Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

microscop observare molecule

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007

View Postericvlad, on 22 septembrie 2016 - 07:29, said:

....
mi-e scarba ca softpedia a ajuns la degradarea asta. din punctul meu de vedere topicul e inchis, pentru ca nimeni nu e in stare sa citeasca ce am scris. pierd vremea aici.

va las mai departe sa va vomitati singuri frustrarile.


Eu ti-am raspns ca nu exista asa ceva (microscop de vede molecule) Sunt, dar nu vede orice fel de molecule si.. vorba lui Xorian,  e milioane de dolari. Si.. nu e chiar un microscop, daca te uiti mai atent sa vezi cum "mareste" el.
Si ti-am zis ca intrebarea e naiva.
Nu ti-as fi spus asta daca in postul dau nu te-apucai sa critici raspunsul pe motiv ca "nu a citit" Omul poate nu a inteles exact ce vrei tu.

Inainte de a arunca cu mamaliga pe-aici, mai bine vezi ce ai gresit tu. Puteai sa cauti si tu pe goagle ce inseamna microscop de molecule si ti-ai fi facut o idee.
Forumul te poate ajuta daca il faci sa inteleaga ce vrei.
Sper ca realizezi ca intrebarea ta a fost suficient de naiva pentru a primi un raspuns definitiv. Si nici nu ai pus-o pe aria care trebuie.

Forumul softpedia e facut din oameni ca mine si ca tine. Fiecare dintre noi da aspectul general al forumului si placerea de a discuta.

Edited by maccip, 22 September 2016 - 19:19.


#20
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
Pe mine deja m-ai bagat în clasa savantilor de cartier, asa ca uite ce am gasit pentru copii:
- Laboratorul de Stiinte Bayer România
- Centrul de meditatii T.O.P (Lumea la microscop)
- Fundatia Iosif (laborator cu copiii)
- Eventera (aventuri în fizica, chimie si biologie pentru copiii)

or mai fi si altele, dar savantii de cartier n-au timp sa caute, ei posteaza numai balarii...

#21
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Microscop de molecule pt. copii nu prea are cum.
Chiar daca ai face cumva sa maresti (optic, electric, quantic uateva), molecula se bataie de colo colo si n-ai sa vezi nimic. Asa ca iti mai trebuie si un frigider jmeker caruia sa-i placa 0 absolut (0 K) ca sa stea molecula pe loc si inca o masinarie jmekera care sa gaseasca sau sa puna unde trebuie molecula ta Posted Image

Edited by theMisuser, 23 September 2016 - 17:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate