Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

A incetat din viata Ioan Gyuri Pascu

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 21.08.2008
Și eu îmi amintesc emisiunile pe care le făcea la TVR la începutul anilor 90, atât emisiunile de umor cât și cele pentru copii, albumele de muzică din aceeași perioadă. Unele din poantele sale vor rămâne nemuritoare.

„-Ce apă-i asta voinice?
- E apa Moldovei Măria ta!
- Bine, așa să-i rămână numele!”

#38
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
R.I.P , Maestre , un Roman adevarat ! Chiar daca era ungur , a trait si a simtit Romaneste ! Intodeauna a spus ca e Roman !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MEbaZFG1ntk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f0s1X0ajZb0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tidicristi, 26 September 2016 - 10:06.


#39
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,224
  • Înscris: 13.06.2004
Credeam că va trăi mult şi bine de acum încolo (cel puţin 20 de ani). Nu avea decât 56 de ani şi aproape o lună. Off   :(   Dumnezeu să-l odihnească   :(

#40
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
R.I.P. , nu mi-a placut muzica lui, dar mi-a placut ca actor si ca om, poate printre  putinii artisti care nu se gandeau doar la faima si bani.

#41
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m2vBcNvaGak?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,384
  • Înscris: 17.04.2014
trista veste.  nu-mi vine sa cred ca nu mai exista printre noi...Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
a fost un suflet mare!

Edited by GRATEFUL, 26 September 2016 - 11:51.


#43
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 30.07.2009
Nu asa voiam sa încep săptămâna, la primele ore.... Odihnească-se în pace.

#44
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015
Posted Image

#45
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007
Chiar cu cateva zile in urma ma gandeam asa, oare ce-o mai fi cu grupul Divertis? Si cand ma gandeam la divertis , ma gandeam in special la Ioan Gyuri Pascu! Era miezul , chiar daca oficial Toni Grecu era seful.   Probabil ca ultimii ani nu au fost chiar asa de  grozavi, daca la asta s-a ajuns in final.   Mare tristete, o pierdere mare, un "Robin Williams " de romania, cumva. Parea un copil cu barba..

Edited by tfmercedez, 26 September 2016 - 13:26.


#46
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
http://m.mediafax.ro...rebral-15745937

Odihnească-se în pace!

#47
TheCompiler

TheCompiler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.10.2015
Sa-i fie tarana usoara!

#48
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
http://forum.softped...an-gyuri-pascu/

#49
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
"Lui Gyuri ii datorez lansarea in muzica. A fost primul producator care a crezut in muzica Vama Veche si s-a incumetat sa finanteze primul nostru disc, 'Nu am chef azi'. Tudor Chirila

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttfmercedez, on 26 septembrie 2016 - 13:26, said:

Chiar cu cateva zile in urma ma gandeam asa, oare ce-o mai fi cu grupul Divertis? Si cand ma gandeam la divertis , ma gandeam in special la Ioan Gyuri Pascu! Era miezul , chiar daca oficial Toni Grecu era seful.   Probabil ca ultimii ani nu au fost chiar asa de  grozavi, daca la asta s-a ajuns in final.   Mare tristete, o pierdere mare, un "Robin Williams " de romania, cumva. Parea un copil cu barba..
In ultimii ani grupul s-a scindat in doua: https://ro.wikipedia.org/wiki/Divertis

Despre Ioan Gyuri Pascu.

#51
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007
Doamne ce-am mai râs la glumele lui. Un mare actor care s-a stins destul de devreme.
Odihnească-se în pace!

#52
gi_fubar

gi_fubar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,502
  • Înscris: 26.12.2007
Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-lhO9AOeu68?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#53
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015
Am fost la primul spectacol "Live" in Vancouver in toamna lui 2000.
Acolo l-am vazut pe Pascu prima data, era intr-o parcare, suparat, am aflat din raspunsul lui catre altcineva ca managerii romani i-au cam pacalit, "Scuse me?" Am replicat
I-a inflorit un zambet, "Buna asta!"
Am inregistrat tot spectacolul, in care s-a observat la inceput "supararea" artistilor dar publicul a preluat si a fost fantastic in asa fel incat a fost un spectacol grozav.
Urmatoarea data eram deja langa Toronto (in bucatarieer), si intr-o pauza i-am dat caseta inregistrata in Vancouver lui Silviu.
Grozava trupa, uluitor talent, Pascu, daruire, talent si pasiune.

De azi, lumea pentru mine e mai trista, :(

#54
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
L-am vazut si eu in Take Ianke si Cadar.
Si odata pe strada, acum ceva ani. I-am zambit si mi-a zambit.
Un artist indragit care transmitea buna dispozitie.
In anii aia tristi de dupa revolutie, inecati in saracie si mizerie sociala, Gyuri era poate cea mai dorita prezenta la televizor.
Inovativ si totodata simplu, in permanenta spontan si mai ales un om care si-a pastrat decenta de la inceputul pana la sfarsitul carierei.
Imi pare rau. Sa-i fie tarana usoara.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate