Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

UPC retrage aplicatia UPC Phone

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Aveau si ei un singur lucru mai original pe care nu-l aveau ceilalti provideri romani, si-l scot si pe ala. Eu credeam ca ei sunt singurii care si-au dat seama ca pentru a prelungi viata telefoniei fixe, calea e o sa iei numarul de fix cu tine pe mobil.

Quote

Informare despre aplicația UPC Phone
Trăim în era tehnologiei care se îmbunătățește permanent și știm cât de importantă este comunicarea pentru tine. Datorită evoluției pieței de dispozitive mobile și apariției de noi aplicații, am luat decizia de a retrage din portofoliul nostru aplicația UPC Phone, începand cu 30 septembrie.
Această schimbare nu afectează abonamentul tău de telefonie și vei putea folosi în continuare serviciile noastre de voce.
Pentru a te bucura și mai mult de apelurile cu cei dragi, îți oferim cadou un telefon DECT Gigaset A120.
Te așteptăm în orice magazin UPC până la 31 octombrie să îl ridici pe al tău.


#2
spree999

spree999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.11.2007
Adevarat. Au scos minutele de la telefonia fixa acu scot si aplicatia. In curand trec la internet dial up.

#3
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Toata lumea migreaza spre telefoane, upc face pasul inapoi. Nice.

#4
putica

putica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 16.12.2007

 Getodacul, on 21 septembrie 2016 - 11:59, said:

Aveau si ei un singur lucru mai original pe care nu-l aveau ceilalti provideri romani, si-l scot si pe ala. Eu credeam ca ei sunt singurii care si-au dat seama ca pentru a prelungi viata telefoniei fixe, calea e o sa iei numarul de fix cu tine pe mobil.

"Informare despre aplicația UPC Phone
Trăim în era tehnologiei care se îmbunătățește permanent și știm cât de importantă este comunicarea pentru tine. Datorită evoluției pieței de dispozitive mobile și apariției de noi aplicații, am luat decizia de a retrage din portofoliul nostru aplicația UPC Phone, începand cu 30 septembrie.
Această schimbare nu afectează abonamentul tău de telefonie și vei putea folosi în continuare serviciile noastre de voce.
Pentru a te bucura și mai mult de apelurile cu cei dragi, îți oferim cadou un telefon DECT Gigaset A120.
Te așteptăm în orice magazin UPC până la 31 octombrie să îl ridici pe al tău."



Am cautat pe www.upc.ro si nu am gasit aceasta informatie.
Ma poti ajuta cu un link catre site-ul de unde a-i preluat aceasta stire?

Edited by putica, 21 September 2016 - 12:29.


#5
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Aceasta informație au primit-o unii abonați pe mailul personal. Deci nu e știre, e informare care se primește pe mail de la UPC
Mai sunt câțiva pe acest forum care au primit acesta informare.
Eu n-am primit-o

http://forum.softped...8#entry19881547

Edited by tdan08, 21 September 2016 - 12:45.


#6
putica

putica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 16.12.2007
ok!

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,620
  • Înscris: 07.02.2003

 Getodacul, on 21 septembrie 2016 - 11:59, said:

Aveau si ei un singur lucru mai original pe care nu-l aveau ceilalti provideri romani, si-l scot si pe ala.
Daca nu e bun... ce rost are sa-l tina.

Edited by andreic, 21 September 2016 - 13:00.


#8
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Se numeste evolutie inversa.

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,841
  • Înscris: 07.07.2009
Nu e mare pierdere totuși. Nu s-a scos și în alte țări dar probabil urmează. Cu atâtea minute care se oferă de fiecare operator nu mai e nevoie de aplicația asta + mai există și Skype sau FB, doar net să ai pentru astea + o grămadă de minute internaționale + taxele de roaming se vor elimina complet.
Wi Free însă o să țină mai mult, e destul de util.
@n-amname: Nu e nici un pas înapoi, a fost doar o aplicație.

#10
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010
pe mine m-a ajutat destul de tare si a reprezentat unul din motivele principale pentru care am pastrat la ei contractul (in special cel de fix).
Ieseam din tara si mai sunam si persoane fara skype, viber etc, ii sunam direct pe fix/ mobil si mergea frumos treaba.
Plus ca "interceptam" apelul de pe fix direct pe mobil, oriunde eram.

Nu inteleg de unde a venit problema, nu cred ca le genera un cost atat de mare totusi.

#11
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

 boringboy, on 21 septembrie 2016 - 14:28, said:

pe mine m-a ajutat destul de tare si a reprezentat unul din motivele principale pentru care am pastrat la ei contractul (in special cel de fix).
Ieseam din tara si mai sunam si persoane fara skype, viber etc, ii sunam direct pe fix/ mobil si mergea frumos treaba.
Plus ca "interceptam" apelul de pe fix direct pe mobil, oriunde eram.

Nu inteleg de unde a venit problema, nu cred ca le genera un cost atat de mare totusi.
Corect!
Doar cine nu are fix spune ca e inutila.

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,841
  • Înscris: 07.07.2009
Eu am fix dar nu l-am folosit. A fost util dar nu pentru mulți, altfel nu-mi explic retragerea aplicației. :D

#13
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Pai asta a fost și motivul retragerii.
Nu era folosita de multi abonați...

#14
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Totusi e un provider de internet. Serverele deja exista, banda internet nu e o problema, care erau costurile suplimentare cu aplicatia aia? Un server intr-un data-center propriu nu genereaza costuri sesizabile pentru o companie ca UPC...

#15
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Iar tu pentru atac la persoana, primesti din partea  mea 3 puncte ! Asa de paza pentru linistea pe softpedia

#16
sor123

sor123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.12.2004
Nu cred ca e decizia lor. Au niste servicii externalizate la Huawei. Deci de aici s-ar putea sa li se traga

#17
m3canic

m3canic

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.10.2016
Nu au instiintat pe nimeni, ca de obicei in ROMANIA, scot servcii dupa bunul plac!  Acest lucru este facut deoarece aceatsa aplicatie facea concurenta traficului de telefonie de la Vodafone, Orange etc si cum avem comportament de "CARTEL" cam astea sunt rezultatele. Am inteles ca aplicatia de la RDS inca functioneaza, sunt curios cat o sa-i mai tina si pe ei.

Daca faceti o cerere catre ei legat de aceasta problema iata raspunsul pe care il veti primi, sec si demn de dispret.

---------------------- cut here --------------------

Va multumim pentru mesajul transmis.

Solicitarea dumneavoastra a fost inregistrata cu numarul xxxxxxxxxxxx.

Ca raspuns la aceasta solicitare dorim sa va informam ca datorita pietei de dispozitive mobile si aparitia de noi aplicatii, UPC a luat decizia de a retrage aplicatia UPC Phone.
UPC Phone este o aplicatie disponibila gratuit in portalul de aplicatii ale sistemelor de operare pentru telefoane mobile iOS si Android, lansata la data de 10.12.2013 si care permite clientilor UPC – abonati ai serviciului de telefonie fixa, utilizarea acestui serviciu (initierea si primirea de apeluri) direct de pe terminalele mobile compatibile cu aceasta aplicatie. Clientii pot utiliza prin intermediul UPC Phone beneficiile incluse in abonamentul de telefonie.

Mentionam ca UPC Phone reprezinta o facilitate suplimentara, dezvoltata independent de serviciul de telefonie fixa si care a fost oferita cu titlu gratuit clientilor UPC, fara ca aceasta sa faca parte integranta din serviciul de telefonie fixa sau sa fie inclusa in contractul de furnizare de servicii de comunicatii electronice.

Aplicatia UPC Phone a fost activa pana la data de 30.09.2016, pin urmare in prezent aceasta nu se mai regaseste in magazinele virtuale

Dorim sa precizam ca serviciul de telefonie fixa contractat nu este afectat de aplicatia UPC Phone, acesta fiind functional.

Intrucat conectarea dumneavoastra cu cei dragi este foarte importanta pentru noi, iti oferim cadou un telefon DECT Gigaset A120. Acesta poate fi ridicat din orice magazin UPC pana pe data de 31.10.2016.

Pentru informatii suplimentare, va stam in continuare la dispozitie prin Magazinele UPC, prin intermediul site-ului www.upc.ro si prin Serviciului de Relatii Clienti (zilnic intre orele 07:00-23:00), la numarul 031.1000.872(= 031 1000 UPC), numar cu tarif normal, apelabil gratuit din UPC.

Cu stima,

ZZZZZ ZZZZZZ
Consilier Suport Comercial Relatii Clienti
Back Office

UPC Romania
62 D, Nordului St., District 1, 014104
Bucharest

---------------------- cut here --------------------

#18
spree999

spree999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.11.2007
Raspuns standard primit si de mine. Observ ca in Ungaria UPC inca mentine aceasta "facilitate suplimentara, oferita cu titlu gratuit clientilor UPC".
Multumim UPC Romania!  Long live Digi. Oriunde!

Edited by spree999, 14 October 2016 - 14:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate