Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Conditii transport bovine din tarile europene in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
Am gasit la 1200,1800 euro,dar ideea este ca mi se pare absurd sa vorbim in Romania de asemenea preturi !Sper sa pot accesa minimisul ,apoi mai vad ce pot face in timp !
Poate voi ajunge candva sa aduc cateva si din Franta ! Apoi sa vad cum vor evolua preturile....

#20
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
ca sa accesezi minimis-ul ai nevoie de minim 3 capete. Juninca gestanta la 1200 EUR... cu pedigree... Nu prea cred. Ce rasa era?

Edited by rand, 28 September 2016 - 20:52.


#21
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
Am 6 capete ,un tauras si o vitea de 3 luni !

#22
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
rasa de carne? Inscrise in registrul genealogic? Dupa cum te-ai speriat de tare de preturi, ma indoiesc :)

#23
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
Nu sunt inscrise in Registrul genealogic !
Una are tata Limousine,una charolaise,3 baltate germane si un holstein.Nu am avut informatii pana acum despre preturile la vacile de carne,m-am implicat mai putin in ultimii opt ani(referitor la mersul in directia asta)si din cauza pietei aproape inexistente din zona si a preturilor infime !Daca ma motivam ceva mai mult aveam sanse 100% sa fiu singurul din HD inscris in registrul genealogic si sa iau sprijinul cuplat!Sotia este operator IA! Am avut in urma cu vreo 10 ani cateva incercari de a creste vaci de carne,dar era nevoie de lapte,iar la un moment dat samsarii prin targuri incercau sa ma convinga ca taurasii mei unul metis limousine si unul charolaise sunt Pintzgau ...
Si da in acest moment m-au bulversat preturile din RO!

Edited by softaipan, 29 September 2016 - 06:08.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate