Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vaccinare sau nu?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015
Salut,
Ma uitam la stiri in seara asta ( nu imi iau sursa de cunostinte de acolo ), si a fost facut reportaj despre vaccinuri si efectele lipsei lor.
In afara, in US mai exact, unde toti prostii se trezesc si militeaza impotriva a orice ( de ex, daca ar fi un zombie outbreak, ar fi oameni care ar milita pentru zombie rights ), sunt foarte multe comunitati impotriva vaccinarii, care isi fac in mare parte reclama pe net, in fata omului de rand, care, nestiind ce anume se intampla, prinde informatia, o crede si mai rau, o da mai departe.
Am 25 ani, si am facut toate vaccinele cand eram mic, si cand eram si la scoala cls 1,2,3,4, plus ala din clasa a 8-a ( de care tuturor ne era frica ). Nu am avut probleme de sanatate pana acum, chiar daca asta nu inseamna ca e din cauza vaccinelor.
Eu clar sunt pro campaniei de vaccinare. Voi?
Stiti cazuri negative? ( fiecare fiind diferit, reactionam diferit la vaccin, asa ca ... )

Consider ca subiectul trebuie abordat cu imporanta, si ca  e foarte adevarat ca, copii au nevoie de "suplimentele" si anticorpii gasiti in vaccinuri

#2
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015
Prea TRUE treaba aia cu americanii !!! Eu tot PRO. Mi-am vaccinat copilul si voi continua sa o fac

#3
andutza15

andutza15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.09.2014
pai astia care va lasati copiii vaccinati sunteti inconstienti da na faceti ce vreti cu copiii vostri
acuma 100 de ani nu se vaccina nici draq si se traia mult mai bine

#4
Spk96

Spk96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 16.11.2013
Era mai bine fiindca nu ajungeai la batranete, sunt de acord.

#5
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Vaccinarea trebuie sa fie obligatorie pt tota prostimea cu pedepse aspre impotriva celor care refuza.

Vaccinarea este o politica de sanatate , se face cu bani pt a asigura sanatatea unei natii si a scutii sistemul medical de alte cheltuieli ulterioare.

Cind tu prostime refuzi o vaccinare gratuita imporiva a 5 tulpini HPV ,la fetitele de 12 ani , ca asa ai citit tu pe internet  dar fara sa ai habar de cite femei mor anual de cancer de col uterin  dat de acest virus si nici nu te gandesti cit se cheltuie pt acest tratament de cancer si nici ce drame lasa in urma , sa nu ai pretentie ca te v-a  salva D-zeu.si la tine nu se v-a intampla. Politica de sanatate se face de medici nu de blogari din internet

View Postandutza15, on 22 septembrie 2016 - 19:24, said:

pai astia care va lasati copiii vaccinati sunteti inconstienti da na faceti ce vreti cu copiii vostri
acuma 100 de ani nu se vaccina nici draq si se traia mult mai bine

Daca tu esti prost si nu te duce mintea , copilul tau cu ce este de vina , sa hotarasti tu pt el.
Acum 100 ani din 10 copii traiau 3  Sa nu te miri  ca poate sa ti se intample si tie.

Edited by ciine, 22 September 2016 - 19:37.


#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nu e nimic de dezbatut pe acest subiect
e multa ignoranta si parerile sunt ireconciliabile!

#7
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015

View Postandutza15, on 22 septembrie 2016 - 19:24, said:

pai astia care va lasati copiii vaccinati sunteti inconstienti da na faceti ce vreti cu copiii vostri
acuma 100 de ani nu se vaccina nici draq si se traia mult mai bine
nu ai tu idee de rata de mortalitate de acum 100 ani.
Sa nu mai zic ca atunci nu existau toate bolile si toata poluarea care e acum. Daca era asa acum 100 de ani, se inzecea populatia in mai putin de un deceniu

#8
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postandutza15, on 22 septembrie 2016 - 19:24, said:

acuma 100 de ani nu se vaccina nici draq si se traia mult mai bine

Ai fost la mormantul lui Stefan cel Mare?

Inainte sa iti lasi degetele sloboade p-aici ia vino cu niste date.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 22 September 2016 - 19:40.


#9
andutza15

andutza15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.09.2014
da de unde stii tu ca traiau doar 3?? ca ai citit pe wiki sigur ii adevarat=))
mie mi se pare f prosti astia care se lasa vaccinati numa asa ca le zice statu sau niste medici ca trebuie.
nici io nu ma pricep la medicina da nu pun botul la orice statistica.
si nici medicii nu-s mai informati decat mine pt ca nici ei nu stiu efectele acestor vaccine pe termen lung.
nici macar chimistii care le-au inventat nu le stiu si care apropo au in spate motivatii financiare asta ar trebui sa va dea de gandit

nu mai fiti asa naivi sa credeti orice vi se flutura la tv.
sunteti la fel de informati ca si cei pe care voi ii numiti "prosti" pt ca toate informatiile voastre va sunt oferite de media,, nu vin din experienta proprie

#10
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postandutza15, on 22 septembrie 2016 - 19:24, said:

pai astia care va lasati copiii vaccinati sunteti inconstienti da na faceti ce vreti cu copiii vostri
acuma 100 de ani nu se vaccina nici draq si se traia mult mai bine

Aham. Mare dreptate ai. Sau nu.

Speranta de viata la ora actuala se afla la cel mai ridicat nivel din istoria omenirii. Asa ca nu mai fura curent aiurea, ca poate mai citesc si altii ineptiile tale si chiar te cred.

Edited by Hitmaker, 22 September 2016 - 19:46.


#11
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015

View Postandutza15, on 22 septembrie 2016 - 19:45, said:

da de unde stii tu ca traiau doar 3?? ca ai citit pe wiki sigur ii adevarat=))
mie mi se pare f prosti astia care se lasa vaccinati numa asa ca le zice statu sau niste medici ca trebuie.
nici io nu ma pricep la medicina da nu pun botul la orice statistica.
si nici medicii nu-s mai informati decat mine pt ca nici ei nu stiu efectele acestor vaccine pe termen lung.
nici macar chimistii care le-au inventat nu le stiu si care apropo au in spate motivatii financiare asta ar trebui sa va dea de gandit

nu mai fiti asa naivi sa credeti orice vi se flutura la tv.
sunteti la fel de informati ca si cei pe care voi ii numiti "prosti" pt ca toate informatiile voastre va sunt oferite de media,, nu vin din experienta proprie
nu ne mai certam cu tine, nici macar limba romana nu o stapanesti, dapai cunostinte despre sanatatea copilului tau. Mai rau ca-copii tai vor trage pentru prostiile tale.
Foloseste-te de durex, sa nu te inmultesti....

Edited by TheRipper0607, 22 September 2016 - 19:47.


#12
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,615
  • Înscris: 25.11.2007
Ai mei m-au vaccinat când eram mic și, acum, uite-mă, scriu pe Softpedia.

Zic că au făcut bine, deși parcă beau cam multă bere.

#13
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Postandutza15, on 22 septembrie 2016 - 19:24, said:

pai astia care va lasati copiii vaccinati sunteti inconstienti da na faceti ce vreti cu copiii vostri
acuma 100 de ani nu se vaccina nici draq si se traia mult mai bine
Explică, păpuşă mică! Sau esti doctor în cunoaşterea ratei de mortalitate de-acu' una sută ani?
Vaccinurile conţin bacterii vii cu virulenţă atenuată, care stimulează reactivitatea imunitară.
Din păcate sunt chiar medici care nu recomandă vaccinarea din cauza unor efecte adverse nedorite dar, totuşi, valoarea vaccinurilor rămâne una uriaşă.
Beneficiile sunt mult mai mari decât "pagubele".

View Postandutza15, on 22 septembrie 2016 - 19:45, said:

...nici io nu ma pricep la medicina da nu pun botul la orice statistica.
Dacă nu te pricepi, de ce nu te laşi pe mâna celor pricepuţi?
Eşti taur?

Edited by Peter Blood, 22 September 2016 - 19:53.


#14
AruncatPesteGranita

AruncatPesteGranita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.09.2016
Vaccinurile alea care lasa copii sterili sau care provoaca boli grave pe parcursul vietii?

Aceste vaccinuri au grija ca acesti copii sa nu mai fie normali si nici copii pe care ii vor avea sa nu mai fie normali.Ca doar scrie in talmud ce se intampla cu ,,animalele'' umane.

Singurele vaccinuri care au avut intr-adevar efect au fost cele impotriva gripei spaniole si poliomielitei.Gunoaiele care se aplica fortat dupa nastere copiilor in ziua de azi au ca scop distrugerea sanatatii acestora,ca daca muritorii de rand nu sunt bolnavi nu cumpara medicamente si cel care sta la birou face spume ca nu are vanzare.

Sau nu cumva sa li se dezvolte creierul prea mult,ca o sa ajunga sa nu urmeze doctrina noii ordini mondiale.

Paranoia e mare,halba de bere e mica.TheRipper0607 e de vina.

Edited by AruncatPesteGranita, 22 September 2016 - 19:59.


#15
andutza15

andutza15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.09.2014
io n-am zis ca is bune sau nu am zis ca nu exista asigurari ca sunt sigure.degeaba scapi de polio daca peste 10 ani faci cancer,
trb sa treaca ani multi ca sa se vada efectele si nici atunci nu va fi clar pt ca astia or sa aiba tot interesul sa falsifice statisticile pt bani

#16
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
@andutza15

Du-te tu frumos la bunici , cere date , mergi pe la primarie , si incearca sa iti reconstitui arborele genealogic.
Sa vezi cand ajungi pe la 1900 cum tai din ramuri de o sa te cuprinda fiorii.

La mine in familie zici ca a fost masacru.
Ciudat ca dupa nu a mai fost decat un singur deces sub 10 ani si ala in timpul razboiului.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 22 September 2016 - 19:56.


#17
AruncatPesteGranita

AruncatPesteGranita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.09.2016
Inainte se faceau 5+ copii per cuplu,pentru simplul fapt ca se murea din boli banale,degeaba comentati voi ca se murea pe vremuri ca se si turnau copii la greu.

Cred ca se turnau mai mult pentru maritat,pentru zestre,averi,prestigiu,etc.

#18
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View PostAruncatPesteGranita, on 22 septembrie 2016 - 19:53, said:

Vaccinurile alea care lasa copii sterili sau care provoaca boli grave pe parcursul vietii?

Aceste vaccinuri au grija ca acesti copii sa nu mai fie normali si nici copii pe care ii vor avea sa nu mai fie normali.Ca doar scrie in talmud ce se intampla cu ,,animalele'' umane.

Singurele vaccinuri care au avut intr-adevar efect au fost cele impotriva gripei spaniole si poliomielitei.Gunoaiele care se aplica fortat dupa nastere copiilor in ziua de azi au ca scop distrugerea sanatatii acestora,ca daca muritorii de rand nu sunt bolnavi nu cumpara medicamente si cel care sta la birou face spume ca nu are vanzare.

Sau nu cumva sa li se dezvolte creierul prea mult,ca o sa ajunga sa nu urmeze doctrina noii ordini mondiale.

Paranoia e mare,halba de bere e mica.TheRipper0607 e de vina.

Lorin Fortuna tu esti?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate