Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Mutare in Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View PostMaterium, on 25 septembrie 2016 - 17:47, said:

Pe bune Theodor sperantia este fix la capatul Constantei, trece calea ferata pe acolo, iar apartamentul ala de doua camere e de fapt o mansarda. Pe la salvare sunt blocurile vechi model cutie de chibrit, nu cred sa existe apartament decent de doua camere in constanta sub 35000E

Nu, nici eu nu cred. Dar, mă rog, dacă e singur, merge și unul pe la 40mp.

#38
jack-cuceritorul

jack-cuceritorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.08.2016

View PostMaterium, on 25 septembrie 2016 - 15:30, said:

Sunt constantean, nu as recomnda nimanui orasul in momentul de fata decat daca gasesti aici un loc de munca mult mai bun sau de acolo de unde vii e o foamete prea mare ca sa conteze.

De ce?
In afara de partea cu gazele ce nemultumiri mai ai?

Vara cand e canicula de pe lume in Bucuresti, la Ct si la munte nici nu transpiri. Ai apa marii mereu la dispozitie pentru balaceala si relaxare. Ai apa la robinet cu gust si calitate superioara fata de 90% din hoitul pe care il primim tara. Poluarea din aer este minima fata de alte orase datorita vantului si brizei marii.
Carburantul este mai ieftin. Oamenii mi s-au parut mai educati si mai civilizati ca in Bucuresti.

Eu m-as fi mutat acolo permanent strict pentru cateva luni de apa pentru ca de vreo 15 ani ies in pierdere in fiecare vara, la cate drumuri fac am invatat unde sunt fisurile de pe autostrada.

#39
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,433
  • Înscris: 16.03.2004
Mută-te, dacă ai job bun. Asta contează, să faci și tu un bănuț.

#40
bondax

bondax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 22.09.2016

View Postjack-cuceritorul, on 25 septembrie 2016 - 18:51, said:

De ce?
In afara de partea cu gazele ce nemultumiri mai ai?

Vara cand e canicula de pe lume in Bucuresti, la Ct si la munte nici nu transpiri. Ai apa marii mereu la dispozitie pentru balaceala si relaxare. Ai apa la robinet cu gust si calitate superioara fata de 90% din hoitul pe care il primim tara. Poluarea din aer este minima fata de alte orase datorita vantului si brizei marii.
Carburantul este mai ieftin. Oamenii mi s-au parut mai educati si mai civilizati ca in Bucuresti.

Eu m-as fi mutat acolo permanent strict pentru cateva luni de apa pentru ca de vreo 15 ani ies in pierdere in fiecare vara, la cate drumuri fac am invatat unde sunt fisurile de pe autostrada.

Ei nu transpiri...poate  pe malul marii doar. In rest vara e groaznic  in oras din cauza traficului care se apropie de cel de Bucuresti la aglomeratie.
Carburantul mai ieftin?  De unde le scoti  oare?
Si de unde oare  provine apa aia de calitate asa superioara?
Poluarea nu e deloc  minima, avand in  vedere ca ai o rafinarie in apropiere.

Edited by bondax, 25 September 2016 - 19:08.


#41
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Eu am stat 10 ani in Constanta. Am plecat prin 2009 si nu ii duc dorul deloc. Are si parti bune, dar nimic care sa te dea pe spate. Si am stat si pe B-ldul Mamaia, si in Tomis 3, lângă Vama, si in centru lângă Sala Sporturilor.

#42
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View Postjack-cuceritorul, on 25 septembrie 2016 - 18:51, said:

Ai apa marii mereu la dispozitie pentru balaceala si relaxare.
Rece in general si ocazional maxim 10 zile pe an buna de facut baie

#43
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,433
  • Înscris: 16.03.2004
Marea nu e doar ca să faci baie în ea, te poți plimba romantic pe faleză...

#44
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postpetre69, on 25 septembrie 2016 - 19:21, said:


Rece in general si ocazional maxim 10 zile pe an buna de facut baie

Nici chiar asa. Dar un general e mizerabila, asa ca tot un drac.

Mie nu mi-a plăcut CT pentru ca era prea izolata de restul tarii. Oriunde voiam sa merg la munte trebuia sa trec prin Bucuresti( alta mizerie). De unde stau acum fac o ora pana la Balea sau o ora jumate pana la Bran, Busteni.

#45
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015

View Postpetre69, on 25 septembrie 2016 - 19:21, said:


Rece in general si ocazional maxim 10 zile pe an buna de facut baie
Posibil,dar cand faci pe jos maxim 20.minute pana la malul marii parca esti sigur ca le prinzi pe toate zece.
Sa fim seriosi,sunt convins ca stii ca sezonul estival are aproape 60 de zile.

View Postbarbosa, on 25 septembrie 2016 - 19:46, said:



Nici chiar asa. Dar un general e mizerabila, asa ca tot un drac.

Mie nu mi-a plăcut CT pentru ca era prea izolata de restul tarii. Oriunde voiam sa merg la munte trebuia sa trec prin Bucuresti( alta mizerie). De unde stau acum fac o ora pana la Balea sau o ora jumate pana la Bran, Busteni.
Ai prins cumva marea inghetata?
Chiar astazi am vizionat o filmare facuta pe 1ianuarie2012.Colega a facut atunci accidental prima baie in mare pe anul acela.
Daca te gandesti la dracii sa stii ca eram cu masina(langa plaja),nici vorba de aburi de alcool.
Cred ca fiecare zona are farmecul ei.

#46
-Dorulet-

-Dorulet-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,014
  • Înscris: 11.06.2014
Marea inghetata...

Attached Files



#47
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Am si eu zeci de poze cu marea inghetata. Aveam un prieten car la -10 grade făcea baie in mare noaptea. Si nu doar ca făcea baie, dar pleca de acasa in slip papuci si cu prosopul pe umăr prin zăpadă. In rest in pielea goala. Si tot asa se si întorcea dupa ce iesea din mare. Probabil il ajutasi greutatea de 130 kg. Dar chiar si asa...

#48
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
La noi chiar a fost accidental.
A fost o imersiune pana la nivelul genunchiului.

#49
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

View Postjack-cuceritorul, on 25 septembrie 2016 - 18:51, said:



De ce?
In afara de partea cu gazele ce nemultumiri mai ai?

Vara cand e canicula de pe lume in Bucuresti, la Ct si la munte nici nu transpiri. Ai apa marii mereu la dispozitie pentru balaceala si relaxare. Ai apa la robinet cu gust si calitate superioara fata de 90% din hoitul pe care il primim tara. Poluarea din aer este minima fata de alte orase datorita vantului si brizei marii.
Carburantul este mai ieftin. Oamenii mi s-au parut mai educati si mai civilizati ca in Bucuresti.

Eu m-as fi mutat acolo permanent strict pentru cateva luni de apa pentru ca de vreo 15 ani ies in pierdere in fiecare vara, la cate drumuri fac am invatat unde sunt fisurile de pe autostrada.

Penru mine nu mai sunt o problema gazele, urasc vara in Constanta. Sigur daca esti turist stai in staiune si doar te relaxezi e altceva, altfel lipsa de verdeata atat de evidenta in Constanta se traduce prin calduri naucitoare si mult praf, traficul e un cosmar, in general nivelul de meltenism e mai ridicat dcat in orase asemanatoare ale tarii si nu stiu unde naiba ai gasit tu apa aia asa de buna cand Constanta are o apa foarte dura in care se simte mirosu de clor si a carei infrastructura abia de cam doi a inceput sa fie modernizata si schimbate tubulaturile. Eu folosesc o statie de durizare ptr. masina de spalat si ditamai bateria de 7 filtre pentru apa de baut.
Sunt ani de zile de cand nu am mai facut o baie in mare, l-am bagat pe fimiu anul asta si in 3 zile a dat cacarea peste el, nu am ajuns ca altii la spital dar de atunci o tot tragemcam lunar cu burta. Bine lasand cazul meu la o parte ca fiind personal nu stiu de unde ideea asta ca vara ca si constantean hodoron tronc esti in mare! Oamenii isi desfasuara activitatea zilnica saptamanal prin oras care e prafuit, sufocat de caldura, blocat de masini in trafic, plin de gropi, nu facand pe turistii la mare.

#50
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006

View PostJammalan-the-Prophet, on 25 septembrie 2016 - 16:29, said:

Asta cred ca e cel mai tare anunt:
https://www.olx.ro/o...html#2aa9c430da

Va place cum arata apartamentul?

Care apartament?Ca pozele sunt cu casa scarilor.

#51
jack-cuceritorul

jack-cuceritorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.08.2016

View Postadisz, on 26 septembrie 2016 - 08:49, said:


Care apartament?Ca pozele sunt cu casa scarilor.
nu te-ai prins :lol:

#52
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Colegilor softpedisti, s-a mai schimbat ceva in bine/rau in Constanta de cand am deschis eu topicul asta?

Nu m-am mutat nici in Constanta, nici in alta parte, s-au ivit altele care m-au tinut pe loc, totusi, gandul de mutare nu m-a parasit.

Daca ne mutam, va fi 2+1 (copil ce intra in clasa a IV-a). Suma pt. cumparare apartament 38-40mii euro.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate