Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Instalare echipamente UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015
Am semnat saptamana asta un contract cu upc-ul (Connect 300 + Play Familia) 60 de lei pe luna , si as dori sa va intreb , in ce va consta instalarea echipamentelor si daca este vreun aspect la care sa am grija

O 'teapa' , mai mult din nestiinta am luat o si eu si vecinul ( amandoi am semnat deja ) din prisma faptului ca primeam o luna gratuita amandoi daca il recomanda unul pe altul.

Pe de alta parte am reusit sa evit o 'teapa' , reperezntantul imi alesese Cardul CI , dar i am zis ca vreau neaparat Mediaboxul HD DVR, pt functia de inregistrare ( la fel , daca nu as fi studiat ofertele din online , as fi regretat recomandarea )

In 3 televizoare se va duce cablul ( in locul celui de la telekom ) , iar in unul va fi mediaboxul .
Inteleg ca daca ma trezesc peste 1 an ca mai vreau un mediabox , il pot primii in chirie fara sa imi prelungeasca abonamentul.

Chirie pentru fix trebuie platita ?

Alte lucruri de care sa tin cont ?

#2
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Detaliile despre echipamente si costuri le-ai stabilit inainte sa vina echipa. Ei vin pregatiti legat de ce te-ai inteles cu agentul de vanzari.
Chirie pentru mediabox se poate oricand fara perioada contractuala.

#3
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Play Familia e saracacios, trebuia sa alegi Play Maxim.

Vii de la Telekom DTH sau Telekom FTTH?

#4
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Postqueron, on 19 septembrie 2016 - 21:06, said:

Play Familia e saracacios, trebuia sa alegi Play Maxim.

Vii de la Telekom DTH sau Telekom FTTH?
DTH , aveam 13Mbps download si 0,80Mbps upload , in afara de programele de sport ( fac eu cont online de la un prieten / un receiver cu cartela de la el ) nu ofereau absolut nimic.
Nu stiu ce are in minus , filmele le vad hd online , la 1 , 2 luni dupa ce apar :) , deci altceva ce ar putea fi ?

View Postk0r3k7, on 19 septembrie 2016 - 20:58, said:

Detaliile despre echipamente si costuri le-ai stabilit inainte sa vina echipa. Ei vin pregatiti legat de ce te-ai inteles cu agentul de vanzari.
Chirie pentru mediabox se poate oricand fara perioada contractuala.
Ma gandeam si la trasul de cabluri , cat de complicat ar fi si cat de mult ar dura

#5
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Legat de cabluri ii explici tehnicianului cum le doresti cand vine..

#6
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Tehnicienii sunt foarte buni la montat cablurile si asa mai departe. Ei iti vor recomanda in functie de calitatea cablurilor pe care o ai in casa sa le schimbi cu altele mai bune.

#7
Sky_Way

Sky_Way

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 25.04.2008

View PostAlex522, on 19 septembrie 2016 - 21:12, said:

Ma gandeam si la trasul de cabluri , cat de complicat ar fi si cat de mult ar dura
Dacă nu s-au schimbat lucrurile, în cam o oră treaba trebuie să fie gata. Când instalam eu, era 1:30 la casă, și 45 min la apartamente. Asta vb dacă totul merge conform.

#8
dmnk31

dmnk31

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.05.2008
Acum din pacate sunt handicapati la programul de lucru si au echipe de instalare doar intre 9 si 18

#9
marin62

marin62

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 09.08.2013
Ce tip de cablu coaxial pune de la stâlp pana în casa ,F11,6?întreb pentru ca săptămâna viitoare o să-mi facă programare ptr.instalare și am distanta mare de la strada pana la casa ,cca.70m.

#10
marin62

marin62

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 09.08.2013
?????

#11
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
La 70 de metri dacă nu ai mai multe puncte de sprijin o sa îți pună F11

#12
marin62

marin62

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 09.08.2013
Maine am programata instalarea serviciilor upc (internet și tel.)și după cum am mai spus am distanta mare de la strada pana in casa,90 m măsurați aseară. Mai trebuie montat un amplificator pe rețeau de la strada pana in casa?cine stabilește asta,instalatorul?

#13
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Normal ca instalatorul ca doar el e la fata locului.  Posted Image

Sa trati domn ministru!   Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate