceasta firma, vre-o teapa, nimic. Vreau ca cineva care a plecat la munca prin aceasta firma sa imi zica daca este de incredere sau nu.

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Iau bani de la angajator, de la tine din salariu ulterior etc. Sunt astfel de firme.

Edited by neagu_laurentiu, 28 September 2016 - 15:37.


#5
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
nici o firma serioasa de recrutare NU cere bani, restul sunt bisnitari.

#6
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
In ce tara te-ai gandit sa mergi?

#7
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,464
  • Înscris: 16.08.2010
@initiator
Pune urmatoarea intrebare: "Unde se semneaza contractul, aici sau in tara x"? Daca se semneaza acolo, e clar, faci o excursie pe banii tai acolo si, daca alora nu le place de fatza ta sau invers, te intorci tot pe banii tai...

#8
JonMarshal

JonMarshal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.09.2016
@FreeThinker,
contractul il voi semna aici, in Romania.
@Tort,
au mai multe oferte de munca, toate in agricultura.
pot merge la broccoli in Scotia, la cules de capsuni in sera sau la ferma PDM (salata) in Anglia.
@andreim77,
eu inteleg problema asta, am scris si mai sus "Daca firma x de recrutare cere taxa, e clar teapa, bla bla bla", insa, am tot cautat pe internet detalii despre aceasta firma si nu scrie nimic de rau, doar de conditiile care sunt la locul de munca, insa nu e asta problema, atata timp cat se castiga ceva nu ma uit la conditii.
@neagu_laurentiu,
oricum pana acum nu am gasit firme de recrutare pentru munca in strainatate din Dolj, care nu percep o taxa, insa daca imi face un contract si daca il voi citi cu mare atentie inainte sa semnez nu cred ca va fi o problema, zic eu..

Edited by JonMarshal, 03 October 2016 - 10:12.


#9
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,464
  • Înscris: 16.08.2010

View PostJonMarshal, on 03 octombrie 2016 - 10:04, said:

@FreeThinker,
contractul il voi semna aici, in Romania.


Contract de munca sau de mediere?

#10
JonMarshal

JonMarshal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.09.2016
@FreeThinker,
contract de munca.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate