Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Xiaomi Mi5s

- - - - -
  • Please log in to reply
341 replies to this topic

#289
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
Multumesc mult de răspuns.

Edited by florinlei, 17 January 2017 - 22:22.


#290
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007

 annddyy, on 07 ianuarie 2017 - 01:01, said:

Dupa o luna de utilizare pot spune ca e un telefon desebit. Am instalat mai nou versionea oficiala ( Global ) si mege ca uns. Am un Iphone 6 pe birou cu care ma mai joc din cand in cand ,.,,, exceptand sunetul care e mai ok la iphone , de fiecare data aleg Mi5s. da, ma atrage la iphone faptul ca e mai usor, mai subtire, are un alt design , insa, revin de fiecare data la mi5s.
Pentru ca GLOBAL sta mai prost la sunet decat versiunea de CHINA. Are volumul mai mic... din cauza de safety pr INDIENI si restul "Global"ului.

#291
ferry79

ferry79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.08.2005
A cumparat careva versiunea XIAOMI Mi 5S Dual SiM, 4GB RAM, 32GB ? Se prezinta la fel sau e ceva deosebit la el inafara de RAM? Nu prea gasesc informatii oficiale despre model...

#292
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,930
  • Înscris: 17.03.2005

 ferry79, on 21 ianuarie 2017 - 00:06, said:

A cumparat careva versiunea XIAOMI Mi 5S Dual SiM, 4GB RAM, 32GB ? Se prezinta la fel sau e ceva deosebit la el inafara de RAM? Nu prea gasesc informatii oficiale despre model...
Cauta in topic ca exista duscutie despre modelul asta, chiar eu am intrebat cat RAM ramane liber din cei 4.
Incearca Google search si sigur vei gasi informatii.
Toate-s dual SIM.

#293
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
Am întâmpinat o problema cu sonorul la apeluri de auzea foarte slab , am pus ultimul dev de pe xiaomi.eu și tot nu sa rezolvat am rootat telefonul și am instalat Ultimate volume booster din play și sa rezolvat problema . Poate mai întâmpină cineva aceasta problema cu Mi 5s

Edited by florinlei, 21 January 2017 - 14:45.


#294
ariess555

ariess555

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 06.02.2010

 florinlei, on 21 ianuarie 2017 - 14:45, said:

Am întâmpinat o problema cu sonorul la apeluri de auzea foarte slab , am pus ultimul dev de pe xiaomi.eu și tot nu sa rezolvat am rootat telefonul și am instalat Ultimate volume booster din play și sa rezolvat problema . Poate mai întâmpină cineva aceasta problema cu Mi 5s
Chiar mă întrebam cum de nimeni n-a băgat weekly de pe xiaomi.eu ! Mă cam mănâncă sa incerc. Momentan am unica versiune stabila de pe .eu 8.0.10.0 de care sunt f mulțumit. 2 zile bateria utilizare moderată. Ceva păreri despre weeklyuri?

#295
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
Eu sunt pe 87.1.19 de pe eu și merge fara probleme . Cel puțin la pretențiile mele.

#296
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006
Acest telefon chiar este un model deosebit. Isi merita absolut toti banii. Ambele camere sunt foarte bune (comparabile cu Samsung Galaxy S7), unele cadre iesind chiar mai bine pe Xiaomi Mi5s!

Performanta acestui telefon este uimitoare multumita procesorului Snapdragon 821 si a placii video Adreno 530 (overclocked la acest model de procesor).

La teste de viteza este la egal sau chiar mai rapid decat S7 fara dar si poate (pe langa componentele lui, MIUI-ul este extrem de rapid). Sunt teste pe youtube dintre aceste 2 modele, insa au fost facute pe vremea cand acest telefon avea un soft "beta" din cauza ca era proaspat iesit pe piata. Acum am observat ca sunt vandute cu ROM Oficial Global si cu siguranta update-urile care au fost implementate in el, l-au facut mult mai rapid fata de cum era in acea perioada.

La pretul pe care il are acest telefon, dupa parerea mea este best-buy. Nu cred ca in banii astia exista ceva mai puternic.

Edited by Vendetta17, 03 February 2017 - 20:43.


#297
fedexpress

fedexpress

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.06.2015
Buna colegi,

Daca este cineva interesat de un Xiaomi Mi5S 4GB 128GB Gray (nou,sigilat), pot oferi la pretul de 1700 lei. Pentru orice detalii PM.

Multumesc.

#298
claudia07

claudia07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 09.08.2006
Iubesc acest telefon! Am renuntat  la un Samsung S6 pentru el si nu regret nici o secunda. Socul a fost al colegilor care m-au tot auzit vorbind de Xiaomi si care o tineau una si buna că e o chinezărie proastă. Când l-au văzut s-au schimbat părerea.
Nu am nimic sa ii reprosez telefonului, poate doar butoanele care "agata" (cine îl are poate ma întelege).
Concluzia: un telefon perfect pentru nevoile mele  ;)

Edited by claudia07, 05 March 2017 - 13:22.


#299
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

 Vendetta17, on 03 februarie 2017 - 20:41, said:

Acest telefon chiar este un model deosebit. Isi merita absolut toti banii. Ambele camere sunt foarte bune (comparabile cu Samsung Galaxy S7), unele cadre iesind chiar mai bine pe Xiaomi Mi5s!

Performanta acestui telefon este uimitoare multumita procesorului Snapdragon 821 si a placii video Adreno 530 (overclocked la acest model de procesor).

La teste de viteza este la egal sau chiar mai rapid decat S7 fara dar si poate (pe langa componentele lui, MIUI-ul este extrem de rapid). Sunt teste pe youtube dintre aceste 2 modele, insa au fost facute pe vremea cand acest telefon avea un soft "beta" din cauza ca era proaspat iesit pe piata. Acum am observat ca sunt vandute cu ROM Oficial Global si cu siguranta update-urile care au fost implementate in el, l-au facut mult mai rapid fata de cum era in acea perioada.

La pretul pe care il are acest telefon, dupa parerea mea este best-buy. Nu cred ca in banii astia exista ceva mai puternic.

Din ceea ce am vazut eu pe youtube, camera este comparativa cu S7, insa la stabilizare in filmare Mi5s e varza fata de S7. Pe mine ma intereseaza destul de mult si acest aspect, tu ai filmat cu el ceva? Impresii?
Cum sta cu incalzirea cand e folosit intens?
Multumesc.

#300
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
Nu de încălzește mai deloc. Vin după un Mi4c care uneori era foarte cald.

#301
danidnc

danidnc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 08.08.2005
Salut,
Stiti cumva daca versiunea vanduta de cel.ro are soft global? sau e din acela modificat de vanzatori?
Multumesc anticipat

#302
claudia07

claudia07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 09.08.2006
Aveți idee dacă atunci când apar notificări pe ecranul blocat, se pot închide fără a debloca ecranul? Adică sa dai cu degetul pe ele și sa dispară...
Merci anticipat

 claudia07, on 24 martie 2017 - 18:13, said:

Aveți idee dacă atunci când apar notificări pe ecranul blocat, se pot închide fără a debloca ecranul? Adică sa dai cu degetul pe ele și sa dispară...
Merci anticipat
Mda... Am găsit :) bănui ca e Colaps după atingere. Merci oricum  :P

#303
claudia07

claudia07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 09.08.2006

 claudia07, on 24 martie 2017 - 18:15, said:

Aveți idee dacă atunci când apar notificări pe ecranul blocat, se pot închide fără a debloca ecranul? Adică sa dai cu degetul pe ele și sa dispară...
Merci anticipat
Mda... Am găsit :) bănui ca e Colaps după atingere. Merci oricum  :P
M-am bucurat degeaba... Nu funcționează :(


#304
dsi

dsi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.10.2006
La mine functioneaza fara deblocare, faci swipe dinspre stanga spre dreapta.

#305
claudia07

claudia07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 09.08.2006
Am făcut în toate direcțiile. Notificarea dispare doar dacă deblochez ecranul.

#306
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014
Opțiunea e doar pe variantele mai noi de ROM.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate