Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

camera supraveghere garaj

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
soryn20

soryn20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.05.2014
va rog frumos sa ma ajutati sa aleg un sistem de supraveghere pentru un garaj, imi trebuie o camera de supraveghere si un sistem de copiere , mentionez garajul este la o adresa si locatia este la alta adresa . la amandoua locatii exista internet . cum pot   accesa camera ? prin mobil sau sms? si copierea sa fie prin cloud sau pe unitate de hard , ce ma sfatuiti sa cumpar ce fel de camera sau ce sistem sa folosesc? cum sa le leg ?

multumesc

#2
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Mai intai ar fi recomandat sa mentionezi un buget disponibil pentru achizitie.
Vei avea nevoie de un DVR + HDD (pentru stocarea inregistrarilor) + o camera de supraveghere HD.

#3
soryn20

soryn20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.05.2014

View PostVladutzU2013, on 21 septembrie 2016 - 09:25, said:

Mai intai ar fi recomandat sa mentionezi un buget disponibil pentru achizitie.
Vei avea nevoie de un DVR + HDD (pentru stocarea inregistrarilor) + o camera de supraveghere HD.


buget pentru aceasta este de 600 - 800 ron ma incadrez ? sau mai trebuie sa umblu sa la buget ?

Edited by soryn20, 21 September 2016 - 09:31.


#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Investitia poate fi mica.
Exista acum camere care contin slot pt MicroSD, pe care se scrie automat cand se detecteaza miscare.

Sunt usor de setat si odata facuta, uiti de ea.

Un exemplu de astfel de camera ar fi acesta.

#5
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostAdm, on 21 septembrie 2016 - 09:40, said:

Investitia poate fi mica.
Exista acum camere care contin slot pt MicroSD, pe care se scrie automat cand se detecteaza miscare.

Sunt usor de setat si odata facuta, uiti de ea.

Un exemplu de astfel de camera ar fi acesta.
Hai sa ne intelegem, legea de baza e sa nu tii imaginile in acelasi loc cu camera, iti fura camera, iti fura si inregistrarile.

Aia e camera buna pt camera copilului, cum sa faci supraveghere cu camera cu SD...

De asemenea, indiferent ca e wireless sau nu, tre sa duci cabluri la camera sa o allimentezi, si atunci ce rost are sa nu duci si un cablu de retea (pe care eventual o si alimentezi, dar nu neaparat) si sa stochezi imaginile in cloud sau pe un aparat undeva care sa nu poata fi furat asa usor?

Omul vede camera, ii da una si adio cardul tau sd...

#6
soryn20

soryn20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.05.2014

View Postmaxtron_69, on 21 septembrie 2016 - 10:19, said:

Hai sa ne intelegem, legea de baza e sa nu tii imaginile in acelasi loc cu camera, iti fura camera, iti fura si inregistrarile.

Aia e camera buna pt camera copilului, cum sa faci supraveghere cu camera cu SD...

De asemenea, indiferent ca e wireless sau nu, tre sa duci cabluri la camera sa o allimentezi, si atunci ce rost are sa nu duci si un cablu de retea (pe care eventual o si alimentezi, dar nu neaparat) si sa stochezi imaginile in cloud sau pe un aparat undeva care sa nu poata fi furat asa usor?

Omul vede camera, ii da una si adio cardul tau sd...

da ai dreptate de aceea am conexiune cu internet la garaj , doresc fara card sd ( daca fura carcamera sa dus cardul ) , de ce am nevoie ptr a instala un sistem camera + hard ?

#7
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View Postsoryn20, on 21 septembrie 2016 - 09:09, said:

va rog frumos sa ma ajutati sa aleg un sistem de supraveghere pentru un garaj, imi trebuie o camera de supraveghere si un sistem de copiere , mentionez garajul este la o adresa si locatia este la alta adresa . la amandoua locatii exista internet . cum pot   accesa camera ? prin mobil sau sms? si copierea sa fie prin cloud sau pe unitate de hard , ce ma sfatuiti sa cumpar ce fel de camera sau ce sistem sa folosesc? cum sa le leg ?

multumesc
Uite aici iti recomand eu un kit gata configurat in bugetul tau este si la reducere si are tot ce iti trebuie,plus ca este vorba despre un DVr si o camera desupraveghere destul de buna. Link: http://www.supravegh...erior-accesorii

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
1. Chestia cu microSD intr-adevar nu e profi, dar solutia nu e asa de standard, iar hotii asa de destepti, incat sa sterpeleasca si camera video Posted Image
2. Stocarea in cloud nu stiu sa existe inca, nu direct, desi ar fi un serviciu interesant.
3. Pt stocare ai nevoie de un NVR. In sine nu e mare scofala, iar preturile variaza destul de mult, problema (nu foarte mare, dar chinezii rar dau toate informatiile) vine la partea de configurare porturi, dual fdw si stabilitate conexiuni.

As cumpara de pe internet piesele (pt dreptul de retur).

1 NVR
2. O camera IP, de preferinta cu ONVIF

#9
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016
Sa nu uiti sa dai un ochi si aici http://forum.softped...ietate-privata/.
Sper sa nu fie cazul la tine.

#10
soryn20

soryn20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.05.2014

View PostStickyFingaz, on 21 septembrie 2016 - 11:50, said:

Sa nu uiti sa dai un ochi si aici http://forum.softped...ietate-privata/.
Sper sa nu fie cazul la tine.

multumesc

View PostVladutzU2013, on 21 septembrie 2016 - 10:52, said:

Uite aici iti recomand eu un kit gata configurat in bugetul tau este si la reducere si are tot ce iti trebuie,plus ca este vorba despre un DVr si o camera desupraveghere destul de buna. Link: http://www.supravegh...erior-accesorii

multumesc este buna? camera va fii in garaj si dvr in cealalta locatie? voi putea sa fac salvarile necesare de la garaj ( upc net ) la cealalta locatie ( rds - net) are sensor de miscare ? pachetul asta este mai bun http://www.supravegh...mere-sony-1080p , intrebarea este daca il pot folosi ?

multumesc frumos pentru sugestie astept ....

#11
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,422
  • Înscris: 05.02.2009

View PostVladutzU2013, on 21 septembrie 2016 - 10:52, said:


Uite aici iti recomand eu un kit gata configurat
Eu nu mă pricep deloc, dar am văzut cu ceva timp în urmă la Praktiker un kit cu 4 sau 6 camere de exterior (nu mai rețin), la 6-700 lei.

#12
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

View Postmcjohn, on 22 septembrie 2016 - 08:47, said:

Eu nu mă pricep deloc, dar am văzut cu ceva timp în urmă la Praktiker un kit cu 4 sau 6 camere de exterior (nu mai rețin), la 6-700 lei.

Ce vezi tu la Praktiker, Carrefour etc. sunt niste gunoaie. Kit-ul ala recomandat de Vladutz e OK la banii aia.
@soryn20: nu ai nevoie de nici un senzor de miscare. Camera are incorporata functia de detectie a miscarii.

#13
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,422
  • Înscris: 05.02.2009

View Postcristi_71, on 22 septembrie 2016 - 09:05, said:


Ce vezi tu la Praktiker, Carrefour etc. sunt niste gunoaie.
Am zis că nu mă pricep. Dar m-ar interesa ceva și pe mine.
Deocamdată am găsit pe market  așa ceva.
https://play.google....=com.warden.cam
https://play.google....zuricate.vision
Încă nu le-am testat. Dar cu un telefon, cu net, și un cont de cloud, ți-ai făcut treaba.
(Părerea mea. Dacă greșesc , îmi cer iertare.)

#14
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Și dacă pică net-ul cum mai salvezi înregistrările, dacă le cade cloud-ul cum le mai accesezi?

#15
soryn20

soryn20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.05.2014

View Postcristi_71, on 22 septembrie 2016 - 09:05, said:

Ce vezi tu la Praktiker, Carrefour etc. sunt niste gunoaie. Kit-ul ala recomandat de Vladutz e OK la banii aia.
@soryn20: nu ai nevoie de nici un senzor de miscare. Camera are incorporata functia de detectie a miscarii.

multumesc frumos , voi da comanda sper sa fie bine

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate