Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

White Homes Concept Titan

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
lucciosu

lucciosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 22.08.2016
Salut,

Stie cineva ceva de astia: http://whitehomesconcept.ro/ ?

Mie mi se pare la dracu-n praznic, mai exact in camp, dar poate aveti mai multe detalii.

Pare aceeasi firma care se ocupa si de Rotar, de pe Iuliu Maniu si de cartierul austriac.

#2
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Mie imi place poza aia cu copilasii care se joaca in tarc.
Parca esti la gradina zoologica.

Arhitectul ala ar trebui impuscat pentru cum a compartimentat apartamentele alea

Edited by Jammalan-the-Prophet, 21 September 2016 - 13:24.


#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
care pretul unui apartament pana la urma?
zice asa la cel mai mic:
Suprafata utila: 80 m2
Curte: 43 m2
Pret: 870 €/mp
adica total vreo 107.000 eur?

#4
lucciosu

lucciosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 22.08.2016
cred ca se refera la 870 euro metrul patrat construit. cred ca undeva la 70000 de euro

#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
probabil, oricum, sunt tare zgarciti cu informatia
si mai e o chestie legata de curte, daca cladirea e tip "bloc", adica ai vecini si deasupra (sau jos), atunci nu poti avea cei cativa m de curte din jurul cladirii ca proprietate individuala, doar cota indiviza
ca exista asa ceva facut pe cai dubioase e altceva, in caz de procese/juecata.. e posibil sa fie tocmai roz situatia

#6
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Din cate inteleg eu , defapt e un apartament pe 2 nivele , si ai vecini in stanga si in dreapta.

Altfel nu prea intelg moticul pentru care designul ap ala seamana cu un salam de biscuiti.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 21 September 2016 - 15:49.


#7
lucciosu

lucciosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 22.08.2016
http://www.imobiliar...amere-X5M00100I

Pe anuntul asta parca sunt si niste poze reale.

#8
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Eu ti-as recomada sa stai departe de ei.

Pe site  , adresa e pe gura crivatului. Pe imobiliare.ro e trecuta alta adesa , mai aproape de oras.
Diferentele de la distantele pana la mijloacele de transport in comun sunt de la 500m pana la 1km !!!

Iar pozele eviata sa arate marimea reala a unei camere , facute din unghiuri imposibile.

#9
Sick123

Sick123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.03.2017
@lucciosu: Din cate am vazut mergand on the spot (spre deosebire de tine din cate mi dau seama) conceptul e foarte occidental(poate nu esti familiarizat cu notiunea de "nekerman") si de aia esti atat de reticent. Un exemplu pueril, ...ai experimentat cumva ambienta si avantajele pe care o confera incalzirea putin pardoseala? Ai vazut oare calitatea interioarelor comparativ cu cartierele residentiale(e.g. New Town unde locuiesc actualmente, Admita Gardens, Rose Garden) in raport cu pretul? Caut demult o alta locuinta accesibila la pret pt parintii mei si am primit toate informatiile pe care le am cerut. Desi nu e vorba de un complex residential in voga si nici la o aruncatura de bat de meteou, este vorba de un concept foarte fain si gandit eficient. Un loc de parcare suprateran am observat ca presupune un extra cost de minim 2500€. Aici este inclus in pret. Baile sunt chiar fashion. Curticica e chiar un spatiu intim de relaxare. Btw, e amenajat by default. La pretul asta cam ce ai vrea? Este o vorba din batrani care spune aproximativ cam asa:"si sarac si cu pretenii." Mai informeaza te putin inainte de a face afirmatii eronate si apoi exprima ti opinia...asta ca advice. Hai, sanatate si drumuri bune!

NB.informatiile eronate si related stuff fac referire la restul care au postat, doar ca am inclus toate informatiile pe care le am intr un singur post. ;) cheers.

#10
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 05.07.2014
Astea sunt locuinte pentru refugiati?

#11
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
sunt eu chior sau nu sunt nicaieri planuri complete? arata a maghernite numai cand ma uit la geamuri. fac economie la sticla, de ce le-or face asa mici?

#12
korn

korn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 29.12.2005
Eu nu m-as hazarda sa cumpar pe acolo. Nu stiu cum sa spun, dar strada are  o banda. Esti inconjurat de o zona industriala in semi paragina si de o zona asa zis rezidentiala, deci ceva ultra ingrozitor. Revin si cu poze cand pot.

#13
Sick123

Sick123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.03.2017
In living am vazut ca peretele dinspre curte e complet din geam. Eu am primit toate detaliile pe care le am cerut.  Nu stiu ce probleme ati intampinat voi sincer de ziceti ca sunt zgarciti cu informatiile. Cheers.

#14
rockemon

rockemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 22.07.2016

View Postkorn, on 29 martie 2017 - 08:31, said:

Eu nu m-as hazarda sa cumpar pe acolo. Nu stiu cum sa spun, dar strada are  o banda. Esti inconjurat de o zona industriala in semi paragina si de o zona asa zis rezidentiala, deci ceva ultra ingrozitor. Revin si cu poze cand pot.

Nu e deloc o zona in paragina,ba chiar e o zona cu foarte multa "miscare", sunt foarte multe imobile in constructie.In plus exista un PUZ in lucru pentru toata zona din spatele Policolorului,cand va fi gata va aparea un cartier nou acolo in 4-5 ani.Din ce inteleg eu e vorba de conceptul "apartament pe pamant", adica 3-4 camere, o gradina nu prea mare,constructii lipite intre ele.E genul de locuinta pe care o gasesti peste tot in vestul Europei,in cartierele de la marginile oraselor mari sau in orase mici.Nu inteleg de ce comparati aiurea mere cu pere,nu e o casa (nu are nici suprafata de casa si nici pret) si nu e un apartament (nu e langa metrou,piata,etc), e un mix intre ele.Pt ala care intreaba daca e casa pt refugiati,il anunt ca bai ideal standard,incalzire in pardoseala,usi Pinum,centrala Buderus nu prea gasesti la asa-zise proiecte premium de prin centru.

#15
paulokaziii

paulokaziii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 15.07.2009

View PostSick123, on 30 martie 2017 - 20:53, said:

In living am vazut ca peretele dinspre curte e complet din geam. Eu am primit toate detaliile pe care le am cerut.  Nu stiu ce probleme ati intampinat voi sincer de ziceti ca sunt zgarciti cu informatiile. Cheers.
Tipul asta inregistrat in urma cu 3 zile,care are doar 3 posturi si intamplator toate in acest thread,sigur nu e agent imobiliar.

#16
Sick123

Sick123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.03.2017
Salut. Din cate stiu eu sigur nu e agent imobiliar, ci lucreaza in cu totul alt domeniu. Poate is doar pulsu vocii poporului ca sa cada cat de pertinente sunt observatiile facute, motiv pt care am fost la fata locului ca sa ma conving. Subscriu @ rockemon.

#17
paulokaziii

paulokaziii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 15.07.2009

View PostSick123, on 31 martie 2017 - 10:48, said:

Salut. Din cate stiu eu sigur nu e agent imobiliar, ci lucreaza in cu totul alt domeniu. Poate is doar pulsu vocii poporului ca sa cada cat de pertinente sunt observatiile facute, motiv pt care am fost la fata locului ca sa ma conving. Subscriu @ rockemon.
Sunt convins :rolleyes:.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate