Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Concurs de angajare DNA

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
andreea_gh

andreea_gh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.09.2016
Buna...a incercat cineva sa ocupe un post in cadrul DNA? Cum decurge concursul? Ma refer la scris...sunt grile sau e sinteza? Multumesc!

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006
Astia ce zic?
http://www.pna.ro/se...ritoriale.xhtml

#3
andreea_gh

andreea_gh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.09.2016

View Postadisz, on 28 septembrie 2016 - 09:23, said:


Nu stiu ce ar putea zice serviciile teritoriale ;))
Eu vroiam sa aflu ceva din experienta proprie...nu cred ca vreau sa aflu informatii secrete...am intrebat si la alte institutii acest lucru, doar ca la ei am uitat :)

#4
dragomirmarius85

dragomirmarius85

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 190
  • Înscris: 27.09.2016
DNA-ul mai are cateva zile de trait pana dupa alegeri si tu vrei sa te angajezi la ei? In afara sa bage la bulau toti excrocii, sa scape aia dupa maxim 3 ani cu tot felu' de mismaseli legislative si sa le confiste ZERO lei au cheltuit banii statului aiurea pe tot felu de anchete si salarii cu personalu, coruptia este la fel iar la bugetul statului n-a intrat un leu din averile confiscate pentru ca, culmea, nu exista institutie abilitata sa se ocupe cu averile alora sa aduca banii furati inapoi la buget.
In lumea politica, nu te poti numi "om politic" daca nu te filmeaza presa ca intri pe poarta DNA-ului Posted Image). Realitatea pentru mine ca cetatean este alta, bani publici cheltuiti aiurea pe o institutie a statului fara sa intre UN LEU din banii furati la buget. PUNCT... la fel ca TVR-ul este si DNA-ul... institutii ale statului care mananca banii publici aiurea si este bun doar la "circ" la TV. Mascarada pentru "pulimea votanta" cu acest DNA ca institutiile statului lupta cu coruptia pe ecranul TV cand de fapt realitatea este alta, mafiotii au privilegii in puscarie, averea le este neatinsa si multi din ei o sa-i vedeti pe la TV ca o sa va ceara votul in campania de anul acesta

Edited by dragomirmarius85, 28 September 2016 - 09:42.


#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu DNA-ul  "confisca" bani

Edited by daniMMM, 28 September 2016 - 09:43.


#6
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
unii habar nu au cum functioneaza o institutie, dar comenteaza.

#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
... si nu DNA-ul ii lasa liberi pe infractori, ci judecatorii. Aia de tipul celei care primea mita (si nu numai) de la Borcea. Ca se intampla sa mai fie si ceva cazuri slab instrumentate, posibil ... dar buba mare e la judecatori. Ce pretentii sa mai avem, cand pentru viol se da control judiciar ???

#8
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Bre , acolo ( la DNA ) nu te duci si bati la usa "salut ,  am venit sa starpesc coruptia" . Acolo vii din alte structuri ingemanate , unde ai avut nebanuite " succesuri " , care te si recomanda . Abia cu recomandarea rezultatelor ( dupa multe cazuri instrumentate ) te poti orienta de-a stanga sau de-a dreapta Codrutei ( slavita fie ea 1000 de ani ) .

#9
dragomirmarius85

dragomirmarius85

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 190
  • Înscris: 27.09.2016

View PostdaniMMM, on 28 septembrie 2016 - 09:43, said:

Nu DNA-ul  "confisca" bani

View PostAl3csutzul, on 28 septembrie 2016 - 10:11, said:

unii habar nu au cum functioneaza o institutie, dar comenteaza.

Cititi cu atentie ce am scris si nu mai comentati aiurea doar de dragul sa aveti posturi la profil. Am scris foarte clar, degeaba aresteaza si baga la bulau mafiotii daca nu exista institutie autorizata sa se ocupe cu recuperarea banilor proveniti ilicit din averile lor iar ANAF-ul au spus ca nu este de competenta lor. SUnteti unii pe aici faceti umbra degeaba pamantului cu comentariile voastre "stupide" fara ca macar sa cititi si sa procesati in creier o fraza cap-coada. Bft

View Postshymano, on 28 septembrie 2016 - 10:19, said:

... si nu DNA-ul ii lasa liberi pe infractori, ci judecatorii. Aia de tipul celei care primea mita (si nu numai) de la Borcea. Ca se intampla sa mai fie si ceva cazuri slab instrumentate, posibil ... dar buba mare e la judecatori. Ce pretentii sa mai avem, cand pentru viol se da control judiciar ???

View PostJurasikMan, on 28 septembrie 2016 - 11:27, said:

Bre , acolo ( la DNA ) nu te duci si bati la usa "salut ,  am venit sa starpesc coruptia" . Acolo vii din alte structuri ingemanate , unde ai avut nebanuite " succesuri " , care te si recomanda . Abia cu recomandarea rezultatelor ( dupa multe cazuri instrumentate ) te poti orienta de-a stanga sau de-a dreapta Codrutei ( slavita fie ea 1000 de ani ) .


Stati calmi, dpdv al meu zilele DNA-ului sunt numarate. Cheltuie bani aiurea iar banii furati inapoi la buget nu ajung si in plus mai toate partidele politice au spus ca dupa alegeri vor decide politic "soarta DNA-ului". In afara de mascarada de prst gust la TV cu mafioti politici care rad la camere in fata sediilor DNA... nu prea ai ce sa vezi din "realizarile DNA-ului", dosare de 2 lei bazate in mare parte pe ascultari de telefoane si "banuieli" ale unor martori tot de 2 lei, dupa care instanta le da drumu mafiotilor pentru ca, cu un dosar de 2 lei automatul omul are tot dreptul la libertate oricat de corupt ar fi el.

Dpdv al meu si Secuitatea de pe vremea lu' Ceausescu avea valoare mai mare decat Autoritatile Statale post "Loviturii de stat din 89". Pe vremea aia daca erai om serios nu-ti dadea nimeni in cap daca mergeai la ora 12 noaptea pe strada si autoritatile te respectau mai mult atunci daca aveai o problema ajutand cetateanul.

Edited by dragomirmarius85, 28 September 2016 - 11:47.


#10
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005

View Postdragomirmarius85, on 28 septembrie 2016 - 11:37, said:

Dpdv al meu si Secuitatea de pe vremea lu' Ceausescu avea valoare mai mare decat Autoritatile Statale post "Loviturii de stat din 89". Pe vremea aia daca erai om serios nu-ti dadea nimeni in cap daca mergeai la ora 12 noaptea pe strada si autoritatile te respectau mai mult atunci daca aveai o problema ajutand cetateanul.

Măi, ce-mi plac cetățenii care aveau 5 ani în '90 dar fac comentarii comparative între birocrația ante și post decembristă... Ai auzit de sistemul PCR? Știi ce reprezintă inițialele alea și de cînd datează expresia?
Cît despre Securitate, caută pe unul care a fost la o întîlnire de "lucru" acolo și mai discutăm după aia despre respect și valoare.

#11
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Amice, e simplu sa intri in dna..trebuie sa indeplinesti urmatoarele criterii:.
1. Sa fii membru SRI sau sub talpa lor.
2. Sa nu te legi niciodata de cine nu trebuie (vei primi lista acolo).
3. Sa plagiezi si sa spui ca nu ai plagiat.
4. Sa zambesti frumos in timp ce esti lins/a in cur la gigi24.
Gata, daca indeplinesti criteriile, intri in DNA.

View Postshymano, on 28 septembrie 2016 - 10:19, said:

... si nu DNA-ul ii lasa liberi pe infractori, ci judecatorii. Aia de tipul celei care primea mita (si nu numai) de la Borcea. Ca se intampla sa mai fie si ceva cazuri slab instrumentate, posibil ... dar buba mare e la judecatori. Ce pretentii sa mai avem, cand pentru viol se da control judiciar ???
Pai si dna-ul vine de multe ori cu dosare jenante..gen caprele lui grebla sau ciocolatile date de primarul din prahova ca si "mita electorala".
Si sa nu uitam de dosarul olgutei vasilescu, unde judecatoria le-a dat cateva peste nas deneaistilor care incep sa se creada zei. Iar judecatorii nu sunt mai prosti decat procurorii... Nu exista "or mai fi cazuri slab instrumentate" cand 70-80% dintre cazurile DNA sunt cu probe de tot rasul.

Edited by n-amname, 28 September 2016 - 13:14.


#12
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007

View Postandreea_gh, on 28 septembrie 2016 - 09:15, said:

Buna...a incercat cineva sa ocupe un post in cadrul DNA? Cum decurge concursul? Ma refer la scris...sunt grile sau e sinteza? Multumesc!
Faci facultatea de drept pe urma Institutul National de Magistratura, pe urma ceva munca de jos la parchetele teritoriale si pe urma pe recomandare la structurile centrale, DNA,DIICOT unde nu exista examen ci interviu cu procurorul sef, procurorul sef de sectie si adjunctul DNA sau DIICOT care se ocupa de personal.

Edited by Kokoshmare, 28 September 2016 - 14:09.


#13
dragomirmarius85

dragomirmarius85

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 190
  • Înscris: 27.09.2016

View Postradunic, on 28 septembrie 2016 - 12:43, said:

Măi, ce-mi plac cetățenii care aveau 5 ani în '90 dar fac comentarii comparative între birocrația ante și post decembristă... Ai auzit de sistemul PCR? Știi ce reprezintă inițialele alea și de cînd datează expresia?
Cît despre Securitate, caută pe unul care a fost la o întîlnire de "lucru" acolo și mai discutăm după aia despre respect și valoare.

Ca offtopic ca te vad extrem de stresat de securitate....... Ca sa aflii cu adevarat istoria nu trebuie sa traiesti acele vremuri si nici sa citesti carti "manipulate" de istorie. Simplu, trebuie sa intrebi oamenii care au trait acele vremuri si din moment ce majoritatea regreta acele vremuri inseamna ca am sarit din lac in put cu Capitalismul si Democratia. Securitatea se ocupa de borfasi si puturosi, manipulatori de mase si cretinoizi lasati liberi pe strazi. Daca iti vedeai de munca, casa si familia ta nu se luau oamenii aia de tine si datorita acelei institutii aveai siguranta pe strazi si erai respectat ca cetatean al "clasei muncitoare". Romania actuala este atat de slaba incat si securitatea a ajuns un rahat, a mai ramas in ea toata pleava care acum se invarte prin partidele politice si zambesc penibil pe la tv.
Referitor la subect, aceasta institutie o sa dispara pana anul viitor, in afara de circ cu penali pe la TV n-a realizat absolut nimic decat sa cheltuie banii publici aiurea pe salarii si anchete de 2 lei mare parte bazate pe interceptari tot de 2 lei din cauza carora penalii scapa dupa maxim 2-3 ani de bulau.  Atata timp cat nu avem o institutie care sa recupereze banii furati si sa-i aduca inapoi la buget confiscandule alora averile ilicite si vanzandule ca sa recupereze banii furati.... automat nici DNA-ul nu-si mai are rostul. De cand exista DNA-ul nu s-a recuperat din sumele furate nici 5% iar asta spune totul despre performanta acestei institutii care pana acum incurajeaza circul la TV pentru "pulimea votanta" ca face si drege cu mafiotii, ca se ia la gat cu ei si de fapt... eti fas, au scapat dupa 2 ani de bulau

Edited by dragomirmarius85, 29 September 2016 - 07:37.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate