Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recomandare hosting romanesc

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,013
  • Înscris: 26.11.2001
Am un domeniu cu cateva adrese de email, in momentul de fata folosesc Google Apps. Platesc 10 RON pe luna si am 100Gb spatiu. In realitate folosesc undeva la 30Gb.

OK, ideea e ca iau in calcul schimbarea hostingului cu unul din tara. Site-ul meu e foarte simplu si nu face trafic, singurul lucru esential este email-ul, doresc ceva foarte rapid si cu un filtru anti spam excelent. Gmail este excelent, insa prefer ca datele mele sa fie in tara si nu aiurea.

Ceva recomandari de hosteri ? Evident, nu ma astept la pret de 10 RON/luna.

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Nu prea gasesti solutii dedicate pentru e-mail la cei care ofera gazduire web in Romania, mai mult se folosesc filtre normale, nu ceva mai expert. Stiu ca cei de MxHost ofereau abonamente SpamExperts la vreo 65lei/6luni, eventual intreaba-i daca mai ofera asa ceva.

Unde ai platit 10lei pe luna pentru Google Apps? E destul de ieftin, in principiu e vreo 5$/luna. As zice sa ramai la Google, securitatea si serviciile oferita nu se compara cu o firma din tara. Stai linistit ca datele tale tot pot fi "vizibile" si daca sunt in Romania, iar daca nu te ocupi cu diverse prostii atunci nu stiu dupa ce iti faci atatea griji, totul e supravegheat oricum. Plus ca la o firma din RO sunt mai mari sansele sa se sparga serverul decat la Google ;)

#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
tot mai bine in strainatate undeva

#4
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View Postdon_King, on 20 septembrie 2016 - 19:08, said:

Am un domeniu cu cateva adrese de email, in momentul de fata folosesc Google Apps. Platesc 10 RON pe luna si am 100Gb spatiu. In realitate folosesc undeva la 30Gb.

OK, ideea e ca iau in calcul schimbarea hostingului cu unul din tara. Site-ul meu e foarte simplu si nu face trafic, singurul lucru esential este email-ul, doresc ceva foarte rapid si cu un filtru anti spam excelent. Gmail este excelent, insa prefer ca datele mele sa fie in tara si nu aiurea.

Ceva recomandari de hosteri ? Evident, nu ma astept la pret de 10 RON/luna.
Dar nu ai nici un avantaj ca datele tale sint in Ro, din contra.
Poate cineva e interesat de datele tale, e mult mai putin probabil sa fie interesat un american...
Securitatea de la Google este oricum mult mai mare decat a unei firme romanesti.

Sau crezi ca in domeniul asta firmele romanesti sint ca prin magie conduse de manageri competenti si nu e fix ca in toate celelalte domenii "las-o ba ca merge asa"

#5
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,013
  • Înscris: 26.11.2001
Am rezolvat, ramane ca si pana acum. Multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate