Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

LeTV LeEco Le Pro 3

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
785 replies to this topic

#577
sedrik23

sedrik23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.05.2008
Salutare! Detin si eu un Leeco Le Pro3 AI. Am EUI 5.9.027S_10271, dar am primit notificare ca a aparut versiunea 5.9.028S_12161. Dupa ce copie tot fisierul, imi da eroarea: Eroare la verificare. Trebuiesc facute cateva setari suplimentare inainte de a instala aceasta versiune? Cand dau la P.S Actualizare locala (din dreapta sus) , acolo imi spune ca nu am actualizari disponibile. Mentionez ca nu am instalat softuri neoficiale. Multumesc pt ajutor!

#578
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
Eu nu as face update la 28s, Blocheaza bootloaderul. Plus ca nu iti da mare chestie in plus. Adica nu te trece de la android 6 la 7 sau 8. Stai pe ala care a venit sau pune ceva custom daca a aparut dar nu 28s.

#579
sedrik23

sedrik23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.05.2008

View Postunpuisor, on 15 aprilie 2018 - 03:05, said:

Eu nu as face update la 28s, Blocheaza bootloaderul. Plus ca nu iti da mare chestie in plus. Adica nu te trece de la android 6 la 7 sau 8. Stai pe ala care a venit sau pune ceva custom daca a aparut dar nu 28s.
OK, merci. Am mai citit si toata lumea spune sa nu fac update Posted Image. In alta ordine de, vreo sansa sa primim update la android?
Oricum, greu i-am dat de cap si cu notificarile, in special la flashscore. Il folosesc des si nu primeam notificari, dar am citit undeva ca EUI este destul de "agresiv" si inchide toata aplicatiile care ruleaza in fundal. Cu chiu, cu vai am gasit cum sa nu le mai inchida :)

Edited by sedrik23, 16 April 2018 - 09:10.


#580
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
Deocamdata lasa-l pe eui-ul care il are. O sa mearga super bine. Verifica pe xda si vezi daca gasesti ceva custom rom pt el, altfel nu merita sa faci update. Sunt mai multe sanse sa castigi la loto 6/49 decat sa mai scoata chinezii alt update. Dar sti cum e, speranta moare ultima. Mai degraba baietii pe xda.
Vezi daca merge sa pui google camera varianta de android 6 pe telefon sa faci poze bune, si in rest hai noroc, aia e. O sa te tina cativa ani buni. E totusi un telefon super ok pt pretul platit.

#581
sedrik23

sedrik23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.05.2008

View Postunpuisor, on 16 aprilie 2018 - 09:14, said:

Deocamdata lasa-l pe eui-ul care il are. O sa mearga super bine. Verifica pe xda si vezi daca gasesti ceva custom rom pt el, altfel nu merita sa faci update. Sunt mai multe sanse sa castigi la loto 6/49 decat sa mai scoata chinezii alt update. Dar sti cum e, speranta moare ultima. Mai degraba baietii pe xda.
Vezi daca merge sa pui google camera varianta de android 6 pe telefon sa faci poze bune, si in rest hai noroc, aia e. O sa te tina cativa ani buni. E totusi un telefon super ok pt pretul platit.
   Asa e, posibil sa cer cam multe de la ei. Telefonul este extraordinar de bun, iar pretul este extraordinar de mic :) L-am luat nou si nu as vrea sa instalez softuri neoficiale pe el.

#582
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
a mai pus cineva oreo care sa mearga brici? Fara probleme si cu dolby si magisk?

#583
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 15.07.2005
Eu as pune dar inca nu mi-a sosit ! E in Romania dar inca nu e intrat in sistem la BSI.

#584
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
sa il stapanesti sanatos, ce ai luat x720 sau x722?

#585
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 15.07.2005
X720 6/64... o sa-l stapanesc ...dar mai intai sa imi vina ! Ne omoara cei de la posta romana.

#586
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
Cat a fost? Si de unde l-ai luat? Eu nu am mai vazut decat x722. Foarte putine x720 si pe site-uri obscure. Ti-ai comandat husa si sticla?

#587
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 15.07.2005
260$ de pe aliexpress ... si husa + sticla tot de pe ali

#588
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Link ceva?? E tot dual SIM nu?? Sau ce diferență este între acesta și cel de 32gb??

#589
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 15.07.2005
telefon link
husa link
sticla link

tot dual sim ... in rest nu cred ca e vreo diferenta in afara de memoria RAM si cea ROM

#590
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Tot gold...nu Mai găsești pe nicăieri gri..sa ne faci un mic rezumat când vine...ce are l cutie..am văzut că e 255 cu husa și sticla...la ei nu?? Ajunge la vama nu...deci peste 300$...merita zic eu...specs de 2000ron +

#591
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 15.07.2005
mai am unul ... nevasta-mea a avut noroc !
E rose gold tot 6/64  cu doar 900 ron. ( cautam pe OLX si initial avea pretul de 1200 ... apoi 1000 ... l-am sunt pe tip si i-am dat intalnire , era la 16 km de mine )
Am conversat cu el ... m-am facut ca nu stiu nimic de el si ca Leeco nu e o firma ce imi inspira incredere ... am cerut ultimul pret!
Dar nu vrea sa-i schimb softul ...inca !
pana acum n-are hibe.

#592
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nou?? 900 ron?? Curat, lb romana,olaysore?? Bateria ok?? Cum se comporta??

#593
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 15.07.2005
tipul il avea de 3 saptamani ... il primise cadou ... dar il vroia pe gold sau gri ... Cel care il cumparase i-a zis ca nu aveau la magazin pe stoc decat roze (nu e cunparat din Romania... dar nici nu cunosc provenineta).
Limba romana DA, play-store DA, bateria duce lejer toata ziua cu toate activate si forjare intensa. Incaracare in aproximativ o ora si jumatate de la 15% la 100% !
Pana acum nu a avut crashuri sau alte hibe!
E adevarat ca nevasta-mea in afara de FB si ceva mailuri nu prea are cu ce sa-l forjeze!
Astept sa imi vina al meu ... eu spre deosebire de nevasta-mea am avut oarece ghinion in sensul ca atunci cand l-am comandat erau chinezii in concediu (sarbatoreau  Anul nou dupa calendarul lor )
Apoi la noi in tara am prins pastele + ca posta romana lucreaza incet spre stop ! N-am vrut sa-l comand cu DHL ... sunt un tip rabdator! Sper totusi sa intre la BSI inainte de 1 mai ... cand iar nu se lucreaza.

#594
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View Postunpuisor, on 17 aprilie 2018 - 10:09, said:

a mai pus cineva oreo care sa mearga brici? Fara probleme si cu dolby si magisk?
Am de vreo 2 zile crDroid 4.1 pana acum merge brici, sunt surprins de baterie, ce tinea inainte dar cu rom-ul asta tine si mai bine.
Momentan raman pe el.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate